1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BMD-1, -2, -3, -4/ BTR-D, -MD

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2012. december 28..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Nem három fő véletlenül a legénysége? Parancsnok, irányzó és járművezető?

:))

Amúgy érdekes, hogy mennyire bejütt nekik ez a farmotoros kialakítás. A BMP széria is átvette a BMP-3-tól.

4. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Javítva, köszi.

5. dudi

dudi Well-Known Member

Ez nem úgy van mint a BTR-nél,hogy toronylövész+ sofőr a gépszemélyzete ilyenkor a toronylövész a parancsnok ha bent van a deszant akkor a deszant parancsnoka lesz a gép parancsnok is egyben?

6. varga dima

varga dima Well-Known Member

Sziasztok! Nem tudom hova írni....ma Szuhoj átadta 6 db. Szu-35s gépet a légierőnek.  Ezzel teljesítették 2012 tervét.

7. Mackensen

Szerintem nem, mivel ez nem szállítójármű, hanem harcjármű. A deszent elhagyása után is a toronyban marad a parancsnok, aki célpontokat választ ki a lövésznek.

A BTR-nél nemtom, hogy van, de a parancsnok mintha a vezetőtől jobbra foglalna helyet. Ő is elhagyja a járművet a desszanttal?

8. Mackensen

Dima, írd a hírhalomba.

9. duckdodgers

duckdodgers Active Member

El tudnék képzelni "pár" ilyet itthon, a "normál" lövészeknek meg BMP-3ast. Sajnos max valami leharcolt talicskákra lesz kilátás mostanában, ha egyáltalán felmerül ilyesmi. Szegény dudi ki is verné örömében ha meglátna vagy 20-30 ilyet a lakiban :)

10. Mackensen

Ez az ejtőernyősöknek kell. Ha el akarod őket képzelni, mindenképpen képzelj melléjük olyan szállítógépekat is, melyek célbejuttatják:)))

11. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Szereintem nem képzeld el mivel nem arc vonali járművek.

Deszantosok az első fonalak mögött műköndek. mélységeben, ahol ritka a harckocsi, gépesitet harc egyszégek.

Én inkább elképzelek több tucat marder 2 akik leopard 2 A4 kisérnek

12. boki

boki Well-Known Member

"A tervek szerint egyébként “minimum 1000 darab” BMD-4M hadrendbe állítását tervezik az orosz seregnél a 2020-ig tartó modernizációs program keretében."

Ez hol van leírva?Én nem tudok ilyen infórol.

13. GrGLy

boki:

RIA Novosti: "The Russian military is expected to acquire at least 1,000 BMD-4Ms under the current rearmament program until 2020."

14. Mackensen

Szerintem részeg volt, aki ezt az 1000 számot nyilatkozta.

15. boki

boki Well-Known Member

Érdekes,.... az orosz nyelvu hírekben sehol sem említik a számokat, mivel még a régi honvédelmi miniszter Szergyukov nem akarta rendszeresíteni se a BMD-4 -et, se a BMD-4M- et se . Most, hogy Sojgu van engedélyezték Samanovnak a teszteket és majd meglátják. De  1000 darabot soha nem fognak rendszeresíteni, benne sincs a programba, másrészt még az árrol sincs megállapodás, A gyártó a Kurganmaszavod, se tudna ennyit legyártani még tíz év alatt se. .....

ui: Nem kell mindent elhinni ami angol nyelven van.....  :))

16. dudi

dudi Well-Known Member

Mackensen

Igen a BTR-nél a lövész raj parancsnoka a vezető mellett ül és elhagyja a járművet a deszanttal.

<a title="duckdodgers profiljának megtekintése" href="http://htka.hu/kerekasztal/tagok/duckdodgers/">duckdodgers</a>

Nem gépesített lövész vagyok hanem légi szállítású a BTR-től is hányok(akkor is hánynék ha Puma lenne csak akkor jobb ízűt).

17. GrGLy

boki:

Ezt írják az oroszok, jobb híján mi is ezt írjuk. Ha minden kétségbe vonható dolgot kihagynánk az orosz hírekből, akkor igencsak nyúlfarknyiak lennének :D Meg így legalább tudtok min hüledezni, nem? :p

18. duckdodgers

tisztában vagyok vele hogy 88as vagy épp ezért képzelném ezt a BMD-t nektek és a nyulacskáknak meg BMP-t...

19. duckdodgers

Mac ott vannak a pápai c-17esek :)))

Viccen kívül, szerintem alkalmasak lennének deszantra.

20. dudi

dudi Well-Known Member

duckdogers

Mi elsősorban helikopteren szállított könnyűgyalogos alakulat vagyunk így igazából minden páncélozott technikafelesleges még a BTR-ek is.

Ezen oldal megosztása