1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boeing/AgustaWestland AH-64 Apache

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

semmi extra, gyakorlatról tértek vissza a románoktól, ennyi

2. doca

doca New Member

Pakisztán vagy Korea, inkább Pakisztán.

3. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Makett lesz az, vagy csak egy kívülről Apache gép, kínai belsőségekkel.

4. doca

doca New Member

Van nekik WZ-10 az is ütős szerintem. Ráadásul kibukott, hogy a ruszkik tervezték nekik bérbe.

5. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

1. Nem egyértemű, hogy a kép hol készült. Lehet nem is Kínában.
    2. Ha Kínában is készült, lehet, hogy egy makett valamilyen filmforgatáshoz.

6. sulyid

sulyid New Member

Se Pakisztánnak se Koreának nincsen Apacsa... Még nem került leszállításra az első koreai...

7. wolfram

wolfram Well-Known Member

Hát én nem tudom... Lehet, hogy csak a szállítás miatt áll úgy, de nem stimmel a farokrotorok egymással bezárt szöge. Még az AH-64A-nál is messzebb van a 90 foktól az a szög, nekem úgy tűnik:
    http://idfmodelling.free.fr/ref_air_pictures/apache/apache_10.jpg
    Ez a kínai valami olyan, mintha egy nem túl pontos makettet koppintottak volna le

8. Mackensen

Egy másik fénykép. Legalább ebből tudjuk, hogy nem PS és, hogy valszeg Kína.
    De ettől még lehet, hogy makett.

9. imike

imike Well-Known Member

Szerintem most lebuktak az amerikaiak, hogy már az Apache-ot is Kínában gyártatják!

Egyébként azt nem értem, hogy miért nem letakarva szállították, a múltkor ment itt egy hasonló kép, azon egy letakart helikoptert szállítottak a kínaiak, ami UH-60-ra hasonlított a ponyva alatt.

10. dudi

dudi Well-Known Member

imike

Te sem rakod zsákba a kedvesed amikor sétáltok az utcán hisz nem cél,hogy rejtegesd :)

11. arbalest

arbalest Well-Known Member

Azon sem lepődnék meg, ha egy kínai milliárdos poénja lenne, és most éppen szakad a röhögéstől, hogy az egész világ hogy beizgult a kép miatt. :D
    Ha majd lecseng a pánik, kiteszi a kertbe a Bentley és a Ferrari mellé.

12. Hornet102

Hornet102 New Member

Nekem kicsit fura az orra és olyan nagynak tűnik az oldalsó panel borítása...Bár ez csak az én véleményem. A kép "kínai mintát" követően elég homályos, de hát ez van. Amúgy ha mégis kiderülne, hogy igazi, nincs ebben semmi meglepő! Korábban az amerikaiak is gyűjtöttek mindenfelől MiG-ket és helikoptereket. A kínaiak követik a példát - teszem hozzá, ha tényleg igazi a cucc, mert ha igen, akkor egy-két helyen készülhetnek egy alapos magyarázkodásra.

13. joker

joker Well-Known Member

Szerintem van az a pénz, amennyiért eladnak Kínának egy AH-64 -est. Kérdés, hogy mennyi elektrónikát hagynak benne és hogy melyik az A, B, C, D, E változatok közül.
    Persze lehet az egész csak egy makett, a gyártótól a főmérnök vagy a főtervező kb 0,1 másodperc alatt meg tudja mondani.

14. doca

doca New Member

sulyid:
    Áttévedt amerikaira gondoltam.

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Olyan ez, mint a szovjet Tomcat.

16. papichulo

papichulo New Member

Ha valodi, akkor szerintem nagy esellyel Egyiptombol szereztek be... ott manapsag barmi elofordulhat

17. Mackensen

Meg egy kep:
    En meg mindig arra tippelek, hogy makett.

18. imike

imike Well-Known Member

Tényleg csak a farokrotorok állásszöge ami furcsa, nézegettem képeket, de ilyen 90 fokosat sehol nem láttam.

19. joker

joker Well-Known Member

Az a farokrotor nem pont 90 fokos, megnéztem egy rakás képet AH-64 farokrotorokról, igaz, hogy hegyesebb meg tompább az állásszög azokon, amit kaptam, de mintha nem lenne egyforma minden gépnél. Szóval lehet ha állítható a farokrotor lapátjainak állásszöge, ezt egy jártasabb emberke itt a fórumon szerintem meg tudná mondani.

20. doca

doca New Member

Nekem ebből a távolságból,szögből is "döntöttnek" tűnik.

Ezen oldal megosztása