1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boeing/AgustaWestland AH-64 Apache

Diskurzus a(z) 'Harci helikopterek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. wolfram

wolfram Well-Known Member

imike

"Tényleg csak a farokrotorok állásszöge ami furcsa, nézegettem képeket, de ilyen 90 fokosat sehol nem láttam."

Nem 90 fokos ennek sem, de az összes többi, ténylegesen és biztosan Apache-ot ábrázoló képen jóval messzebb van a 90 foktól, mint ennél. Ehhez hasonló 90 fokhoz közeli szöget csak némelyik makettről készült képen láttam.

2. hiryu

hiryu New Member

megvolt az új, növelt teljesítményű hajtómű próbaüzeme.
    http://www.defense-aerospace.com/articles-view/release/3/148813/pratt%E2%80%99s-itep-candidate-engine-completes-initial-tests.html

3. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Megoldódott a dolog! :D :D

4. ijasz

ijasz Well-Known Member

Taiwan ma kapja meg az első 6 db-ot a megrendelt 30 AH-64E típusból.

http://focustaiwan.tw/news/aipl/201311020002.aspx

5. hiryu

hiryu New Member

mi lenne ha ebből a kínai változatból rendelnénk párat...
    úgyis pont annyit repülnénk velük, mint egy igazival, de sajtótájékoztatókon jól mutatna háttérben...

6. wolfram

hiryu

Szerintem akadna olyan "kedves" szomszéd, aki már a makett miatt is kiverné a balhét... :D

7. doberamann

doberamann Member

Pedig milyen szépen mutatna a kertemben:)

8. hiryu

hiryu New Member

hülyeség. pontosan tudják, mi is van itt.
    de akkor inkább vegyünk RC modell formában, ráberhelünk egy olcó kínai tüzijátékrakétát, és máris van drón harci helink, és elmondhatjuk, megelőztük a hanyatló nyugatot.

9. wolfram

hiryu

Szmájli, ember, smájli! ;) És különben se becsüld alá pár politikus szellemi sötétségét. ;)

10. hiryu

hiryu New Member

ja, mintja azt olvastam volna valahol Taiwan is most vett át a típusból?

11. ijasz

ijasz Well-Known Member

Igen, már elkezdték kipakolni őket.

http://www.defensenews.com/article/20131105/DEFREG03/311050016/Taiwan-Gets-First-Batch-US-Made-Attack-Helicopters

12. hiryu

hiryu New Member

Elfog a sárga irigység....

13. Fade

Fade Well-Known Member

Nem értem, a Mi-28akhoz képzik a személyzetet, oktoberben elsők meg is érkeztek mára már 10+db leszállításra került. Akkor pedig minek/hova apache rendelés/bérlés? Tán a Mi-28 nemjó vagymi?

14. dudi

dudi Well-Known Member

Fade

Ha az amikkal vesznek össze akkor az orosz gépekkel háborúznak ha meg az oroszokkal akkor pedig az ami gépeket használják mert sanszosan nem fog szállítani nekik az akinek keresztbe tesznek.

15. Fade

Fade Well-Known Member

dudi: ld hír. A jelenlegi helyzetre hivatkoznak és ezt el is fogadják, míg korábban nem. Ezért is lett ugye 28, mert baromira nem azt akartak.

16. dudi

dudi Well-Known Member

Fade

Mondani sok mindent lehet de az irakiaknál nagy hagyománya van a több lábon állásnak.

17. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Iraki Mi-28-as leszállításról nem tudok, de a Mi-35M-ek már Irakban vannak és ha jól láttam, arabok is repülnek velük. Ha hinni lehet a videónak, akkor már bevetést is repültek velük (szétlőttek egy autót).
    Tény, hogy korábban a Mi-28-as vásárlásáról volt szó.

18. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

@Allesmor Obranna

Ha minden igaz, akkor már vannak ott 28-asok:
    http://voiceofrussia.com/news/2014_01_05/13-Russian-Mi-28NE-helicopters-arrive-in-Iraq-1885/

19. sidewinder1

sidewinder1 New Member

"Nem értem, a Mi-28akhoz képzik a személyzetet, oktoberben elsők meg is érkeztek mára már 10+db leszállításra került. Akkor pedig minek/hova apache rendelés/bérlés? Tán a Mi-28 nemjó vagymi? "

13 géppel nem fogsz világot megváltani. Nyilván jóval komolyabb helikopteres képességet jelentenek,mint amivel némely Kelet-Közép-Európai állam rendelkezik,de ez sokat nem jelent. Mitől lenne rossz a 28-as? Mert orosz? Vagy mitől? Némelyik gép még 2 hetes sincsen. Az Apache meg azért kell,amit Dudi is megmondott. A két különböző gyártó országtól rendelt haditechnika logisztikailag hátrány,de a politikai mozgásszabadságot tekintve viszont komoly előny.
    Az USA most a megszokott hollywoodi teátrális szövegek kíséretében nagy kegyesen rábólint egy üzletre,amivel ők kaszálnak milliárdokat. Hozzá még egy kicsit még sajnáltatják is magukat ezért,miközben az Al-Kaida velük együtt jelent meg Irakban. Szaddam nem tűrte meg őket az országban,és ők is utálták Szaddamot a szekulárisabb gondolkodásmódja miatt. Pedig itt akiket sajnálni kell az nem az USA,hanem legfeljebb annak egyes katonái,akik ott haltak meg,vagy szereztek maradandó sérüléseket.

20. voltagemultiplier

voltagemultiplier New Member

Azért Szaddamot ne sirassuk vissza. Kőkemény, gyilkos önkényuralom volt. Az USA azért volt hülye mert látványosan egyoldalúan végigcsinálta, a sértődött nagy és középhatalmak pedig válaszul gondoskodtak róla, hogy sokáig tartson a fesztivál... Hogy lehetett elnök egy féleszűből?!...

Ezen oldal megosztása