1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boeing RC-135

Diskurzus a(z) 'Légtérellenõrzõ, felderítő, ELINT, tengeralattjáró' témában - Tcat által indítva @ 2013. szeptember 23..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Anglia szépen épül lefelé. Már csak a pénzügyi szektor világszinvonalú.

3. doberamann

doberamann Member

Már az sem a régi, nem tudnak annyit lopni hogy 1 normális országra elég legyen...

4. amanitin

amanitin Member

Az MR4 kapcsán kidobott néhány milliárd adófont kapcsán hány embert vontak vajon felelősségre.
    Bocs szentimentális költői kérdés volt.

5. sondor961

sondor961 New Member

Ahányat nálunk a Gripen beszerzés kapcsán....
    Ez meg 1 költői válasz.

6. Star Trek

Star Trek New Member

Majd talán 1x nálunk is az lesz mint Szlovénoknál meg Horvátoknál.

7. joker

joker Well-Known Member

Biztos az amerikaiak is jól viselnék, ha más országok porszívói amerikai légtérbe repülnének be engedély nélkül.

8. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az egészet nem értem. Ha az orosz lőni akart volna, akkor szart volna arra is, hogy Svédország fölé lő...

9. papichulo

papichulo New Member

Szerintem inkabb attol feltek, hogy nehogy elfogjak a gepet, mint a PLAN tette az EP3-mal. Eleg sok feltett technologia lehet a fedelzeten.

10. molnibalage

<b>MODERÁLVA</b>

11. warrior

warrior New Member

Szerintem a svédek megértőek lesznek, mert a ruszkik lőttek már le nemzetközi vizek fölött haladó svéd repülőgépet. S bár az amerikai gép Svédország fölött "nagyobb biztonságban" volt, de a ruszkik közelében sajna nem lehet biztonságról beszélni...!

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem kötelező oda menni. Aki meg biztonságba akar lenni, ne az USAF pilótájának menjen, hanem fűszeresnek.
    Nem emléxem, hogy a ruszkik svéd repülőt lőttek volna.

13. laca

laca Active Member

Itt az elfogás csak műveleti szempontból értelmezhető (kirepülök, felzárkózok és jól megmutatom a rakétáimat, ennyi, esetleg lövök néhány fotót is).
    molni-val értek egyet, én sem értem a célját.

Nézem a térképet, szerintem ha a svéd határon surrannak, akkor is vannak vagy kb. 250 km-re Kalinyingrádtól.
    Nagyon durva sacc, de ilyen távolságból kb. 5 km alatt talán már nem is látják radarral.
    A radarok hogyan kezelik a Föld görbületét? A földfelszín érintő iránya a tényleges látószög alsó határa? Vagy van esetleg valami fizikai "trükk"?

14. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Kiváncsi vagyok arra, hogy mondjuk 30 éve, a nyolcvanas évek elején ugyanez a gép, az akkori személyzettel és mentalitásával vajon ugyanígy eliszkolt volna a rettenetes szovjet fenyegetés elől, vagy csak a hozzáállás változott?

(költői kérdés...)

15. gacsat

gacsat Well-Known Member

Itt az elfogás csak műveleti szempontból értelmezhető (kirepülök, felzárkózok és jól megmutatom a rakétáimat, ennyi, esetleg lövök néhány fotót is).
    molni-val értek egyet, én sem értem a célját.

Nézem a térképet, szerintem ha a svéd határon surrannak, akkor is vannak vagy kb. 250 km-re Kalinyingrádtól.
    Nagyon durva sacc, de ilyen távolságból kb. 5 km alatt talán már nem is látják radarral.
    A radarok hogyan kezelik a Föld görbületét? A földfelszín érintő iránya a tényleges látószög alsó határa? Vagy van esetleg valami fizikai "trükk"?</blockquote>
    Az URH sugarak kicsit görbülnek a földdel, de nem sokat. Úgy 5%kal látsz tovább, mint szabad szemmel.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Azért a célkövetőt akkor se kapcsolták rájuk.

17. papichulo

papichulo New Member

Eleg ha azt mondjak nekik, hogy "orosz legterben tartozkodnak" es vagy kovetik az utasitasaikat vagy lonek. Ketlem, hogy kockaztattak volna az amerikaiak. Aztan meg semmisithetnek meg minden erzekeny berendezest...

18. molnibalage

Nem kötelező oda menni. Aki meg biztonságba akar lenni, ne az USAF pilótájának menjen, hanem fűszeresnek.
    Nem emléxem, hogy a ruszkik svéd repülőt lőttek volna.
    </blockquote>

Mert igen rövid a memóriád...

http://en.wikipedia.org/wiki/Catalina_affair

http://www.raoul-wallenberg.eu/articles/the-swedish-dc-3-the-destiny-of-its-crew/

Ezen felül a Berlini légihíd alatt is lőttek le szállítógépet a komancsok. ÉK is lőtt le jenki felderítőt nemzetközi vizek felett...

Mindig is vicces fiúk voltak ezek...

19. joker

joker Well-Known Member

Valaki jó sok ideje írta itt a fórumon, hogy amikor a szovjetek talán Szu-24-ese, ami még féligmeddig titkos volt, és berepült talán a magyar légtérbe, akkor a ráküldött régbbi Mig(?) amikor bekapcsolta a radarját, akkor az tönkrement. Ha valaki pontosabban tujdja a részleteket az korrigáljon.
    Ugyanígy ha van egy ilyen proszívó, akkor nem lehet megsütni az elektrónikáját valamivel (pl célkövető radarral), vagy ha már úgyis mindent magába szív, akkor nincsenek spéci erre a célra írt számítógépes vírusok? Ilyenkor lehetne wifin / mobilhálózaton tölteni a vírus kódját, amit ha elkap a porszívó akkor szétcseszheti a rendszereit. Gondolom nem wndows van rajta, de ha az iráni centrifugákra lehetett víruskódot írni akkor erre is.

20. papichulo

papichulo New Member

Nem, ezek a rendszerek nem igy mukodnek. Az erzekelokbol erkezo adatokat csak feldolgozzak, azokat nem futtatja a CPU. Sok szempontbol is keptelen az otlet.

Ezen oldal megosztása