RC-135 (Boeing, USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
M

molnibalage

Guest
Az egészet nem értem. Ha az orosz lőni akart volna, akkor szart volna arra is, hogy Svédország fölé lő...
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Szerintem inkabb attol feltek, hogy nehogy elfogjak a gepet, mint a PLAN tette az EP3-mal. Eleg sok feltett technologia lehet a fedelzeten.
 

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
Szerintem a svédek megértőek lesznek, mert a ruszkik lőttek már le nemzetközi vizek fölött haladó svéd repülőgépet. S bár az amerikai gép Svédország fölött "nagyobb biztonságban" volt, de a ruszkik közelében sajna nem lehet biztonságról beszélni...!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szerintem a svédek megértőek lesznek, mert a ruszkik lőttek már le nemzetközi vizek fölött haladó svéd repülőgépet. S bár az amerikai gép Svédország fölött "nagyobb biztonságban" volt, de a ruszkik közelében sajna nem lehet biztonságról beszélni...!
Nem kötelező oda menni. Aki meg biztonságba akar lenni, ne az USAF pilótájának menjen, hanem fűszeresnek.
Nem emléxem, hogy a ruszkik svéd repülőt lőttek volna.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
768
1 909
93
A nemzetközi légtérben repülő amerikai gép...

Itt az elfogás csak műveleti szempontból értelmezhető (kirepülök, felzárkózok és jól megmutatom a rakétáimat, ennyi, esetleg lövök néhány fotót is).
molni-val értek egyet, én sem értem a célját.

Nézem a térképet, szerintem ha a svéd határon surrannak, akkor is vannak vagy kb. 250 km-re Kalinyingrádtól.
Nagyon durva sacc, de ilyen távolságból kb. 5 km alatt talán már nem is látják radarral.
A radarok hogyan kezelik a Föld görbületét? A földfelszín érintő iránya a tényleges látószög alsó határa? Vagy van esetleg valami fizikai "trükk"?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 162
60 901
113
Kiváncsi vagyok arra, hogy mondjuk 30 éve, a nyolcvanas évek elején ugyanez a gép, az akkori személyzettel és mentalitásával vajon ugyanígy eliszkolt volna a rettenetes szovjet fenyegetés elől, vagy csak a hozzáállás változott?

(költői kérdés...)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
<blockquote>A nemzetközi légtérben repülő amerikai gép...

Itt az elfogás csak műveleti szempontból értelmezhető (kirepülök, felzárkózok és jól megmutatom a rakétáimat, ennyi, esetleg lövök néhány fotót is).
molni-val értek egyet, én sem értem a célját.

Nézem a térképet, szerintem ha a svéd határon surrannak, akkor is vannak vagy kb. 250 km-re Kalinyingrádtól.
Nagyon durva sacc, de ilyen távolságból kb. 5 km alatt talán már nem is látják radarral.
A radarok hogyan kezelik a Föld görbületét? A földfelszín érintő iránya a tényleges látószög alsó határa? Vagy van esetleg valami fizikai "trükk"?</blockquote>
Az URH sugarak kicsit görbülnek a földdel, de nem sokat. Úgy 5%kal látsz tovább, mint szabad szemmel.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Kiváncsi vagyok arra, hogy mondjuk 30 éve, a nyolcvanas évek elején ugyanez a gép, az akkori személyzettel és mentalitásával vajon ugyanígy eliszkolt volna a rettenetes szovjet fenyegetés elől, vagy csak a hozzáállás változott?

(költői kérdés...)

Azért a célkövetőt akkor se kapcsolták rájuk.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
Ebben az esetben semmilyen módszer nem készeríthette volna leszállásra az orosz a jenki vasat legfeljebb lelőhette volna, aminek értelme semmi.

Eleg ha azt mondjak nekik, hogy "orosz legterben tartozkodnak" es vagy kovetik az utasitasaikat vagy lonek. Ketlem, hogy kockaztattak volna az amerikaiak. Aztan meg semmisithetnek meg minden erzekeny berendezest...
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="warrior">Szerintem a svédek megértőek lesznek, mert a ruszkik lőttek már le nemzetközi vizek fölött haladó svéd repülőgépet. S bár az amerikai gép Svédország fölött "nagyobb biztonságban" volt, de a ruszkik közelében sajna nem lehet biztonságról beszélni...!
Nem kötelező oda menni. Aki meg biztonságba akar lenni, ne az USAF pilótájának menjen, hanem fűszeresnek.
Nem emléxem, hogy a ruszkik svéd repülőt lőttek volna.
</blockquote>

Mert igen rövid a memóriád...

http://en.wikipedia.org/wiki/Catalina_affair

http://www.raoul-wallenberg.eu/articles/the-swedish-dc-3-the-destiny-of-its-crew/

Ezen felül a Berlini légihíd alatt is lőttek le szállítógépet a komancsok. ÉK is lőtt le jenki felderítőt nemzetközi vizek felett...

Mindig is vicces fiúk voltak ezek...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Valaki jó sok ideje írta itt a fórumon, hogy amikor a szovjetek talán Szu-24-ese, ami még féligmeddig titkos volt, és berepült talán a magyar légtérbe, akkor a ráküldött régbbi Mig(?) amikor bekapcsolta a radarját, akkor az tönkrement. Ha valaki pontosabban tujdja a részleteket az korrigáljon.
Ugyanígy ha van egy ilyen proszívó, akkor nem lehet megsütni az elektrónikáját valamivel (pl célkövető radarral), vagy ha már úgyis mindent magába szív, akkor nincsenek spéci erre a célra írt számítógépes vírusok? Ilyenkor lehetne wifin / mobilhálózaton tölteni a vírus kódját, amit ha elkap a porszívó akkor szétcseszheti a rendszereit. Gondolom nem wndows van rajta, de ha az iráni centrifugákra lehetett víruskódot írni akkor erre is.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
vagy ha már úgyis mindent magába szív, akkor nincsenek spéci erre a célra írt számítógépes vírusok? Ilyenkor lehetne wifin / mobilhálózaton tölteni a vírus kódját, amit ha elkap a porszívó akkor szétcseszheti a rendszereit.

Nem, ezek a rendszerek nem igy mukodnek. Az erzekelokbol erkezo adatokat csak feldolgozzak, azokat nem futtatja a CPU. Sok szempontbol is keptelen az otlet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A begyűjtött adatot ha nem futtatod akkor nem érsz vele semmit, mert nem tudod meg mi van benne.
 

papichulo

Member
2011. szeptember 2.
273
0
16
A begyűjtött adatot ha nem futtatod akkor nem érsz vele semmit, mert nem tudod meg mi van benne.

Amikor te olvasol egy szoveget itt a browserben, akkor te ugy hiszed, hogy azokat a karaktereket "vegrehajtja" a CPU? Nem, csak megjeleniti! Persze nem pontos az analogia, de en sem tudok most ide olyat irni, amitol a te geped tonkremegy, mivel csak szovegkent irja ki a geped, ez nem egy futtathato kod.


Az a baj, hogy ezek annyira alapveto dolgok, hogy nem is igazan tudom, hogyan magyarazzam el, miert keptelenseg, amit mondtal.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
<blockquote rel="joker">vagy ha már úgyis mindent magába szív, akkor nincsenek spéci erre a célra írt számítógépes vírusok? Ilyenkor lehetne wifin / mobilhálózaton tölteni a vírus kódját, amit ha elkap a porszívó akkor szétcseszheti a rendszereit.

Nem, ezek a rendszerek nem igy mukodnek. Az erzekelokbol erkezo adatokat csak feldolgozzak, azokat nem futtatja a CPU. Sok szempontbol is keptelen az otlet.
</blockquote>

Pedig az oroszok foglalkoznak vele. Gondolom mindenki más is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
<blockquote rel="joker">A begyűjtött adatot ha nem futtatod akkor nem érsz vele semmit, mert nem tudod meg mi van benne.

Amikor te olvasol egy szoveget itt a browserben, akkor te ugy hiszed, hogy azokat a karaktereket "vegrehajtja" a CPU? Nem, csak megjeleniti! Persze nem pontos az analogia, de en sem tudok most ide olyat irni, amitol a te geped tonkremegy, mivel csak szovegkent irja ki a geped, ez nem egy futtathato kod.


Az a baj, hogy ezek annyira alapveto dolgok, hogy nem is igazan tudom, hogyan magyarazzam el, miert keptelenseg, amit mondtal.

</blockquote>

Ha te mindent csak szövegként kezelsz, akkor az adatok nagy részével nem fogsz tudni semmit kezdeni. Ha meg kiváncsi vagy, hogy az aktuális videóban, képanyagban, hanganyagban mi van, akkor végre kell azt hajtanod.
 

xeqev

Member
2013. szeptember 19.
130
0
16
Ha te mindent csak szövegként kezelsz, akkor az adatok nagy részével nem fogsz tudni semmit kezdeni. Ha meg kiváncsi vagy, hogy az aktuális videóban, képanyagban, hanganyagban mi van, akkor végre kell azt hajtanod.
Nem, nem kell „végrehajtanod”, nem is képes a számítógép „végrehajtani”. Megjelenítheted, vagy szoftveresen kielemezheted. Mindegy, milyen adatról van szó, lehet az szöveg, kép, videó, hang vagy bármi más, minden csak számok sorozata.