1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Borej-osztály (Projekt 955)

Diskurzus a(z) 'Nukleáris meghajtású robotrepülőgép/ballisztikus r' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 2..

1. dudi

dudi Well-Known Member

sidewinder1

Az oroszoknál nagy divatja és hagyománya van az óriás pizza méretű tányérsapkának(minél nagyobb a sapkád annál nagyobb a hatalmad :D ).Pont az orosz katonai hagyomány az oka,az M1994-nél visszanyúltak a Szovjetunió előtti időkre!

2. sidewinder1

sidewinder1 New Member

"Az oroszoknál nagy divatja és hagyománya van az óriás pizza méretű tányérsapkának(minél nagyobb a sapkád annál nagyobb a hatalmad :D ).Pont az orosz katonai hagyomány az oka,az M1994-nél visszanyúltak a Szovjetunió előtti időkre! "

Hát igen. Viszont ez az új tányérsapka pedig már túlzottan kicsi. Jó nagy vízfejet csinál mindenkinek. Ráadásul 5 év alatt,ez a második tányérsapka. Minek. Az M1994-es tányérsapka leváltásra került az M2008-assal(ez a Judaskin féle szovjetes modell). Majd 5 évvel az egyenruha csere után kihoznak egy újabb tányérsapkát valakik,aminek ráadásul sem a szovjet(Judaskin féle M2008) se pedig a cári(M1994) orosz hagyományokhoz nincs semmi köze. Maximum az Angolai vagy valami más banánköztársaság hagyományaihoz lehet köze. Öt éve lecserélték a tányérsapkákat. Most minek cserélik le őket újra? Ráadásul ilyen szarra?

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ez inkább németes.:) De biztos kevesebb helyet foglal egy tengón.

4. boki

boki Well-Known Member

Véget ért a 8 napos munkaszunet Oo-ban(pravoszláv unnepek), így ma újabb hírek kerultek nyilvánosságra.
    Ezek szerint az 5. Borej - gerincfektetésére március 19-én(hadiflotta napja)a 6. pedig július 27-én kerul sor.

5. gacsat

gacsat Well-Known Member

Viszont nem jó mentőtutajnak.

6. boki

boki Well-Known Member

2 Borej Gadzsijevo-ban 2014 február vége

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ezek még nincsenek fegyverben, nem?

8. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Hadrendben állnak, de az idén még lesz 5 Bulava teszt a tavaly szeptemberi sikertelen teszt miatt. Ezt követően lesznek csak felfegyverezve.

A russianforces.org-on január végén egyébként volt pont egy bejegyzés, hogy eddig mennyi Bulava került legyártásra - elvileg 46:
    http://russianforces.org/blog/2014/01/bulava_production_numbers.shtml

9. boki

boki Well-Known Member

gacsat
    A Dolgorukijban benne voltak a rakéták, de az utolso tesztkilovés után, miután gyártási hibát állapítottak meg, a rakétákat mind átellenorizték....A Nyevszkij ures, ahogy Tcat is írta idén lesznek még Bulava tesztek és csak utána rakják bele a Bulavát, ha minden OK-s lesz. Majd idén év végén már a Csendes-óceáni flotta Viljucsinszki bázisát fogja erosíteni, persze , ha addigra elkészul a Specsztroj által kivitelezett uj kikotoi infrastruktura.

10. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

De azért torpedó csak van benük? Vgy legalább egy 9milis

11. boki

boki Well-Known Member

Eloszor jelentek meg képek a Jurij Dolgorukij belsejérol....
    http://kuleshovoleg.livejournal.com/272868.html

12. Kuruc71

Kuruc71 New Member

En nem vagyok benne bizros hogy ez a Dolgurkij a flotta legujabb legmodernebb tagja.

A fotokon ugyan az a cca 70 es evek szinvonalu belso kialakitas muszerek tunnek fel mint a regi hajokon. A szemelyi vedoeszkozok is cca azt a korszakot idezik. A WC -t abrazolo foton lathato hogy alul a fal es a vecsesze kornyeken vastag rozsda van.

Vagy hamis az allitas hogy ez a Dolgurkij vagy pedig nem sok valtozott az Orosz haditengereszetnel technikailag.

13. boki

boki Well-Known Member

Ez a Jurij Dolgorukij, forok olyan részekrol amik nem titkosak(WC) :)

14. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Az a keves amit latni lehet az az en varakozasaimhoz kepest dobbenetesen kiabrandito.

15. varga dima

varga dima Well-Known Member

Itt a video is....http://www.vesti.ru/only_video.html?vid=585501

16. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Ez........ ki van csukva, hogy egy új hajó legyen..... Az az érzésem, hogy a cuccok nagy részét más, kiselejtezett hajókról szerelték be. Az ki van zárva, hogy egy "új" hajó ilyen állapotban legyen....

17. varga dima

varga dima Well-Known Member

Nekem a videó után úgy tűnik, hogy képsorok a Delták és egy kicsit Borej - ból össze vannak vágva...

18. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Egyetertek !

Ez amolyan oroszos dezinformacionak tunik.

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

Óóóó. Nekem enm mutatja a képeket. A kugliszürcsön megnéztem kicsiben, de nem találtam rajtuk semmi érdekeset.

20. boki

boki Well-Known Member

A Dolgorukijt még 1996-ban kezdték építeni , akkorra teljesen szétesett- megszunt a beszállítoi hálozat. Amit találtak raktáron vagy más hajokon azt építették bele.

Ezen oldal megosztása