1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boxer/GTK/MRAV

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Igen, csahogy egy mezőgazdasági munkagéppel más-más munkálatokat csinálsz más-más időpontban, míg mikor harcot vívsz az összes alváltozatot egyszerre kell használd. A PSZH válozatot nem alakíthatod át sebesültszállítóvá harc közben, mert ugyanúgy kelleni fog még közben a PSZH változat is.

endre likes this.
  2. Hegylakó

Hegylakó Well-Known Member

Én is a harci tevékenységet preferálnám. :rolleyes:
    Csak annyiról beszélünk, hogy ha van felesleges, sugárfelderítöd, vagy valamid, akkor csinálhatsz belöle mást.
    Amúgy a harc intenzitása sem azonos, söt minden konfliktus sem ugyanolyan.
    Vannak misszióink is.

3. Hegylakó

Vagy lehet olyan felépítmény, amire nem áldozol be gèpet, csak szükség esetén összeraksz egyet. Talán ez életszerübb...

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ok, de honnan tudod, hogy a sugárfelderítőd felesleges? Csak mert eddig nem vetettek be ellened vegyifegyvert? Szereld is át őket PSZH-vá. Ha meg netalán mégis bevetik ellened, akkor gyorsan vissza az egész. A lövészeket visszarendelni és visszaalakítani a járgányokat stb. stb.
    Míg ezt lebonyolítod, addig "time out"-ot kérsz a bírótól.

5. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Én nagy Boxer fan vagyok, de ha Patria lesz, azzal is elégedett leszek. Csak legyen már valami....

Hegylakó and pöcshuszár like this.
  6. krisss

krisss Well-Known Member

Értsd úgy, hogy csak inaktív alegység gépeiből szerelgethetsz ami jelenleg nincs feltöltve, vagy direkt erre a célra felállított tartalékból. De az nincs hogy légyszi második század, kell a vegyifelderítőknek egy gép adjátok már oda légyszíves.

Hegylakó likes this.
  7. Szerintem egy járműnél a modularitás elsősorban a gyártásnál ad előnyt. Ott az alváz ugyanaz minden esetben, nem kell szarakodni a nyolcféle lemezelésű meg felszereltségű felépítménnyel, az megy a gyártósor másik felén. Eleve kevesebb embert igényel mint a komplett alváz, ezzel lehet spórolni.
    Vagy két hete láttam egy Jaguart tetőcsomival meg vonóhoroggal. :D

8. Negan

Negan Well-Known Member

Kabrió Bentley lószállitó utánfutóval?
    Szerintem is gyártás és logisztikai szempontbol van ennek értelme.Harc közben nem fogják cserélgetni nagyon a modulokat.

rejsz felügyelő and dudi like this.
  9. borisz

borisz Well-Known Member

Mintha ez a Boxer nem talpalna.

De harc közben pont hogy lecserélhetsz egy pszh modult sebesültszállítóra, mert úgyis lesznek sebesültjeid, akiket kiviszel, és nem a pszh-ba ülnek vissza! ;)

10. Hegylakó

Nincs olyan kép, de még egy Archer is letalpal... Ennek is biztos le kell, különben kuka lenne a futóműve nagyon hamar...
    Meg a belengés végett szerintem a tűzgyorsasága is csökkenne, bár biztosan vannak itt szakmabeliek.,.

11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Pedig ennek ez az egyik fő feature-je:
    Csak az objektivitás kedvéért tettem be.

12. borisz

borisz Well-Known Member

Jogos.
    Igen, én sem értettem, hoyg letalpalás nélkül meddig is bírná.
    Ha jobban megnézzük a képeket, a második és a harmadik tengely között vélek talpat felfedezni.

13. rudi

rudi Well-Known Member

A KMW RCH azt írják hogy a teljes 6-os resztöltetig bírja letalpalás nélkül 360° fokban.
    "Azimuth: 360° (+/- 200°) with up to 6 modular charges without support legs, Elevation: from - 2.5° to + 65° (- 45 mils to + 1,150 mils)"

Hegylakó likes this.
  14. Negan

Negan Well-Known Member

Milyen a futómű felfüggesztés?Nem kell letalpalnia,ha a felfüggesztés lövéskor fixre ültethető

15. rudi

rudi Well-Known Member

Olyan ami elbírja a 39 tonnás tömeget...
    39 tonna meg a 3 m-es szélesség meg már úgy tűnik elég sokmindenre...

16. Negan

Negan Well-Known Member

Az utakon közlekedő kamionok 44tonnásak lehetnek max,ugy konstruálják a futóművet.Olszban és spanyolban ugyanis annyi a megengedett össztömeg.De többet is elbirnak.Ennek ellenére nem alkalmasak arra,hogy egy marha nagy ágyúval lőjenek róluk letalpalás nélkül.

17. rudi

rudi Well-Known Member

Azokat a kamionokat közutakra tervezték ennek megfelelő mértezéssel, a Boxert meg terepre full terheléssel.
    V.színű kicsit több anyag kerül a Boxer futóművébe...

endre likes this.
  18. rudi

rudi Well-Known Member

Amúgy így néz ki

endre likes this.
  19. dudi

dudi Well-Known Member

Egy 30mm-es gépágyúnak 3 tonna a reakcióereje...

Hegylakó likes this.
  20. Negan

Negan Well-Known Member

Van terepes kamion is....A lengés a probléma.Ezt vagy fixálható felföggesztéssel küszöbölik ki,vagy egy rendkivűl massziv aktiv vezérlésű hidrophneumatikus rendszerrel.De az utóbbi nem küszöböli ki a lengést,csak kordában tartja.

Ezen oldal megosztása