1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Boxer/GTK/MRAV

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Anti

Anti Well-Known Member

"Mentoauto" mindketto.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Mert lesz a kebaboskocsiból mentő?Attól,hogy ezt itt valaki behaluzta még nem biztos,hogy igaz.

3. blogen

blogen Well-Known Member

Nem hinném, hogy a debreceni dandárnál majd azon a kilenc darab 8x8-as MEDEVAC Boxeren fognak garasoskodni, amire ott a három zászlóalj kilenc századának szüksége lesz! Már csak azért sem, mert a MEDEVAC járműnek onnan kell kihoznia a sérülteket, ahova azokat az IFV és APC járműveik bevitték így már a gondolat is irracionális lenne, hogy eltérő jármű legyen!

alfa74 and mindenen kívül like this.
  4. dudi

dudi Well-Known Member

Milyen számítással jött ez már megint ki meg milyen harcászati elv alapján?

5. kamm

kamm Well-Known Member

Az hagyján, de mióta jön Boxer? :D

6. Negan

Negan Well-Known Member

Mind az orosz 100milis,mind az L7 légvédelmi agyubol lett kifejlesztett.Szoval nem kicsi a HE gránát ereje.105os urmeretben pedig van kazettás lőszer,még ma már vegfazos irányítású is.csak adaptálni kell.
    Van még fantázia a 105ben

pöcshuszár likes this.
  7. blogen

blogen Well-Known Member

Az SBCT-ből indultam ki, ott századonként van egy MEV. Ők a legtapasztaltabbak ezen a téren, éveken át bevetésen voltak Irakban például.

8. dudi

dudi Well-Known Member

De nem járkál előre a mentő,hozza viszik a sebesültet vagy van egy gyűjtőpont és odaviszik a sebesültet ahová érte megy a mentő.

9. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Segíts nekem:
    A Bundeswehr a PUMA zászlóaljaiban milyen medevac járművet használ? Vagy a US Army a Bradley zászlóaljaiban?
    Az angol Ajax-nak sincs saját Medevac verziója.
    Egyáltalán törvényszerű, hogy a MEDEVAC jármű azonos alapú legyen, mint a zászlóalj basic járműve.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Valószínűleg Puma.Az amiknál meg ha jól rémlik M113.

11. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A PUMA-nak nincs medevac verziója.
    Így néz ki a BW. Még csak törekvések vannak az egységesítésre.

Itthon egyáltalan rendszerbe került a hazai fejlesztésű BTR alapú sebesültkihordó? Mert
    Mert én még mindenhol csak az Unimogokat láttam. Meg talán van Merci terepjáró alapú is ugye?

Az amerikaiaknál most rendelték meg az AMPV-t, ami ugyan Bradley alapokon nyugszik, de az már messze nem az.

Szerintem 2 módszer életképes.
    Vagy egyezzen meg a bázis járművel, vagy legyen egy egységes support role járműcsalád aminek minden kiegészítő feladatra van verziója.
    A bázisjárműves az ideális kétségtelen, de ez egy jóval drágább megoldás. Mondjuk egy Boxer sebesültkihordó árából kihozol 5-6db JLTV, Movag Eagle, Jelcin, Dingo, vagy ha már, akkor Komondor, stb. alapú sebesülthordót. A Jelcin is pl. Stanag 4-ig páncélozható, és aknavédett is.
    De nem csak a vételáron spórolsz ezzel, de a logisztikának is könnyebb lesz itatni egy 10-15 tonnás 4x4-et (esetleg 6x6-ot) mint egy 30+ tonnás Boxert.
    De úgy alapvetően is sokkal kisebb lesz a logisztikai lábnyoma a haderődnek, ha a kiegészítő feladatokat nem a rohadt drága (8x8) bázisjárművel intézed.

alfa74 and SilvioD like this.
  12. blogen

blogen Well-Known Member

M113A2 GE Krankenkraftwagen

13. dudi

dudi Well-Known Member

Puma...Folyton keverem a Boxerrel

pöcshuszár likes this.
  14. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Majd ha megjönnek megszokod. :cool:

arcas and pöcshuszár like this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

Mert lesznek?

16. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

17. kamm

kamm Well-Known Member

Tul kicsi lenne - Strykerbol van:

Fene tudja, a kifogas az lesz majd, hogy nem megy be oda, ahova a lancos... en mondjuk ezt nem hiszem.
    Arban mindenkeppen olcsobb a kerekes, az vilagos (BTW alig akartam elhinni, hogy egy fullos Puma $10M korul jar, mig egy totalisan kipimpelt Patria $4M alatt marad.)
    Ugyanakkor ha kerekes lesz, akkor megint egy erv a Patriak ill Rozsomak mellett - abbol ugyanis eleve van medevac tipus (annal indul a video):

Ocses and mindenen kívül like this.
  18. papi

papi Well-Known Member

A Stryker brigadeban.
    A Bradleyk mellett meg M113 van.
    Light Infantry esetén meg HMMWV M997 a Közel keleti kalandokban az MRAP elterjedésével MaxxPro/M-ATV most meg érkezik a JLTV.

endre and pöcshuszár like this.
  19. blogen

blogen Well-Known Member

A tataiak MEDEVAC járműve amúgy szerintem a Hägglunds Bv206 kellene legyen. All terrain képessége a legjobb, nem véletlen, hogy a tengerészgyalogságoktól a hegyivadászokig mindenki alkalmazza az APC verzióját.

A debrecenieké pedig az adott 8x8-as bázisán, például Boxer:

20. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Ezt a lanctalpas jatekauto mikor lesz már elengedve?

dudi likes this.

Ezen oldal megosztása