BTR Bumerang (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 329
54 894
113
Elmondták, hogy minden tök új amit bemutattak 2015-ben, mert az új háborúk új kihívásaival nem lehet régi megoldások pimpelésevel megfelelni.

Akkor mi mi a szarért vásároltunk Leopárdokat? o_O
Mert ezen logika mentén haladva, jó nagy hülyék voltunk....

A másik meg az, hogy megint úgy okoskodsz egy adott technikáról, hogy semmit sem tudsz róla.
Van 1-2 fénykép, valami prototípusról. De azt, hogy miért változott meg arról nem tudsz semmit.
Szörnyű vagy :D

Szerintem az ukrán fronton elég jól kiderült az, amit már rég óta mondok, hogy a tankok páncélzatán kívül minden papír....
Ennek megfelelően nem kell túldimenzionálni a páncélzatot sem, főleg nem egy gumikerekesnél aminek sárban is tudnia kéne mozogni.
A BTR-80/82 nem alkalmas frontszolgálatra, de lehet a Bumeráng se volt az, csak éppen teljesen eltérő okokból.
Lehet most próbálnak kiizzadni valami köztes megoldást.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 248
113
Elmondták, hogy minden tök új amit bemutattak 2015-ben, mert az új háborúk új kihívásaival nem lehet régi megoldások pimpelésevel megfelelni.
Nehéz megkerülni a BTR-87-et, ha a Bumerang elrendezését, hajtásláncát vesszük szemügyre.
Ha egymás mögé teszed a 82-őt, a 87-et, meg a Bumerangot, akkor teljesen nyilvánvaló az evolúció.
Nyilván a Bumerang teljesen modern megoldásokkal készült el, de nem jöhetett volna létre, ha nem kísérletezik ki az alapokat a 87-tel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 317
76 943
113
Nehéz megkerülni a BTR-87-et, ha a Bumerang elrendezését, hajtásláncát vesszük szemügyre.
Ha egymás mögé teszed a 82-őt, a 87-et, meg a Bumerangot, akkor teljesen nyilvánvaló az evolúció.
Nyilván a Bumerang teljesen modern megoldásokkal készült el, de nem jöhetett volna létre, ha nem kísérletezik ki az alapokat a 87-tel.
Miről beszélünk? Ilyen alapon a T modell meg a legújabb 7-es BMW-nek az egyenes ági felmenője, mert amúgy mindkettő autó és az alap elrendezése egyforma...
 
  • Vicces
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 248
113
Miről beszélünk? Ilyen alapon a T modell meg a legújabb 7-es BMW-nek az egyenes ági felmenője, mert amúgy mindkettő autó és az alap elrendezése egyforma...
A KF-41-ről elmondták, hogy teljesen újjátervezték az egészet, de ugye azt elismered, hogy a KF-31 volt az a szükséges fejlesztési lépcső, ami kellett a Marder és a KF-41 közé?! :oops:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 317
76 943
113
A KF-41-ről elmondták, hogy teljesen újjátervezték az egészet, de ugye azt elismered, hogy a KF-31 volt az a szükséges fejlesztési lépcső, ami kellett a Marder és a KF-41 közé?! :oops:
Azt ugye tudod, hogy a Boomerangot 2015-ben mutatták be a BTR-87-et pedig 2017-ben. A két gép fejlesztése párhuzamosan folyt. Nem jön ki a matekod.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 248
113
Azt ugye tudod, hogy a Boomerangot 2015-ben mutatták be a BTR-87-et pedig 2017-ben. A két gép fejlesztése párhuzamosan folyt. Nem jön ki a matekod.
Igazság szerint nem pontosak a számok. Elvileg a nagyközönségnek mindkettőt 2015-ben hozták ki.
A BTR-87-re a tervezés megkezdésére az early 2010-es éveket találtam (a war thunder elég fanatikusokat takar). A Bumerangot meg semmiképp nem kezdhették fejleszteni 2011 előtt, mert akkor adta ki a minisztérium az ukázt a kritériumokkal. És gondolom nem 2 hónap alatt lett kész a tervezés.
Alapvetően a fejlesztés elkezdése (ötlet szint) szempontjából lényegtelen, hogy mikor csinálták meg az első prototípust.
Tudtommal BTR-ek esetén a számozás évszámhoz, érához kötődik. Létezett már BTR90-es is jóval korábban. Akkor vajon miért 87-es számmal adták ki azt a nyomorultat. Ha tippelnem kellene, akkor azért, mert akkor készültek el az eredeti tervekkel, csak akkor még elrakták jó alaposan egy fiókba.
2010-ben meg beszüntették a BTR-ek rendelését. Hát gyorsan kellett valami, amiből fenn tudják magukat tartani, akár az export piacon.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Te miről beszélsz?
Na előkerültem. Ezek az év végi számok, tervek tapsoljuk meg egymást napok. Nembírom már ,mindig bekel baszni. Mindig mondta apám menjek nőgyógyásznak. Most az öltönyösök illúzióit halogathatom. Apropó Hofi 14 disznaja adását megmutattam kint .Csehek értették ! Nos arról beszélek, hogy Önnek minden ami az Urál mellől jön fos ! Ami Bucsu tol nyugatra az a megkérdőjelezhetetlen praktikum, innováció. De azt nem tagadom komfortban tényleg igy van. / Bár a 2103 kockában egyszerűbb volt a kefélés ,mint a Corsa ban. Már bocsánat./ DE az elmúlt 10 en év, gépjármű produktuma azt látom . Csak hozzá ne keljen nyúlni! Meg amúgy is 2. vezérmű szettet minek rá rakni . Széthullik. De Ön meg úgy is azt kapja szolgálati feladati ellátására ,amire a politika-Nokiás doboz enged. Oszt rohangálhat hogy a Wikipédia mit ír. Ukránok is a Leo 1 piros betűs mondatait átugor ták .Én is mikor kitöltöm az extra listát céges kocsin, van amit kapok, van amit nem. De nem is veszem meg lizing után : ) . Bevittem hogy 8 ezernél cseréljenek olajat ,KIFIZETEM! Nem lehet ! Ja 25 év egy ház kihordása. Erről beszélek.
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Csak cimkèzted? :D

Dudi szolnoki. Nem nagyon üti be a buksiját lynxbe.


Lessz rajta tyúkketrec ha bevetik. Mint kb mindenen.


Mindamellett ez egy olcsósított, bumerangnak tűnik.
Nem annak amit vagy 10 ève reszelgetnek.
Tudod babusgatni kel mint a jó asszonyt. Meg mikor előveszed ,kínálod mérnök urak még finnyásak az első körben. Mindig van betárazva paprika ,pálinka külön táskába. Szeretem ha tudok számitani a másikra, a vonal másik végén. És ez nem Magyar sajátoság!
Nos nem látom akadályát hogy szárnyakat rakjanak a Lynx re. Politika dönt.Mondjuk felröhögnék ha Szolnok is kapna ,de a mai világban. DB számot elkell adni, teljesíteni kell.
Mikor Sárkányoz tam ,azt mondta egy pilóta tégla is repül, csak sebeség legyen.
De igen ez Bumerángnak soványka.
Elreszelték no.
Mikor gyerek voltam minden piros-kék-szürke volt, mint a TSz ben.
Elreszelték.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 317
76 943
113
Na előkerültem. Ezek az év végi számok, tervek tapsoljuk meg egymást napok. Nembírom már ,mindig bekel baszni. Mindig mondta apám menjek nőgyógyásznak. Most az öltönyösök illúzióit halogathatom. Apropó Hofi 14 disznaja adását megmutattam kint .Csehek értették ! Nos arról beszélek, hogy Önnek minden ami az Urál mellől jön fos ! Ami Bucsu tol nyugatra az a megkérdőjelezhetetlen praktikum, innováció. De azt nem tagadom komfortban tényleg igy van. / Bár a 2103 kockában egyszerűbb volt a kefélés ,mint a Corsa ban. Már bocsánat./ DE az elmúlt 10 en év, gépjármű produktuma azt látom . Csak hozzá ne keljen nyúlni! Meg amúgy is 2. vezérmű szettet minek rá rakni . Széthullik. De Ön meg úgy is azt kapja szolgálati feladati ellátására ,amire a politika-Nokiás doboz enged. Oszt rohangálhat hogy a Wikipédia mit ír. Ukránok is a Leo 1 piros betűs mondatait átugor ták .Én is mikor kitöltöm az extra listát céges kocsin, van amit kapok, van amit nem. De nem is veszem meg lizing után : ) . Bevittem hogy 8 ezernél cseréljenek olajat ,KIFIZETEM! Nem lehet ! Ja 25 év egy ház kihordása. Erről beszélek.
Egyáltalán nem minden fos. Pl keresgéld ki, hgy mi rosszat mondtam én a Bumerangról.

Ha ilyen problémáid vannak miért nem használsz Ladát?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 830
35 395
113
Ugyan az, mint az Armatával és a többi új fejlesztéssel... Semmi.
Oroszországban megkezdődtek a "bumerángok" tesztjei
"Oroszországban megkezdődtek a kerekes harci járművek állami tesztjei a Boomerang egységes platformon, amelyeket a tervek szerint 2023 végéig fejeznek be."
A forrás hozzátette, hogy az állami tesztek eredményei szerint a Boomerang platformon lévő járműveknek meg kell kapniuk az "O1" betűt, amely lehetővé teszi számukra a sorozatgyártás megkezdését. Elmondása szerint a tesztek részeként a páncélozott személyszállítók (APC-k) és a gyalogsági harci járművek (IFV-k) "Bumeráng" tüzelési, futási és egyéb teszteken mennek keresztül."
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
Egyáltalán nem minden fos. Pl keresgéld ki, hgy mi rosszat mondtam én a Bumerangról.

Ha ilyen problémáid vannak miért nem használsz Ladát?
Már bocsáss meg úgy láttam amikor ide betérek. Nemhalok mást Tőled mint ami Urali az fos.
A Lynx,Leo,Pz , tényleg hipi szupi gépcsodák. És gondolom a veseköved se rázza ki!! Gratulálok is hozzá!
DE !! A 2010 es évek óta az EU gépgyártása árnyéka önmagának. /Amerikai autó gyártást már a japánok egyszer lealázták. /
Tudod kinek éri meg?? Mikor a fent irt gépcsodákkal feladatott akarsz majd megoldani hétfőn , és bedobja a hiba kódot .
Pedig pénteken mikor leállt még jó volt !!
Na akkor megjelenek sorstársaim őszülő fej , remegő szájszél, mormogva hogy mi a picsa lehet ezzel a fossal. Mindezt kiszállási díj + 75 ezer ft nettó óra díj koponyánként . Ja és nem lesz megoldva a probléma .Becsukja alaptopot , hív egy trélert. És 1 hónapig a forgalmazó udvarán fog rohadni a technika, úgy hogy a gyártó is onlie már nekifutott egyszer.
Ettől a keleti is lehet ám szar, láttunk lerohadva ukránban orosz vasat.
Képzeld agyalok egy Ladán, KisPolszkin,Simsonon. De mikor bele gondolok hogy 500 km enként gömbfej csere, fék javítás : ( Átértékelem és a Svájcban csereberélt, Piaggiót gyilkolom. Egyébként G Merci tetszik az asszonykámnak :) . Szerinted mi lesz ?
Üdv.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 317
76 943
113
Már bocsáss meg úgy láttam amikor ide betérek. Nemhalok mást Tőled mint ami Urali az fos.
A Lynx,Leo,Pz , tényleg hipi szupi gépcsodák. És gondolom a veseköved se rázza ki!! Gratulálok is hozzá!
DE !! A 2010 es évek óta az EU gépgyártása árnyéka önmagának. /Amerikai autó gyártást már a japánok egyszer lealázták. /
Tudod kinek éri meg?? Mikor a fent irt gépcsodákkal feladatott akarsz majd megoldani hétfőn , és bedobja a hiba kódot .
Pedig pénteken mikor leállt még jó volt !!
Na akkor megjelenek sorstársaim őszülő fej , remegő szájszél, mormogva hogy mi a picsa lehet ezzel a fossal. Mindezt kiszállási díj + 75 ezer ft nettó óra díj koponyánként . Ja és nem lesz megoldva a probléma .Becsukja alaptopot , hív egy trélert. És 1 hónapig a forgalmazó udvarán fog rohadni a technika, úgy hogy a gyártó is onlie már nekifutott egyszer.
Ettől a keleti is lehet ám szar, láttunk lerohadva ukránban orosz vasat.
Képzeld agyalok egy Ladán, KisPolszkin,Simsonon. De mikor bele gondolok hogy 500 km enként gömbfej csere, fék javítás : ( Átértékelem és a Svájcban csereberélt, Piaggiót gyilkolom. Egyébként G Merci tetszik az asszonykámnak :) . Szerinted mi lesz ?
Üdv.
De nem a T-14, hanem a T-72/80/90 széria. Itt mástól rajtam kívül még a szektától sem láttál, hogy "számonkérje" az oroszokon azt, hogy hol a modern technika amiben nem halnak meg tömegesen az orosz katonák. Helyette mit olvasol? Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Robur and fip7

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
242
743
93
De nem a T-14, hanem a T-72/80/90 széria. Itt mástól rajtam kívül még a szektától sem láttál, hogy "számonkérje" az oroszokon azt, hogy hol a modern technika amiben nem halnak meg tömegesen az orosz katonák. Helyette mit olvasol? Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve.
A T-14 is megpörkölődött volna ha beljebb kukkant Ukrajnába .De igen lehet az orosz legénység több harckocsit fogyasztott volna el mint most, ahol a harckocsik fogyasztanak legénységet.
De ebbe a keleti cirkuszba mintha fordítva működnének a dolgok oroszék nál.
Mint egy ősz nyugati ,szétbaszunk egy államocskát akcióban.
Először a T-72 vel ijesztgeték a médiával, a színes Berlini lakosságot. Most meg hogy a forró puncsról álmodoznak.
Az orosz 90, Lancer !! ,siklóbomba kombót val játszik a sakktáblán.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 317
76 943
113
A T-14 is megpörkölődött volna ha beljebb kukkant Ukrajnába .De igen lehet az orosz legénység több harckocsit fogyasztott volna el mint most, ahol a harckocsik fogyasztanak legénységet.
De ebbe a keleti cirkuszba mintha fordítva működnének a dolgok oroszék nál.
Mint egy ősz nyugati ,szétbaszunk egy államocskát akcióban.
Először a T-72 vel ijesztgeték a médiával, a színes Berlini lakosságot. Most meg hogy a forró puncsról álmodoznak.
Az orosz 90, Lancer !! ,siklóbomba kombót val játszik a sakktáblán.
Persze a T-14 sem kilőhetetlen, csak az a nem mind1,hogy mire képes mielőtt kilövik és hogy túlélik-e a kezelők vagy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: krova