Challenger -1 / -2 / -3 (Egyesült Királyság)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 449
46 347
113
Azért a pénznemekre figyelj már oda. :D

Csak nagyságrendileg:

8 millió angol font = 9,25 millió EUR = 11,3 millió USD
Nem biztos, hogy nagyon mellélőttem. (de igen, a pénznemet nem néztem! :oops:)
Ugyanakkor 12M GBP az 13,9M EUR. Na akörnyékén vehettük mi is az A7+-okat.
Ne felejtsd el, a KMW üzlet valami 1,7Mrd EUR volt. Ebben benne vannak a PZH-k, a plussz járművek, lőszer, support, oktatás, szimulátor, miegymás.
DE erre mindre az angoloknak is szükségük van (kivéve a PZH-kat). Az új torony miatt pedig, gyakorlatilag teljesen új harckocsinak mondanám.
 
  • Tetszik
Reactions: endre
K

kamm

Guest
Nem biztos, hogy nagyon mellélőttem. (de igen, a pénznemet nem néztem! :oops:)
Ugyanakkor 12M GBP az 13,9M EUR. Na akörnyékén vehettük mi is az A7+-okat.
Ne felejtsd el, a KMW üzlet valami 1,7Mrd EUR volt. Ebben benne vannak a PZH-k, a plussz járművek, lőszer, support, oktatás, szimulátor, miegymás.
DE erre mindre az angoloknak is szükségük van (kivéve a PZH-kat). Az új torony miatt pedig, gyakorlatilag teljesen új harckocsinak mondanám.
De ez $1.7B a 150 hkra tehat $11.3M/hk upgrade azaz szinte annyi, mint egy uj 2A7A1... nekem a csökkentett szám azt sugallja, eldolt: nemet lesz majd az uj hk naluk is, ez már csak a képességfenntartas ill valami bevetheto maradjon addig, amig osszejon a penz.
Annak nem olcso, viszont nem is rossz megoldas.
Egyrészt ha mar el is dolt, akkor is lesz vagy 6-7 év, amig letargyaljak-megrendelik-legyartjak majd az elso 100-120 uj nemet hkt nekik, másrészt lehet, most mar inkabb kibekkelik a next-gen modellig ezekkel, harmadrészt most penzuk semmi, inkabb elodazzak a dolgot ilyen módon.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 449
46 347
113
De ez $1.7B a 150 hkra tehat $11.3M/hk upgrade azaz szinte annyi, mint egy uj 2A7A1... nekem a csökkentett szám azt sugallja, eldolt: nemet lesz majd az uj hk naluk is, ez már csak a képességfenntartas ill valami bevetheto maradjon addig, amig osszejon a penz.
Annak nem olcso, viszont nem is rossz megoldas.
Egyrészt ha mar el is dolt, akkor is lesz vagy 6-7 év, amig letargyaljak-megrendelik-legyartjak majd az elso 100-120 uj nemet hkt nekik, másrészt lehet, most mar inkabb kibekkelik a next-gen modellig ezekkel, harmadrészt most penzuk semmi, inkabb elodazzak a dolgot ilyen módon.
Pontosan erről van szó!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Nem biztos, hogy nagyon mellélőttem. (de igen, a pénznemet nem néztem! :oops:)
Ugyanakkor 12M GBP az 13,9M EUR. Na akörnyékén vehettük mi is az A7+-okat.
Ne felejtsd el, a KMW üzlet valami 1,7Mrd EUR volt. Ebben benne vannak a PZH-k, a plussz járművek, lőszer, support, oktatás, szimulátor, miegymás.
DE erre mindre az angoloknak is szükségük van (kivéve a PZH-kat). Az új torony miatt pedig, gyakorlatilag teljesen új harckocsinak mondanám.
Csak szimpla kötözködésből, akkor ha a T-72 új tornyot kapna, ahogy azt felvetettem vala, akkor az gyakorlatilag új hk lenne? A válasz előtt fuss át fejben azon, hogy '98 óta a Chally sem kapott semmi modernizációt. :rolleyes:
 
  • Vicces
Reactions: fedett_mókus

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 260
120 031
113
Csak szimpla kötözködésből, akkor ha a T-72 új tornyot kapna, ahogy azt felvetettem vala, akkor az gyakorlatilag új hk lenne? A válasz előtt fuss át fejben azon, hogy '98 óta a Chally sem kapott semmi modernizációt. :rolleyes:
Effektíve majdnem igen. Az már kérdés, hogy drágább a leves mint a hús ebben az esetben.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Nem biztos, hogy nagyon mellélőttem. (de igen, a pénznemet nem néztem! :oops:)
Ugyanakkor 12M GBP az 13,9M EUR. Na akörnyékén vehettük mi is az A7+-okat.
Ne felejtsd el, a KMW üzlet valami 1,7Mrd EUR volt. Ebben benne vannak a PZH-k, a plussz járművek, lőszer, support, oktatás, szimulátor, miegymás.
DE erre mindre az angoloknak is szükségük van (kivéve a PZH-kat). Az új torony miatt pedig, gyakorlatilag teljesen új harckocsinak mondanám.

A Kriss által belinkelt hírben 1.2 milliárd font per 150 harckocsi felújításáról volt szó. 1200 / 150 = 8 millió font per felújított Chally3.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 636
14 608
113
A Kriss által belinkelt hírben 1.2 milliárd font per 150 harckocsi felújításáról volt szó. 1200 / 150 = 8 millió font per felújított Chally3.

Gondolom lenen új hajtáslánc, ágyú, tűzvezető rendszer, páncélkazetták, stb.

Gyakorlatilag az lenne, mint amit a lengyelek néztek volna a PT-16-al. Olyan szintű modernizáció, amivel az élvonalba lehetne felhúzni, árban ha nem is érne el, de megközelítene egy új gyártást.

De ha jól tudom a német A7 átépítések sem két fillérbe fájnak,
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Gondolom lenen új hajtáslánc, ágyú, tűzvezető rendszer, páncélkazetták, stb.

Gyakorlatilag az lenne, mint amit a lengyelek néztek volna a PT-16-al. Olyan szintű modernizáció, amivel az élvonalba lehetne felhúzni, árban ha nem is érne el, de megközelítene egy új gyártást.

De ha jól tudom a német A7 átépítések sem két fillérbe fájnak,

Csak a torony, és annak "tartalma" új. A teknő marad változatlan. Az új toronyhoz tartozik APS, új hőkamera és egyebek.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 449
46 347
113
Gondolom lenen új hajtáslánc, ágyú, tűzvezető rendszer, páncélkazetták, stb.

Gyakorlatilag az lenne, mint amit a lengyelek néztek volna a PT-16-al. Olyan szintű modernizáció, amivel az élvonalba lehetne felhúzni, árban ha nem is érne el, de megközelítene egy új gyártást.

De ha jól tudom a német A7 átépítések sem két fillérbe fájnak,

Csak a torony, és annak "tartalma" új. A teknő marad változatlan. Az új toronyhoz tartozik APS, új hőkamera és egyebek.
Nem egészen. A győztes LEP tartalma:
  • Surveillance and Target Acquisition: Updated Commanders Primary Sight, Updated Gunners Primary Sight, Replacement Thermal Observation and Gunnery Sights (TOGS) and, 3rd Generation Thermal Imaging (TI).
  • Weapon Control System: Fire Control Computer (FCC), Fire Control Panel (FCP) and, Gun Processing Unit (GPU)
  • Mobility (Through In-Service Efficiencies): 3rd Generation (Horstman) Hydrogas Suspension, Improved Air Filtration, CV-12 Common Rail Fuel Injection, Transmission and, Cooling.
  • Electronic Architecture (Modernised Electronics): Gunners Control Handles, Video Distribution Architecture, Generic Vehicle Architecture (GVA) Compliant Interfaces, Increased On-board Processing and, Improved Human Machine Interface (HMI).
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 631
113
British tanks to receive next-generation camouflage...

apohq-official-20201120-003-115055.jpg


apohq-official-20201120-003-114950.jpg


apohq-official-20201120-003-120637-2.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 099
73 631
113
Rheinmetall is set to win £750m contract to upgrade 150 of the UK's ageing Challenger tanks

The company has won the UK Challenger 2 LEP (Life Extension Project) contract, expected to be signed shortly, and believed to be worth 750 million Euros – £0.64 billion at today’s exchange rate.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
  • Rheinmetall confirmed Challenger 2 LEP awarded, 148 CR2s to be upgraded to CR3 standard
  • Headline change is swap from L30A1 rifled gun to Rheinmetall L55A1 smoothbore
  • US has also provisionally confirmed M829A4 depleted uranium (DU) penetrator APFSDS round could be qualified rapidly for use from IOC
  • Rounds stored in now industry-standard isolated bustle compartment with blow-out panels in event of penetration. Compartment holds 15 rds with a further 16 in hull storage, for total of 31 compared to 49 in the CR2
  • CR3 will use the same sights as AJAX, the Thales ORION and DNGS T3 (comamder/gunner)
  • Upgrade introduces new modular armour (nMA) package that raises baseline protection. Damaged modules can be replaced and can more easily accept future upgrades.
  • It will include new appliqué hull side and belly armour package for enhancing protection against mines, IEDs, and other underbody blast threats. The existing packs are relatively heavy, and dstl is working to develop lighter solutions for LEP as an optional additional module.
  • APS is required to meet survivability targets. Apparently, Trophy APS has been selected and 60 sets will be bought.

ALTERNATIVES: The UK army considered alternatives that could provide a comparable capability but at a more compelling price. Those included leasing, buying second hand, or locally manufacturing the Leopard 2A7V and M1A2 SEPv2, as well as potential new vehicle offerings......including baseline Korean K2 and the larger K2PL specification designed for Poland. However, in all instances these alternatives were assessed to be unaffordable or politically incompatible compared with the preferred option of the RBSL proposal and the LEP+ requirements set.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány