1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Charles de Gaulle (R91)

Diskurzus a(z) 'Repülőgép-hordozók' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. Szittya

Szittya Well-Known Member

Nekem az a véleményem hogy egyszerűen gyorsan végezni akartak. A tat felől biztos egyszerűbb és gyorsabb volt tölteni. Mert ugyebár a freegatte amitől az üzemanyagot kapta utánna lecelt a kikötőbe magának vetelezni... ha a flotta úgyse haladhat tovább mert be kell várni a kikotobe menő majd onnan jövő egységet minek tankoltak volna menetbol igy is úgyis meg kellett volna állniuk... és mivel gondolom én a hátsó töltök a kikotoi toltesre vannak tervezve nagyobb teljesitmenyuek lehetnek.

aquarell likes this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

Nem a w.vh van semmivel nem védettebb egy 30 csomóval haladó hajó mint egy ideiglenesen megálló.

3. aquarell

aquarell Well-Known Member

Akkor sokat lehetne spórolni, ha a hajók àlldogàlnak a tengeren :))
    (Próbàld ki egy kisebb vitorlàssal a tengeren...)

sirdavegd likes this.
  4. nyugger

nyugger Well-Known Member

5. jani22

jani22 Well-Known Member

6. aquarell

EZ tankolás :))
    Mert vizbe lògò olajvezetékkel, àllva azèrt kicsit ciki. Rossz idöjàrási körülmènek közt nem is lehet. Persze a Kuznyàt nem is a jelenlegi alkalmazàsra épitették :)

7. aquarell

Ès alattuk az Oscar2 :)

jani22 likes this.
  8. jani22

jani22 Well-Known Member

9. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

Én csak kajakozni szoktam, de már egy akkora hajónál is az a mondás, hogy csak akkor irányítható, ha gyorsabban megy mint ahogyan a víz folyik. Hernádon inni nem lehetett anélkül, hogy keresztbe ne fordultam volna (kormánylapátot elvitték volna a kövek, így az is be volt húzva). Tengeren még nem voltam, de hátha összejön hamarosan.

10. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

11. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

12. torsen

torsen Well-Known Member

Nem amatőr a C-2 pilótája! Azután, hogy kivette a bedöntésből a gépet (1.11-nél) 12 másodperc múlva a hajón volt. Semmi oldalvást végzett korrigálgatás....

jani22 likes this.
  13. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

Profi, gyakorlott, nagyon látszik. A megközelítés is tökéletes volt, elsőre, egy kanyarból leszállt.

14. Sharid

Sharid Well-Known Member

15. arbalest

arbalest Well-Known Member

Véget ért a CdG élettartam felénél esedékes felújítása. Tavaly február 8-án állt be a touloni szárazdokkba, az 1.3 milliárd Eurós felújítás után további két évtized szolgálat vár rá. Gondolom a Bush-ra is azért települt 12 Rafale, hogy kicsit visszaszerezzék a jártasságukat, mielőtt visszatérnek a saját hajójukra.

http://www.navyrecognition.com/inde...-of-dry-dock-refit-work-continues-afloat.html

fishbed and Tcat like this.

Ezen oldal megosztása