Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Nem tudom ez e a jó topik,az lenne a kérdésem,hogy otthon mekkora kaland legálisan sörétes vadász puskát,venni,tartani? Van hazai gyártású ilyen puska?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem tudom ez e a jó topik,az lenne a kérdésem,hogy otthon mekkora kaland legálisan sörétes vadász puskát,venni,tartani? Van hazai gyártású ilyen puska?
Vadász és sportlövész oldalakat, fórumokat ajánlok, illetve a Kaliber Magazin (vagy nem tudom milyen nyomtatott illetve online kiadványok tartoznak még hozzájuk, de pl. a fegyvervideo.hu az övék) témába vágó felvilágosító munkáit, sokfelé sokszor ki lett vesézve a téma. Röviden: vadászként vagy sportlövészként tarthatsz, kalandot meg az jelent ha engedély nélkül.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 608
14 565
113
Nem tudom ez e a jó topik,az lenne a kérdésem,hogy otthon mekkora kaland legálisan sörétes vadász puskát,venni,tartani? Van hazai gyártású ilyen puska?

Vadászengedély megléte esetén kb. bármilyen retardált alkoholista tarthat, szóval szerintem nem nagy kaland. Persze ehhez lehet, hogy tagnak is kell lenni valamelyik társaságnál.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Vadász és sportlövész oldalakat, fórumokat ajánlok, illetve a Kaliber Magazin (vagy nem tudom milyen nyomtatott illetve online kiadványok tartoznak még hozzájuk, de pl. a fegyvervideo.hu az övék) témába vágó felvilágosító munkáit, sokfelé sokszor ki lett vesézve a téma. Röviden: vadászként vagy sportlövészként tarthatsz, kalandot meg az jelent ha engedély nélkül.


Akkor mekkora kaland az engedély? :rolleyes:Idő,pénz,kritériumok?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 831
65 403
113
Vadász vizsga nem olcsó, de lehet golyós és sörétes fegyvered. Nem kell tagnak lenni, elmész hajtani és cserébe mehtsz párszor vadászni. De azért nem ennyire egyszerű. Lőtérre viszont mehtsz akárhányszor. Fegyver otthon páncélban,lőszer tőle külön, páncélban szintén. Igazából egy zárható vas szekrény megteszi. Éves ellenőrzés+fegyver műszaki kb 2 évente(?) ami háát most már kb 40 rugó leht talán. Tömören ennyi, de biztos van itt aki jobban benne van a témában mint én,mert már jó ideje nem járok se vadászni se hajtani.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Nem tudom ez e a jó topik,az lenne a kérdésem,hogy otthon mekkora kaland legálisan sörétes vadász puskát,venni,tartani? Van hazai gyártású ilyen puska?


Szia!

Kell vadászvizsgát tenned, ennek kb 10.000 Ft a díja, de kötelező a tanfolyam előtte, ami 100.000 környéke nem tudom a pontos összegeket, vagy azt nem tudom hogy érvényben van e még hogy bizonyos végzettégek (vadász-vadtenyésztő szakmunkás, vadgazda technikus, vadgazda mérnök, erdész tch. erdőmérnök, agrármérnök-ha felvetted a vadgazd. fak.ot) esetén mentesülsz ezek alól, anno még úgy volt amikor én vadász lettem.Ezenkívül szükséges egy pszicho vizsgálat, a fegyvertartási előtt. Amúgy ha sikeres vizsgát tettél, amiben azért van olyan rész ahol ha hibázol bukta...(pl védett állat felismerése..), kapsz egy bizonyítványt és kiváltod vadászjegyet 15.000 Ft egy évre, ebben bent van a kamarai tagság és a kötelező felelősségbiztosítás is. Ezekkel és a pszihoval lehet kérni a megszerzésit a yardon, ami ha jól emlékszem 30 napig érvényes, de meghosszabbítható plusz illetékért természetesen. Van egy tárolóhelyellenőrzés, ami azt takarja hogy kell egy fegyverszekrény, rögzítetten, lakott helyen. Ha megvan a kiszemelt fegyver, akkor be kell iratnid a fegyvertartásiba amit az első fegyver regisztrálásakor adnak, ezután a többi fegyvert már csak bejegyeztetni kell asszem 7 napon belül a vásárlástól számítva, de a határidőkben nem vagyok biztos. Jahh és van egy olyan orvosi mint a jogsinál, ezt kell időnként megújíttatni!
Haza gyártású(sorozatgyártású) ÚJ vadászfegyver jelenleg nincs! Voltak anno a FÉG nek vadászfegyverei, de ugyebár tudjuk mi történt a gyártóval. Természetesen ha van rá anyagi keret egy fegyvermester itthon is épít neked egyedi puskát, de az egy új autó ára felé tendál kb....
Én a cseh és orosz CZ, BAIKAL) fegyverekkel tökéletesen elégedett vagyok, árban is elérhetőek és baromi strapabírók! Bár lehet szerelemből veszek majd 1-2 "vitrinpuskát"
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Lőterekre gyakorolni természetesen lehet, de oda kell figyelmi, mert volt a környéken ebből gáz , hogy a lőtérnek nem volt engedélye nagykaliberre!
Vadászni pedig vagy területes tag vagy és akkor tagdíjért a vadászati idényeknek megfelelően, vagy bérvadászként fizetség fejében, esetleg vendégként meghívásra!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nálunk vadászt lőtéren ritkán látsz, van rá példa, de nem túl gyakori. Elsősorban mert kevés az erre alkalmas lőtér és azok sincsenek túl közel, másodsorban meg pénz miatt. Inkább erdőben lövöldöznek fákra meg minden a szarra.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Nálunk vadászt lőtéren ritkán látsz, van rá példa, de nem túl gyakori. Elsősorban mert kevés az erre alkalmas lőtér és azok sincsenek túl közel, másodsorban meg pénz miatt. Inkább erdőben lövöldöznek fákra meg minden a szarra.

Igen tudom, sokan ott lövik be a puskát mivel nincs olyan lőtér a közelben...
De ugyebár ilyesmit jogszerűen nem szabad..... így az ilyet hibázásként adminisztrálják.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Nálunk vadászt lőtéren ritkán látsz, van rá példa, de nem túl gyakori. Elsősorban mert kevés az erre alkalmas lőtér és azok sincsenek túl közel, másodsorban meg pénz miatt. Inkább erdőben lövöldöznek fákra meg minden a szarra.

Igen tudom, sokan ott lövik be a puskát mivel nincs olyan lőtér a közelben...
De ugyebár ilyesmit jogszerűen nem szabad..... így az ilyet hibázásként adminisztrálják.


Sörétest is be kell lőni?
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Sörétest is be kell lőni?

Nem, de érdemes megnézni a szórását, duplánál csövenként. Mekkora szemű sörétet szeretnek a csövek, mivel a legjobb a szóráképe.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Magyarországon gumilövedékest csak ilyen szar elöltöltőst tarthatsz, mint amit a középkorban használtak. Kb annyira is felhasználóbarát. Ha fegyverviselésit valamilyen módon el tudod intézni, meg tudod indokolni hogy minek neked önvédelmi fegyver, akkor meg hülye lennél gumilövedékessel tökölni, akkor már élest kell venni.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Magyarországon gumilövedékest csak ilyen szar elöltöltőst tarthatsz, mint amit a középkorban használtak. Kb annyira is felhasználóbarát. Ha fegyverviselésit valamilyen módon el tudod intézni, meg tudod indokolni hogy minek neked önvédelmi fegyver, akkor meg hülye lennél gumilövedékessel tökölni, akkor már élest kell venni.
Meg van a Keserű Home Defender 12-es elöltöltős forgótárral, kb. 100-120 J csőtorkolati energiával. Az közelről beszakítja bárki mellkasát.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az is elöltöltős, utoljára a középkorban volt az elöltöltős fegyvereknek létjogosultsága. Akkor már jobb egy gázriasztó, mert annak könnyű a beszerzése és engedélyezése. Ha tényleg szarban vagy (szarban lehetsz) és meg tudod magyarázni a rendőrségen (igaz a rendőr hozzáállásától függ az egész elbírálás, teljesen szubjektív az egész) akkor meg van jogi lehetőség fegyverviselésre, ilyen esetben meg választható az éles fegyver is.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 006
53 979
113
Ha összejön egy ingatlan 3-as csere bere,akkor el fog érni a takaró egy 24 hektáros talaj vásárlásáig,amin van ház,meg minden,és kb a fele erdő,ahhoz érzem szükségét,hogy tudják akik tilosban járnának,hogy van vas a birtokon,férfi is,viszont nem okoznék vissza fordíthatatlan sérülést 1 emberben sem,csak földhöz vágni,amíg kiér a szerv,onnantól az ő dolguk.
Illetve,természetesen rendeltetés szerű használat a fő cél,akkora területen akad fogam alá való pecsenye,ami jobb futó,mint én,azt ellensúlyoznám.:D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Ház és 24 hektár telek? Csányi bácsi tetszik lenni b*meg? :D Területvédelemre konkrétan nem lehet semmid, max valami elöltöltős gumilövedékes szar, aminek hatótávja nem sok van. Vegyél két kaukázusi juhászt vagy tibeti masztiffot vagy német juhászt a nem kiállítási kutya vérvonalból és az megteszi, emellett ha nagyon akarsz tarts sportfegyverként valamit, akár AK-t, de csak végső esetre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 831
65 403
113
Ha összejön egy ingatlan 3-as csere bere,akkor el fog érni a takaró egy 24 hektáros talaj vásárlásáig,amin van ház,meg minden,és kb a fele erdő,ahhoz érzem szükségét,hogy tudják akik tilosban járnának,hogy van vas a birtokon,férfi is,viszont nem okoznék vissza fordíthatatlan sérülést 1 emberben sem,csak földhöz vágni,amíg kiér a szerv,onnantól az ő dolguk.
Illetve,természetesen rendeltetés szerű használat a fő cél,akkora területen akad fogam alá való pecsenye,ami jobb futó,mint én,azt ellensúlyoznám.:D
Háát szerintem elöltöltős fekete lőporos. Az akkorát pukkan hogy meghallják akinek szánod hogy hallja. És vannak kifinomult változatai amik elég pontosak is. Nem is veszélyesek árban.