Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
eevil
"Életkioltásra alkalmas eszközről beszélünk egyébként..."
Mondod te, és igazad van. Csakhogy ez ebben a témában nem elfogadható érv, hiszen minden háztartás tele van ilyen eszközökkel kezdve a késekkel, ollókkal, húsklopfolóval, kalapáccsal, kis és nagy baltákkal, fejszékkel, ásóval-lapáttal, esetleg baseball-ütővel... folytassam?! Viszont ezek haszálata önvédelemre egy éjszaka a lakásba betörő "jóemberrel/emberekkel" szemben azt jelentené, hogy elég reménytelen közelharcba kell bonyolódni a nyilván edzettebb és elszántabb elkövetővel (pláne ha többen vannak!), így elég reménytelen lenne ezeket használva elriasztani az elkövetőket. Viszont a gumilövedékes fegyver ezeknél is kevésbé alkalmas az élet kioltására, viszont nagyon is megfelelne az önvédelemre ilyen esetekben, főleg hogy ugye a betörő szemtől-szemben nem tudná milyen lövedék jön majd ki belőle vagy csattant a falon egy mellélövés után.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
...S ez miért érv a polgári éles lőfegyverhasználat mellett? o_O


Ennek megint, mi köze ahhoz, hogy én azt állítom, a polgári lakosság kezébe nem való a lőfegyver, mert nem önvédelmi eszköz, s a képzetlen használó kezében ön-, és közveszélyes?
Jobb ha nincs otthon senkinél fegyver. Jelentősen megnőne a családon belüli lövöldözés, egy két pofon, vagy nagy vita közben csábító lehet az a páncélszekrény. Ráadásul a zöm nem is ott tartaná. Nekem is évekig az ágy alatt volt a gyakorló oldalára fűzve, mert macerás lett volna a páncélba be-ki, kitárazás-betárazás minden szoli előtt. Egyszer ellenőriztek, de akkor is tudtam róla, ráadásul szoliban is voltam,így csak az üres páncélt nézték meg hogy mégis melyik szekrényben van.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
...S ez miért érv a polgári éles lőfegyverhasználat mellett? o_O


Ennek megint, mi köze ahhoz, hogy én azt állítom, a polgári lakosság kezébe nem való a lőfegyver, mert nem önvédelmi eszköz, s a képzetlen használó kezében ön-, és közveszélyes?

A maroklőfegyver önvédelmi eszközként is használható. Pont.
Tény, hogy képzetlen használó kezében veszélyes, ezért kellene hozzá életszerű feltételekhez kötött engedély.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and 2ndt

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Jobb ha nincs otthon senkinél fegyver. Jelentősen megnőne a családon belüli lövöldözés, egy két pofon, vagy nagy vita közben csábító lehet az a páncélszekrény. Ráadásul a zöm nem is ott tartaná. Nekem is évekig az ágy alatt volt a gyakorló oldalára fűzve, mert macerás lett volna a páncélba be-ki, kitárazás-betárazás minden szoli előtt. Egyszer ellenőriztek, de akkor is tudtam róla, ráadásul szoliban is voltam,így csak az üres páncélt nézték meg hogy mégis melyik szekrényben van.

Akkora konyhakéseket meg a kisbaltát is ki kell dobálni...
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
eevil
"Életkioltásra alkalmas eszközről beszélünk egyébként..."
Mondod te, és igazad van. Csakhogy ez ebben a témában nem elfogadható érv, hiszen minden háztartás tele van ilyen eszközökkel kezdve a késekkel, ollókkal, húsklopfolóval, kalapáccsal, kis és nagy baltákkal, fejszékkel, ásóval-lapáttal, esetleg baseball-ütővel... folytassam?! Viszont ezek haszálata önvédelemre egy éjszaka a lakásba betörő "jóemberrel/emberekkel" szemben azt jelentené, hogy elég reménytelen közelharcba kell bonyolódni a nyilván edzettebb és elszántabb elkövetővel (pláne ha többen vannak!), így elég reménytelen lenne ezeket használva elriasztani az elkövetőket. Viszont a gumilövedékes fegyver ezeknél is kevésbé alkalmas az élet kioltására, viszont nagyon is megfelelne az önvédelemre ilyen esetekben, főleg hogy ugye a betörő szemtől-szemben nem tudná milyen lövedék jön majd ki belőle vagy csattant a falon egy mellélövés után.
És akkor elmész és betárazod a gumilövedékest? Egy betörővel szemben mindenképp hátrányban vagy, ő fel van készülve egy konfrontációra míg te félkómásan ébredezel. Ráadásul az átlag lakások sem épp nagyok, kb 100 négyzetméteren kerülgeted az 1-2 fő betörőt míg eléred a gumilövedékes fegyver tárolóhelyét?
Minél előbb ki a házból, zajt csapni és értesíteni a rendőrséget és a szomszédokat. Felesleges hősködni, 100 betörőből lehet épp azt az egyet fogod ki aki elég elszánt ahhoz hogy emberélet árán is sikerrel járjon.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Jobb ha nincs otthon senkinél fegyver. Jelentősen megnőne a családon belüli lövöldözés, egy két pofon, vagy nagy vita közben csábító lehet az a páncélszekrény. Ráadásul a zöm nem is ott tartaná. Nekem is évekig az ágy alatt volt a gyakorló oldalára fűzve, mert macerás lett volna a páncélba be-ki, kitárazás-betárazás minden szoli előtt. Egyszer ellenőriztek, de akkor is tudtam róla, ráadásul szoliban is voltam,így csak az üres páncélt nézték meg hogy mégis melyik szekrényben van.
Egy-két pofon vagy nagy vita után ugyanígy csábító lehet a konyha fiókjában tárolt kések választéka is vagy a húsklopfoló/kisbalta választéka, és könnyebb is hozzáférni mint a páncélszekrényben tárolt lőfegyverhez. Aki ölni akar az ölni is fog, nem tartja vissza a lőfegyver hiánya, sajnos elég ehhez akár egy műszálas sál vagy ruhaszárító kötél is amik kiválóan alkalmasak fojtogatásra.... :-(
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Jobb ha nincs otthon senkinél fegyver. Jelentősen megnőne a családon belüli lövöldözés, egy két pofon, vagy nagy vita közben csábító lehet az a páncélszekrény. Ráadásul a zöm nem is ott tartaná. Nekem is évekig az ágy alatt volt a gyakorló oldalára fűzve, mert macerás lett volna a páncélba be-ki, kitárazás-betárazás minden szoli előtt. Egyszer ellenőriztek, de akkor is tudtam róla, ráadásul szoliban is voltam,így csak az üres páncélt nézték meg hogy mégis melyik szekrényben van.
Mérgező vegyvszereket, késeket, kalapácsot vagy a család kocsiját be kell akkor tiltani ilyen alapon. Veszekedés közben sokkal nagyobb eséllyel kapsz el egy téglát vagy más tárgyat és rúzod be a fejét vele felindulásból, minthogy elmenj a szekrényig, bepötyögd a kódot, kivedd a fegyvert, kizárd a kis dobozt a lőszerrel, betöltsd és azzal lődd le, mert addigra átmegy az agyadon az egész, hogy a férjedet / feleségedet / gyerekkori baratodat stb kurvanagy hülyeség lenne lelőnöd egy vita miatt.
 
  • Tetszik
Reactions: eevil and szuvorov

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
Akkora konyhakéseket meg a kisbaltát is ki kell dobálni...
Azzal csak akkor tudsz kárt okozni ha utoléred az asszonyt, vagy az téged. Egy lőfegyver jobban bolygatja az agyat mint egy kés. Ott volt pl régen az a Kitti nevű csaj aki kilőtte az apját míg aludt, vagy a vadászok akik a feleségüket lövik le kb évente 1 ilyen hír van. Miért nem késsel vagy fejszével tették amit tettek? Biztos volt az is kéznél, mégis a puskát választották.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Azzal csak akkor tudsz kárt okozni ha utoléred az asszonyt, vagy az téged. Egy lőfegyver jobban bolygatja az agyat mint egy kés. Ott volt pl régen az a Kitti nevű csaj aki kilőtte az apját míg aludt, vagy a vadászok akik a feleségüket lövik le kb évente 1 ilyen hír van. Miért nem késsel vagy fejszével tették amit tettek? Biztos volt az is kéznél, mégis a puskát választották.

Ha jól tudom Kittinek alapos oka volt rá, hogy azt tegye.

De olyanról is tudok, hogy valakit elütöttek egy autóval.

Szerintem be kéne tiltani a magántulajdonú személygépkocsikat, és járjon mindenkigyalog vagy busszal.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
100 betörőből lehet épp azt az egyet fogod ki aki elég elszánt ahhoz hogy emberélet árán is sikerrel járjon.
És mi van ha 100 lakástulajdonos közül a betörő pont azt szúrja ki, aki kiloccsantja az agyát, aztán visszább esik a betörések száma mikor leadja minden híradó?

Ott volt pl régen az a Kitti nevű csaj aki kilőtte az apját míg aludt
A nagyon régen volt sulimba egy fölöttem járó gyermek (akkor ötödikes volt) éjjel leszúrta az apját és az anyját is álmában, mindketten belehaltak.

a vadászok akik a feleségüket lövik le kb évente 1 ilyen hír van
Amikor már az asszonyra vadászol akkor ott kőkeményen el van tervelve a dolog, a fegyver max a kényelmet szolgálja, de megcsinálná anélkül is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
És akkor elmész és betárazod a gumilövedékest? Egy betörővel szemben mindenképp hátrányban vagy, ő fel van készülve egy konfrontációra míg te félkómásan ébredezel. Ráadásul az átlag lakások sem épp nagyok, kb 100 négyzetméteren kerülgeted az 1-2 fő betörőt míg eléred a gumilövedékes fegyver tárolóhelyét?
Minél előbb ki a házból, zajt csapni és értesíteni a rendőrséget és a szomszédokat. Felesleges hősködni, 100 betörőből lehet épp azt az egyet fogod ki aki elég elszánt ahhoz hogy emberélet árán is sikerrel járjon.
A gumilövedékes minden este odakerülhetne az éjjeliszekrényre hogy kéznél legyen. Viszont nem mindenki panelházban vagy villa-lakásban él Magyarországon, milyen szomszédokat értesítesz te egy egy tanyán és mikorra ér ki oda rendőr?! Addigra már el is ásták az áldozatot ... Főleg ha 100-ból pont azt az egyet fogja ki szegény akit te hoztál fel példának... pont akkor kellene valami komolyabb önvédelmi eszköz a konyhakésnél és a mobiltelefonnál...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
Ha jól tudom Kittinek alapos oka volt rá, hogy azt tegye.

De olyanról is tudok, hogy valakit elütöttek egy autóval.

Szerintem be kéne tiltani a magántulajdonú személygépkocsikat, és járjon mindenkigyalog vagy busszal.
Alapos vagy nem alapos megtette, ráadásul Kittikét se kellett félteni. Nem fejszével vagy késsel, stb ölt, felment a padlásra a Mannlicherért.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
És mi van ha 100 lakástulajdonos közül a betörő pont azt szúrja ki, aki kiloccsantja az agyát, aztán visszább esik a betörések száma mikor leadja minden híradó?


A nagyon régen volt sulimba egy fölöttem járó gyermek (akkor ötödikes volt) éjjel leszúrta az apját és az anyját is álmában, mindketten belehaltak.


Amikor már az asszonyra vadászol akkor ott kőkeményen el van tervelve a dolog, a fegyver max a kényelmet szolgálja, de megcsinálná anélkül is.
A sulitársadnál volt otthon lőfegyver? Bár ötödikesként nem biztos hogy tudná használni.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
A sulitársadnál volt otthon lőfegyver? Bár ötödikesként nem biztos hogy tudná használni.
Nem tudom, nem hiszem. A lényege a mondandómnak, hogy ha valaki nagyon ölni akar akkor ölni fog, megtervezi és végigcsinálja lőfegyver nélkül is. Ha kell akkor késsel, méreggel, kalapáccsal, törött sörösüveggel, kocsival, vascsővel, egy liter benzinnel és gyufával, fürdőkádba hajszárítóval, stb. Ráadásul nagyobb eséllyel történik hirtelen felindulásból egy gyilkosság egy hirtelen kezedbe akadó tárggyal is, mint olyan lőfegyverrel amit még ki kell szedj a szekrénéyből és közben átgondolod az egészet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
A gumilövedékes minden este odakerülhetne az éjjeliszekrényre hogy kéznél legyen. Viszont nem mindenki panelházban vagy villa-lakásban él Magyarországon, milyen szomszédokat értesítesz te egy egy tanyán és mikorra ér ki oda rendőr?! Addigra már el is ásták az áldozatot ... Főleg ha 100-ból pont azt az egyet fogja ki szegény akit te hoztál fel példának... pont akkor kellene valami komolyabb önvédelmi eszköz a konyhakésnél és a mobiltelefonnál...
Nagyon kevesen élnek tanyán, minimális a szám. Mi van ha tévedésből a házastársadat lövöd le mikor éjjel épp a lakásban motoszkál? Nagyon sokan alszanak pl külön szobában. Aki tanyán él valószínűleg már fel van készülve egy éjjeli látogatóra lőfegyver nélkül is, bár ha akar tartson gumilövedékest vagy gázpisztolyt ha annyira fél, nem sokan tartanak otthon szvsz közülük. A legjobb megoldás ha elhagyod a házat, akár a hálószoba ablakon keresztül, és értesíted a rendőrséget. Ráadásul az udvaron esélyesebben találsz hasznos önvédelmi eszközt, akár vasvillát, akár fejszét, akár kaszát így máris távolabb tarthatod ha szükséges a betörőt magadtól.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Egy lofegyvert ne hasonlitsunk mar egy husklopfolohoz, konyorgom! (Vagy akkor szereljuk fel nato kompatibilis klopfoloval is a katonakat. :))
Egy lofegyver game changer. A fizikai eroszaktol sokszor visszatartja a rosszfiukat az, hogy bizony ok is megserulhetnek. De ha valakinel lofegyver van akkor nem sok eselyt ad az aldozatanak.
A legliberalisabb szabalyozas eseten sem tart mindenki fegyvert az otthonaban, de a veszelynek mindenki ki lenne teve, mert akkor a rosszfiuk is mindenhova csak azzal mernenek menni. Meg ha fegyvert is tart valaki, akkor is csak ugy 30-40 evig javitja a sajat tulelesi eselyeit. Azt sem sokkal. A masik 40 evben (azaz a fiataloknal es idos korban) pedig jelentosen lerontja. A sajatjat es mindenki maset is.

És mi van ha 100 lakástulajdonos közül a betörő pont azt szúrja ki, aki kiloccsantja az agyát, aztán visszább esik a betörések száma mikor leadja minden híradó?
A hiradok minden hatasvadasz esetet le fognak adni a jovoben is. Ha pedig veletlenul eppen egy altalad vazolt eset lesz a hirekben, akkor minden idota betoro is le fogja vonni a tanulsagot: Alaposabban ki kell figyelni az aldozat szokasait es ha rezeg a lec, akkor azonnal loni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 951
113
Nem tudom, nem hiszem. A lényege a mondandómnak, hogy ha valaki nagyon ölni akar akkor ölni fog, megtervezi és végigcsinálja lőfegyver nélkül is. Ha kell akkor késsel, méreggel, kalapáccsal, törött sörösüveggel, kocsival, vascsővel, egy liter benzinnel és gyufával, fürdőkádba hajszárítóval, stb. Ráadásul nagyobb eséllyel történik hirtelen felindulásból egy gyilkosság egy hirtelen kezedbe akadó tárggyal is, mint olyan lőfegyverrel amit még ki kell szedj a szekrénéyből és közben átgondolod az egészet.
Igen, viszont az emberek többsége szívesebben választaná a lőfegyvert ha kéznél lenne, ugyanis azzal nem olyan személyes egy gyilkolás, könnyebb meghúzni a ravaszt lelkileg mint elvágni valakinek a nyakát. Sokan még egy állatét se tudják elvágni nemhogy emberét, pszichológiailag könnyebb lőni, legalábbis nekem így oktatták még valaha régen.
 
M

molnibalage

Guest
Erre nehéz értelmeset reagálnom...

Számomra az egész cikk már ott bukik rögtön az elején, hogy önvédelmi eszköznek állít be egy alapvetően támadási és - nevezzük nevén - emberölési célra kifejlesztett eszközcsoportot.
Jó reggelt, ha valaki engem le akar ütni vagy otthon meg akar ölni, akkor szép szavakkal vagy fegyverrel védem meg magam...? Innentől fogva meg miféle elmebeteg faszság az, hogy akkor nálam csak székláb lehet a támadónál meg bármi...?

Továbbra sem tudott senki meggyőzni arról, hogy mitől válik egy éles lőfegyver önvédelmi eszköznek? Hogyan védekezik vele az ember? Megelőző támadást lehet csak vele végrehajtani. Egy lőfegyver támadását nem lehet védeni.
Az, hogy bármelyik nagyarc, aki puszta kézzel, késsel stb. neked akar esni, az ellen csak fogod, előveszed és az esetek nagy részében meg is van oldva az ügy. Még használni sem kell.

Ezt csak azért túrtam elő, mert ebből az érvből sajnos elment az egész a rendvédelmi dolgozók jogos-jogtalan szapulásába, pedig szemléletes példa arra, hogy egy igazi önvédelmi szituációban túrót sem ér a lőfegyver.
Szerintem nézegessél neten videókat, ahol láthatod, hogy a védekező fél fegyvert használt és megmentette az életét.

Sőt, csak nagyobb bajt okozhat. Hiszen, ha egy (úgy, ahogy) kiképzett rendőrtől elszedik a fegyvert, akkor a kiképzéssel sem rendelkező civil vajh, hogyan szuperálhat?
Arról nem a fegyver tehet, hogy a használója egy kretén. Fucsa, hogy Puzsér írásában ez a rész fel sem tűnt neked, ami erről szól...

Na mármost, ha válaszolni kívánsz, kérlek, csak akkor tedd, ha a "nem is, mert te vagy a hülye" szintről elemelkedsz és a tőled megszokott igényes színvonalat hozod. Érvelj... Győzz meg arról, hogy a lőfegyvereknek van keresnivalója a polgári életben. Én továbbra is azt mondom, hogy csak azoknál szabadna ilyen eszköznek lenni, akik hivatásukból származó munkájuk eszköze, mert önvédelemre alkalmatlan, ellenben a lazább engedélyezés megnövelné a visszaélések számát. Életkioltásra alkalmas eszközről beszélünk egyébként...
A valóság igazolja öregem, a Puzsér féle írásban is ott van, hogy egy rakás európai országban - még Szlovákiban is, akik szintén 45 évig nyögték komcsikat - nem okoz gondot a fegyvertartás. Szlovákiában a liberálisabb törvények óta meg csökken a bűnözés...
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and 2ndt
M

molnibalage

Guest
...S ez miért érv a polgári éles lőfegyverhasználat mellett? o_O


Ennek megint, mi köze ahhoz, hogy én azt állítom, a polgári lakosság kezébe nem való a lőfegyver, mert nem önvédelmi eszköz, s a képzetlen használó kezében ön-, és közveszélyes?
Mert az átlagcivil, akinek kell, az azért szerzi, mert biztonságban akarja tudni magát és tesz is érte.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and 2ndt