[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

atta

Member
2013. január 26.
278
0
16
A Nimródban is ilyen volt:)
http://hu.wikipedia.org/wiki/40M_Nimr%C3%B3d

Nem, a Nimródban nem ilyen volt. Közeli rokonok, de nem azonosak. Abban L/60-as gépágyú volt, a K21-ben L/70-es van. Ezek lőszere eltérő, mind méretében, mind ballisztikájában. A tűzgyorsaság a L/60-nál 120 l/p volt, a K21 ágyúja 300 l/p. Elég látványos ahogy 4-5 m-re veti ki a hüvelyeket. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 185
13 453
113
Nem is gondoltam volna, hogy különbözött a lőszer...
hmm...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113

Úgy látszik, hogy a Leopárdokkal ellentétben a CV90-nek használtan is jó ára van. 44 db kb. 30 milliárd forintért.
Abba már bele se merek gondolni, hogy ha esetleg, véletlenül mi vettük volna meg ezt a 44 db-ot, akkor az mekkora minőségi javulást hozott volna el honvédségünk életében.
De tudom, annyi "értelmes" dolog mellet, mint amire az adónkat költjük, biztos nem telet volna CV90-re sem...
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Mind el fért volna amit leszerelnek, de a nyugati országok eszébe nem mi jutunk legelőször ha ajánlgatni kell. Marad a leselejtezett T-72 meg Mi-8...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
panoz

<i>"Mind el fért volna amit leszerelnek, de a nyugati országok eszébe nem mi jutunk legelőször ha ajánlgatni kell."</i>

"Néma gyereknek anyja se érti a szavát."
Amúgy meg a németek még a 90's években rendszeresen nekünk ajánlottak fel mindent először, csak rájöttek, hogy totál fölösleges...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Durva egy ára van, darabja majdnem 1 milliárd forint. 44 db az semmi mennyiség. Azzal mit akarnánk megvédeni? Talán egy lövész zászlóaljnyi mennyiség. Ilyenkor belegondolok hogy több mint 500 BMP-1-est dobtunk ki a kukába, cseheknek,szlovákoknak,ukránoknak,grúzoknak. Nem akarom a két gépet összehasonlítani, isten őrizz. De a maga korában a BMP csúcstechnika volt mint most a CV-90. És több mint 500 db volt hadrendben. Még most is ér valamit, annál többet mint amennyiért elmentek. Modernizálva meg... És most akkor mennyi ilyen CV-90 kellene mégis (csak) a 2 gépesített dandárunkhoz? Plusz a tartalék?
 

therob

Active Member
2012. december 26.
923
248
43
Durva egy ára van, darabja majdnem 1 milliárd forint. 44 db az semmi mennyiség. Azzal mit akarnánk megvédeni? Talán egy lövész zászlóaljnyi mennyiség. Ilyenkor belegondolok hogy több mint 500 BMP-1-est dobtunk ki a kukába, cseheknek,szlovákoknak,ukránoknak,grúzoknak. Nem akarom a két gépet összehasonlítani, isten őrizz. De a maga korában a BMP csúcstechnika volt mint most a CV-90. És több mint 500 db volt hadrendben. Még most is ér valamit, annál többet mint amennyiért elmentek. Modernizálva meg... És most akkor mennyi ilyen CV-90 kellene mégis (csak) a 2 gépesített dandárunkhoz? Plusz a tartalék?

Mivel nem olyan hatalmas a seregük nem olyan kevés ez.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Első lépcsőnek az egy zlj. mennyiség ,szerintem hibátlan lenne!
Lehet, hogy nem sok negatív hozzászólás jönne, Hende "Tender" Csaba bejelentésére! :)
 
2012. május 4.
44
6
8
De mit tartalmaz ez az ár? Magát a járművet? Vagy az összes szükséges kiegészítő felszerelést, alkatrészeket,lőszert,szerszámokat stb-t ?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 587
5 190
113
A Cv90 120T változat van valakinél rendszerben? Annak lenne értelme itthonra akár
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 118
131
63
Két jó kis képesség demonstráló vidi :
1:
2:

Ha valóban tud úszni , akkor a CV 90 alighanem a legtutibb a nem kerekes kategóriában...

-nagyon komoly védettség(pláne az Armadillo)
-nagyon komoly fegyverzet platform(Bofors,Kongsberg)

Meglepő számomra hogy mennyire csendes a második videón mozgás közben.

Más : A Patriához is rendelhető vajon a 40mm-s Kongsberg torony , ami tudja használni ezeket a Bofors lőszereket (2. videó)

Hát igen. Nagyon komoly a második video. Szívesen látnám ezt a típust a btr80 váltó típusaként, plusz az armadillo kiegészitésnek.
Na az nevezem a képességek növelésének, nem a varrógépeket!
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Szerintem is ez a jövő . A váltó típusnak minden tekintetben jobbnak kellene lenni a meglévőnél és persze az akkor elérhető legjobbnak ár-érték arányban . Ha Európára koncentrálódunk ,akkor ez ma a legjobb nem kerekes IFV , kerekesben meg szerintem a Patria .

Érdekelne mi a véleményetek , egyáltalán van még szükség 8x8-ra ha van ma jobb terepjáró képességű "talpas" is a piacon ?

Se IFV ,se APC terén nem látom értelmét a kerekesnek .(illetve látom, de csak költség hatékonysági szempontból )

A kerekes nem mindenhol megy el ott , ahol egy talpas igen , harctéri körülmények közt , minden időjárás és talaj körülményt figyelemben véve.

IFV vonalon CV 90
APC vonalon szintén , de oda talán egy olcsóbb Bronco Attc , vagy AAV7 is megtenné.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 808
113
Én az ért a Pumát és a Boxert nem írnám le ilyen egyszerűen.
 

independence

Active Member
2012. december 28.
385
62
28
Én az ért a Pumát és a Boxert nem írnám le ilyen egyszerűen.

Naná , én se...

Csak a neten lévő infók alapján , drágábbak és egyik sem úszik szerintem.

Az meg ugye nem hátrány .(lehet nem létszükség , de egy nem akármilyen előny)

Ja és persze a fegyverzet felhozatal ????

Semmi nincs a Németeken a Skandinávokhoz képest ...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Azért annyit úszni nem kell mifelénk. Szerintem ez egy kicsit túllihegett opció idehaza. Max a Dunán meg a Tiszán lehetne úszni de azért vannak a pontonhidak meg a kompok. Szerintem ha Ifv hát legyen láncos, bár ha a lánc leugrik vagy elszakad akkor max bunker lesz belőle és jó célpont. Míg a 8x8 egy két kerék nélkül még mozgásképes marad. Viszont a Btr csak nálunk IFV, ilyen hülye nincs még egy a világon hogy annak alkalmazza. Sőt lassan a tankok szerepét is átveszi. Ezért nem mondanám hogy a Btr nek váltótípus kellene, csupán megfelelő Ifv-t beszerezni és a Btr-ek helyett használni ahol kell. Viszont én megtartanám a Btr-t arra amire való.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 808
113
independence

Az ára lényegtelen mert semmire nincs pénze a Honvédségnek így ezt a tényezőt kihúzhatjuk!

Olvass utána a 30mm-es gépágyúnak és akkor rájössz,hogy az egy nagyon komoly dolog és ott van még a Spike LR *.Védettségben a CV-90 köszönő viszonyban sincs a Pumához képest.

Akkor mi is van a skandinávoknak???Úszóképesség???

A rakéta mindegyik gépen rendelkezésre áll míg a 120-as vagy 105-ös löveg nem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 808
113
Ahogy utána olvasgattam az exportváltozatoknak mindenhol a CV-9030-at vagy 35-öt írjak azaz 30 vagy 35 mm-es gépágyúval árulják csak a svédek,a rakétás változat pedig csak prototípus nincs rendszeresítve sem a svédeknél sem máshol.