Command: Modern Operations / Modern Air Naval Operations (Slitherine Games,RTS)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
Nagyon komoly cucc. Az első trainin mission alapján ezt ki tudom jelenteni. Multiplayer lehetőség viszont nincs benne...?

Alapbúl nincs, de létezik hozzá egy felület amit egy baloogan nevezetű egyén készített(csatornája is van tubeon)
http://baloogancampaign.com/command-plugins/joint-command/

Szal letöltve telepítve beregleve lehet csatlakozni másokhoz és te is indíthatsz pályát. Van még benne jó kis chatszoba megmiegymás.

Én pár éve virágbolti verziót próbáltam ki aztán beleszerettem és féláron megvettem.

Elég sok órát beletoltam már, készítettem pár jó kis missiont is, már csak azzal is sok időm ment el, hogy műholdképeket illesztettem a küldieimhez layerként, na meg persze bár száz mega képet adtam az adatbázismhoz.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
Van fent youtubeon layer beillesztős videó a hozzá való progi linkjével. Aztán egy egyszerű script és a saját missionod induláskor automatikusan betölti, igy rázoomolhatsz teljesen egy valós objektúmra amire aztán teszel egy egységet épületet bármit.

maxig updatelve 1.11 bUILD 802 nél jár.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 004
113
Ha már játék akkor Fary Primal(ősember szimulátor) és persze a WoT(ha még nem említettem volan :D).
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
Fary Primal, I need!
Téged dudi az isten küldött ezzel a gammával, ezt ki kell próbáljam.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
GcgFIzk.jpg

S9johfE.jpg

mAA4aaz.jpg

sAKAsSv.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 004
113
Igen Far Cry Primal akart lenni csak a mobilom néha ellenem fordul.
Mindenkinek csak ajánlani tudom,hangulatban csak a Red Alert 2 és a CoD 4 az ami hozzá foghatóan kiváló.Még jónak ígérkezik a Battlefield 1 is.

https://www.youtube.com/watch?v=c7nRTF2SowQ

Én azt vettem észre,hogy a játékipar is elindult a jellegtelen tömeggyártás felé(pl évente új CoD)aminek a minőség az ár.Ott tartunk,hogy minden évben megkapjuk ugyan azt a lerágott csontot kicsit új grafikával...Többek közt ezért is vártam nagyon a Far Cry Primalt és várom a BF 1-et mert ezek valami újat hoznak.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
Jelenleg azzal van nehézségem, hogy a repcsik szárazföldi célokat támadjon. Hol hajlandó rá, hol nem. A mission editorban is hol engedett hozzáadni köteléket a létrehozotthoz hol nem.

A modellezése elég jónak tűnik eddig.

A fegyverek használatának megvannak a bizonyos feltételei, lehet hogy magasság sebesség nem megfeleő.
Meg tudod nézni a bizonyos fegyverek tulajdonságait az adatbázisban vagy csak egyszerűen rákattintasz a hordozó platformra
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
G vel tudod groupba rendezni az egységeket.
Vagy beteszel egy reptérre X számú gépet aztán Annyit küldesz fel egyszerre amennyit akarsz groupban.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
Új update
http://www.warfaresims.com/?p=4305

És -60% árengedmény csak 48 óráig a steamen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 987
113
Igen Far Cry Primal akart lenni csak a mobilom néha ellenem fordul.
Mindenkinek csak ajánlani tudom,hangulatban csak a Red Alert 2 és a CoD 4 az ami hozzá foghatóan kiváló.Még jónak ígérkezik a Battlefield 1 is.

https://www.youtube.com/watch?v=c7nRTF2SowQ

Én azt vettem észre,hogy a játékipar is elindult a jellegtelen tömeggyártás felé(pl évente új CoD)aminek a minőség az ár.Ott tartunk,hogy minden évben megkapjuk ugyan azt a lerágott csontot kicsit új grafikával...Többek közt ezért is vártam nagyon a Far Cry Primalt és várom a BF 1-et mert ezek valami újat hoznak.
Sajnos ez nem új dolog, nagyjából a Fifa/NBA/NHL/Need for Speed/Forma1/COD sorozatokkal indult el ez, több mint 15-20 éve, rájöttek hogy minden sikeres játékot el lehet adni full áron, úgy, hogy egy picit szebbre veszik a grafikát, megemelik a gépigényt, és egyébként meg marad minden a régiben, max picit aktualizálják a játékosokat/autókat/elérhető fegyvereket. Tipikus fogyasztó társadalmi igény kiszolgálás: nagy reklám, minimális belerakott plusz teljesítmény, és a külcsín csillogjon, azt lehet dönteni a "kiváló új játékkal" a kasszarekordot :D.
 
M

molnibalage

Guest
Tesztelgetem az első training mission-t. Elég durva. A sok opció a kezdő számára azért zavaró, mert elsőre nehezen átlátható. Aki szereti magát terhelni, az beállíthat minden full manuálisra, csak sok értelme nincs. Viszont kb. betekintést kaphat az átlaguser abba, hogy milyen komplexitású egy 20-24 gépes package támadás leszervése és kooridnálása...

Azt majd szépen lassan megnézem, hogy pl. az Sz-300 szimultán és anti-ARM képességből mit modelleztek, de nagyon ott van a szeren a cucc. Rakéta kinematikai modellezéstől kedve minden van benne.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
Az S-300-at lehetetlen kiütni egy két rakétával vagy tomahawkal még ugy is hogy kapja a JAM-et rendesen.
Bár nézd azonos feltételekkel két nagyon eltérő változatot.
És a szimultán célleküzdés is le van modellezve.
 
M

molnibalage

Guest
Segítesz összehozni egy scenario-t? 5 perc alatt nem sikerült életképeset alkotni. Kéne 1 db Sz-300PS/PT és két oldalról nem nukis B-52 támadna AGM-86-tal.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
Persze, hogy igen, bocsi meló volt, de neki is állok és feltöltöm még este.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 962
5 896
113
http://www.filedropper.com/s-300pthuntv001

Red és Blue oldal
3 reptér feltankolva indulásra készen B-52H, és melléjük szupport gépek(EA-6B, E-3,8)

Célpontnak 3 különböző korú S-300 rendszer 4,4,6 üteggel,
Ha kell bármi csak írj és elveszek hozzáadok
 
M

molnibalage

Guest
Köszi.

Az ebben a videóban levő tájat hogyan csinálta az ipse, hogy a domborzat ennyivel jobban látszik? A SAM-ek ellen igen fontos ennek minél gyorsabb megítélése...


A repcsinél a naviágciós pontoknál lehet előre defininálni magasságot és sebességet?
 
M

molnibalage

Guest
Amit még nem nézem meg. A repcsiről indított HARM és légiharc rakétáknál a hatótáv az fix? Ha igen, akkor ez lenne az első dolog, amit hiányolok belőle.

Szoktak ezzel emberk komolyan multizni?