1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Cougar/Badger/Ridgback/Mastiff

Diskurzus a(z) 'Aknatámadás ellen védett (MRAP) és egyéb szállító-' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. eSeM

eSeM New Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Nem védte meg a Mastiff a brit katonákat
    ó hát a szlovákok kreatívak e téren, 55-ös alapra mókányoltak lánctalpas daru "fülkét", egyrészt műszaki célokra, másrészt a kanalat olykor-olykor láncos eszközre cserélték aknamentesítéshez, mondjuk most képet az istennek sem találok róla, egyébként mine clearing line charge-ot jó pár járműre szereltek fel eddig külföldi hadseregeknél, a szlovákok is bmp-1-re, az izraeli "combat engineer" egységek pumáira is került, ezen a téren viszont, úgy rémlik mi el vagyunk maradva, egyébként haláleset ide vagy oda, a járműveket nem lehet a végtelenségig páncélozni és védetté tenni ied-ek ellen

2. bartinieffektus

bartinieffektus Active Member

nem tudom , hogy minek linkel be az ember , ha meg sem nézik . én saját szememmel láttam erről a bemutatót. Lehet nem 100% , de nem csak a páncélra hagyatkoznak.

http://www.bozena.eu/general-b5/

szóval idézek:

"BOZENA 5 is designed for clearance of all conventional antipersonnel and antitank land mines and for IED removal assistance" 

"BOZENA 5 can basically operate with both - the Flail and Tiller tools for effective mine clearance."

"Furthermore, its capabilities are enriched by a field-proven concept of VERSATILITY with wide range of accessories and attachments available for C-IED (counter improvised explosive devices) operations and for field construction works."

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Nem védte meg a Mastiff a brit katonákat
    Az érzékeny IEDjelő eszközt úgy hívják, hogy Bodri. Akkor meg a kutyás járőrt lőnék le. Hiába, háborúzni veszélyes dolog.
    Az meg, hogy a katonák legnagyobb biztonságban otthon lennének, nem biztos, hogy igaz. Egy 20 éves kaliforn srác nagyobb eséllyel érte meg a 22 évet, ha elvitték Vietnámba, mintha otthon mardt volna.

4. nani1980

nani1980 Member

Üdv! Szerintem meg ennyi idő alatt , és ennyi támadás után három ember, az azt jelenti, hogy a technika több mint jó! És elhihetitek, hogy semmit sem fognak rajta fejleszteni! Mert nincs arányban a hátrányokkal. Max, amit törvény szerűen hoz magával a fejlődés. Szerintem rosszul látjátok! Autóbalesetben is halnak meg nap mint nap emberek, mégsem korlátozták le az autók sebességét 40 km/h-ra!

5. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

nani1980

Ment a pipa. Ezt hívják úgy, hogy járulékos veszteség.

6. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

An MRAP Cougar HE in testing with land mines set off around it.

Ezen oldal megosztása