1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

CPMIEC HQ-9

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. június 25..

1. duckdodgers

duckdodgers Well-Known Member

És ha megkérhetlek a nagy üresmezős kommenteket hanyagold már légyszíves, mert rohadtul zavaró.

2. marton

marton Well-Known Member

http://mno.hu/kulfold/washington-aggodik-a-torokkinai-raketabiznisz-miatt-1187073

3. joker

joker Well-Known Member

Persze hogy aggódnak, én is azt tenném ha az egyik főnököm és fontos támogatóm cége egy 4 milliárd dolláros megrendeléstől esne el az én töketlenkedésem miatt.

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Az aggódás angol nyelven. Csodálom, hogy nem hozakodtak elő azzal, hogy valszeg a kínaiak lefizették a törököket:)))
    http://www.defensenews.com/article/20130929/DEFREG01/309290018/Concerns-Mount-Over-Turk-China-Defense-System

5. joker

joker Well-Known Member

Megy a hiszti rendesen, monjuk jól pofán is vágták a törökök ezzel a NATO-t. Az S-300 meg érdekes, hogy egyáltalán indulni mert a tenderen annak fényében, hogy milyen "megbízhatóan" szállítanak mostanában.

6. Mackensen

Görögök is vettek anno S-300-ast.

7. boki

boki Well-Known Member

A torokoknek kínált S-300 nem ugyanaz az Iránnak le nem szálított, vagy Szíriának eladott S-300-al.
    A torok tenderen az S-300VM indult

8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nem tünik biztosnak a forrás. Hogy került volna oda az Sz-400as?
    Vagy az lehet az oka, amin épp az Irán topikban lamentálunk, hogy senki sem adja el a legjobb cuccait. Lehet a csájnízok a legjobbat is exportálják.

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Most mi baj van hiryu kommentjével? Szerintem pont ide vág, és lényeges szempontot említ.

10. boki

boki Well-Known Member

S-400-as nem volt ott, csak a kis és kozepes hatotávolságu rakéták ugyanazok az S-300 Vm-nél is

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ha jól vettem ki az orosz illetékes elvtárs szavaiból, akkor nincs két egyforma rendszer, mert minden országnak újat terveznek. Az iránba szánt cuccot is kukázták, mert máshova nem tudták használni.

12. Mackensen

Igen, mintha google fordítás lenne.

13. desertfox

desertfox New Member

A Török kártya :) Ez olyan mint az IMF hitelnél mikor rájuk akarták kényszeríteni, kioldlaztak, ami már Magyar kártyának is hívnak gazdasági oldalakon :D .
    Török idegen barát felismerő rendszer telepítése a gépekre, Török légvédelem gerince Kínai.
    hmmmm. Hogy is mondjam. Hála az istenek nem elvakult a Török politikai elit.
    Nekünk is valami ilyesmi meglepi kéne a környéken :D

14. desertfox

desertfox New Member

Valaki talált valahol hírekbe darabszámot ? ?
    Azt nem tudja valaki az előző hírekben említett Technolgia trasnfer is benne lehet ? ?

15. desertfox

desertfox New Member

Hát biztos nincs sok köze ...:D
    Hogy bízzon így az ember a világ legnagyobb fegyvernepperébe?
    Törökök tökéletesen csináljak, nehogy elakadjon az utánpótlás merő véletlenségből.
    A helikopter beszerzés nálunk is sorsdöntő lesz, melyik oldalt választjuk vagy éppen semlegeset, mert a képességek másodlagos dolgok lesznek a választásnál.

16. Mackensen

12 ütegről írnak amit a kínaiak 3-3,5 milliárdért adnak. Gyanítom, hogy teljes tehtranszfer és törökországi gyártás-összeszerelés is lehet belőle. Ismerve a két orszgág multbéli hasonló üzleteit és azt, hogy Törökország egyre nagyobb hangsúlyt fektet a hazai gyártásra.

17. hiryu

hiryu New Member

friss:

3 milliárd

http://i-hls.com/2013/09/turkey-is-breaking-away-from-the-west-and-nato/

18. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

a törökök szinte minden fegyverrendszert maguk szerelnek össze, fejlesztik tovább, szóval gyaníthatóan ezt is otthon pakolják össze

19. boki

boki Well-Known Member

Ha jól vettem ki az orosz illetékes elvtárs szavaiból, akkor nincs két egyforma rendszer, mert minden országnak újat terveznek. Az iránba szánt cuccot is kukázták, mert máshova nem tudták használni.

</blockquote>
    gacsat
    a VM eltér a PMU-1,2 -tol
    S-300VM "Antej 2500"

20. boki

boki Well-Known Member

Nem fogja a Nato integrálni a kínai légvédelmi rendszert a kozos Nato rendszerbe. Még sok minden lehet......
    http://www.defensenews.com/article/20130929/DEFREG01/309290018/Concerns-Mount-Over-Turk-China-Defense-System

Ezen oldal megosztása