1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Csapatlégvédelmi rendszerek

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - ijasz által indítva @ 2013. október 29..

1. beta

beta Well-Known Member

Ilyen szitut legutóbb a Csillagok Háborújában láttunk :)

Luthero likes this.
  2. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az adatvédelmi törvényeknek megfelelően jártam el, saját hatáskörben :p.

3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ha már szó volt a kínai Panzirféleségről

senki likes this.
  4. nyugger

nyugger Well-Known Member

5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nameg mert az ekkorra elterjedő szovjet fedélzeti fegyverek,köztük elsősorban az AT6os rakéta,lehetővé tette a potenciális célpontjainak,hogy a hatótávján kivülröl harcoljanak.

6. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Azért a csapatlégvédelem terén a NATO kissé gyengébb volt mint a VSz. Pedig a levegőben is esélyes volt a tömegtámadás.

7. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

8. Roni

Roni Well-Known Member

9. Mackensen

Erről még annó írtam. Kíváncsi vagyok, hogy ha rendszeresíti-e valaki?
    Obiektumvédelemre szerintem ez a legkeményebb SPAAG.

10. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

11. Celebra

Érdekes,hogy még mindig nem terjednek ezek a nagyobb kaliberű eszközök.Pedig a mai lőszertechnológiával már nagyobb távolságbol is veszélyes légvédelmi eszközök.Ráadásul hasznos és hatékony tűztámogatásra is képessek.

gacsat likes this.
  12. Mackensen

Lehet elég esetlen terepen, meg kevés lőszert is tud magávalvinni, viszont obiektumvédelemben inkább helytállhat.

13. zsolti

zsolti Well-Known Member

Öngyilkos drónok ellen nem kell ettől több, jobb jelenleg.

14. Celebra

Láncos ugyanolyan mozgékony,mint az olasz Leo 1 változat,aminek az alvázára épült.Van már egy szögletes tornyú modernizált változata is.Kerekes a Centauro 2vel azonos mozgékonyságú.Leirás szerint a harceljárás a 3lövéses rövid sorozat,közelségi gyújts lőszerrel.60 van bemálházva,ez 20 tűzcsapás.Zsu 23 tüzcsapására kb 80-100 löszert számoltak.2000db-s lőszerkészlettel számolva nincs jelentős eltérés.
    További érdekesség,hogy a T55nek szintén volt közelségi gyújtos légvédelmi lőszere-a KS19 okán.Zsidok lemásolták az ötletet,továbbfejlesztve.Hiába,azért zsidók.Rendszeresitették 105milisben a kettős,közelségi-érintőgyújtval ellátott repesz-kumulativ légvédelmi-páncéltrő lőszert.Kifejezetten a páncélvadász helik elleni védekezésre.82ben a szir Gazelle+HOT kombó rossz perceket szerzett nekik.Valahol olvastam,hogy elkészitették a 120as változatát is.
    Manapság a helik 6-8km-röl tudnak operálni,ide már a kissebb gá-k kevessek.És egy ilyen nagykaliberű gá,vagy inkább autmata ágyú a mai COINTos,városharcos környezetben is hasznos segitség lehet.
    Inkább az árccédulában gyanitom a tartzkodás okát.Lehet,az ára is úgy nőt,mint a hatótávja

senki, svajcibeka and gacsat like this.
  15. tonyo

tonyo Well-Known Member

16. tonyo

tonyo Well-Known Member

Én 35-40 mm gondolkodnék. E fölött nem nagyon érdemes. A tűzgyorsaság miatt és a torony miatt. Valami régebbi alvázon meg is lehetne oldani. Pl lengyel WD (MBT-L) másolat. Ha már a COINT környezet szóba került. Gondolni is kell a mozgékonyságra és a méretekre. Túl nagyot se érdemes lenne tervezni. Kiváló célpont lenne coint környezetben.

17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Az en magánvéleményem, hogy azert nem terjedt el az ujhullamos nagykaliberes aaa mert olcsobbnak tunik nagyon sok raketa mennyisegig a manpad es shorad. A dronok hozhatnak változást.

rejsz felügyelő likes this.
  18. Celebra

Helik 6-8km-röl tudnak harcolni.35-40mm ekkora távra már kevés.Inkább az 57milis IFV gá-k elterjednek,vele párhuzamossan talán a légvédelmi rész is elmozdul ebbe az irányba.
    Magam is erre gyanakszom.Viszont az izraeli légvédelmi-páncéltörő lőszer jelenthet követendő példát,szerintem

19. dudi

dudi Well-Known Member

Drónok ellen EW lesz/van.

20. Mackensen

PGM-ek ellen lehet, hogy jó.

Ezen oldal megosztása