Csapatlégvédelmi rendszerek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
2. rész


Önjáró elemek

A 35 mm-s rendszer moduláris jellegének köszönhetően be lehet ágyazni bármilyen kiválasztott toronyba, bármilyen önjáró platformra. Az e körbe tartozó koncepcionális tervezési munkák önjáró változatok megjelenéséhez is vezettek. Néhányuk közvetlenül az AG-35-l fejlődött ki.

A legegyszerűbb módszer az AG-35 torony optronikus érzékelővel való felszerelése egy nagy mozgékonyságú teherautóra, például a Jelcz S-662-re. Az azonos platformra telepített WG-35 parancsnoki járművel együtt ez a fajta változat ugyanazokat a képességeket kínálná, mint a vontatott változat. Ugyanakkor nagyon mobil is lenne. További lőszer-szállító kapacitás is elérhető lenne. Az így konfigurált rendszert kísérőként is lehetne használni a kötelékekben, extra képességgel a szárazföldi célok ellen.

A még fejlettebb megoldás magában foglalhatja az AG-35 rendszer integrálását egy páncélozott platformra. Úgy tűnik, hogy a Rosomak APC az a jelölt, aki megfelel ennek a szerepnek a lengyel hadseregben - amint az alábbiakban látható. Ebben a konfigurációban a 35 mm-es tüzérségi rendszer alkalmazható motorizált gyalogos egységek védelmére, ugyanazon járműtípus használatával. A tüzérségi csomagon kívül lehetőség nyílik a WG-35 platformra telepített rendszerrel azonos tűzvezető rendszer integrálására is. A Rosomak-alapú rendszer azonban tartalmazhat hidraulikusan mozgatható érzékelőrendszert is, amely tartalmazza a radart és az optronikus érzékelőket.

qdrkq7_qdehi4Systemysamobiezne35mmPIT.png

Kép : PIT-RADWAR

A Soła vagy Bystra radarok egy változata vagy a Poprad SAM rendszer szintén integrálható a Rosomak APC-re. Emlékeztetni kell arra, hogy a WG-35 jármű tűzvezetési célokra használható vegyes légvédelmi egységekben, amelyet a 35 mm-s ágyúk, és az ABM lövedékek alkotnak, valamint a Poprad SAM rendszerek, amelyek a VSHORAD rakétákat használják. A platform-egyesítés megkönnyítené egy ilyen rendszer operatív használatát gépesített vagy motorizált egységekben. Lehetőség van egy másik hordozó platform használatára is, legyen az kerekes vagy lánctalpas, ha az ügyfélnek ilyen típusú követelményei vannak. Az összes fent említett elemet már használták,kipróbálták . Ez egy olyan javaslat lehet, amely optimális lenne azokhoz az elemekhez, amelyek már rendelkeznek vagy rendelkeznének a Rosomak APC platformmal.

Loarától Sonáig

Az utolsó javaslat magában foglalja az integrált légvédelmi rendszer létrehozását egyetlen, lánctalpas alvázon. Ez válasz a Sona program követelményére. A szóban forgó beszerzési program feltételezi, hogy egy rendszer képes megvédeni a páncélozott egységeket az UAV-l. A rendszernek a C-RAM tartományban is működnie kell (ami újdonság a lengyel hadseregben). Nemrégiben a Fegyverzeti Felügyelőség technikai párbeszédet kezdett ezen a területen. A párbeszédhez csatlakozott a PGZ Csoport és üzleti vállalkozásai, amelyek know-how-t és megoldásait a megrendelő igényeire adott válaszként lehet tekinteni. A PIT-RADWAR az egyik részt vevő vállalkozás, összetett 35 mm-s fegyver megoldásával és széleskörű know-how-jával az ilyen rendszerek integrálásával kapcsolatban. Mindez a szakértelem lehetővé tenné a célmegoldás létrehozását egyetlen platformra integrált érzékelőkkel és effektorokkal, amelyek kiválaszthatók a rendszer elsődleges hordozójaként. Az OSU-35K fegyver fejlesztése során összegyűjtött tapasztalatok nagyon hasznosak lehetnek a Sona megoldás komponenseinek létrehozásának folyamatában.


Az egyik lehetőség egy nyomkövető radarral, optronikus érzékelővel és korai észlelési radarral felszerelt rendszert jelentene, egyetlen járműplatformra integrálva. Ezek az érzékelők időközben adatokat szállítanának a tűzvezető rendszerhez. Az egész megoldást két 35 mm-s gépágyúval lehetett felfegyverezni ABM és sabot lőszerekkel. Az arzenál gazdagítása Piorun vagy Piorun 2 légvédelmi rakétákkal szintén indokolt lenne. Hasonló megoldáson alapuló rendszer kísérheti a páncélozott / gépesített elemeket is, helyettesítve a négy 23 mm-es löveggel és 4 Grom-rakétával felfegyverzett ZSU-23-4MP Biala platformok szűkös mennyiségét.

A PIT-RADWAR képviselői hangsúlyozzák azt a tényt, hogy a tracked-rendszer ajánlat variáns alapú, így teljes mértékben a felhasználói igényekhez igazítható. Lehetőség van egy eltérő konfigurációjú torony rendszer telepítésére egy kiválasztott hordozó platformra - például egyetlen ágyúval, rakétaindítóval és optronic / radar érzékelő készlettel.

qdrkv4_ozrl9m4aca16f2395b55e4e9684e56ecdad508.jpg

Az új, 35 mm-es önjáró rendszernek kell lecserélnie az összes posztszovjet ZSU-23-4 Shilka járművet, valamint a lengyel változatát - a kombinált SAM / AAA ZSU-23-4MP Biała megoldást. Kép: DPI MON

Ez a jármű önmagában kissé kevésbé összetett, olcsóbb lenne, ugyanakkor megtartaná a magas szintű harci képességeket is. Mind az UAV-t, mind a hagyományos fix vagy rotációs szárnyú eszközök, mind a manőverező és nem manőverező kis méretű fenyegetések ellen is hatékonyan felhasználható lenne. Ez a gépágyú nagy pontosságának és a programozható lőszerek használatának köszönhetően lehetséges. A lőszerek önmagukban lehetővé teszik az adott célpont hatékony semlegesítését, a hagyományos lőszerhez képest kisebb lőszer mennyiségből .

A Bystra radarokkal és optronikus készülékekkel felszerelt tűzvezető járművek felhasználhatók a rendszerek célpontjainak kijelölésére. Lehetőség van különböző megoldások (fegyverek / támogató eszközök) létrehozására is a Sona rendszerben, a megrendelő igényeitől függően.

Jelenleg nagy a piaci kereslet a PIT-RADWAR-ban kifejlesztett megoldások által kínált képességekkel rendelkező rendszerek iránt. A 35 mm-s fegyver, amely a NATO-kompatibilis ABM programozható lőszert használná, átfogó tűzvezető rendszerrel kombinálva, sikeres lehet mind a hazai, mind az exportpiacon. Számos NATO-tagország, köztük USA vagy Németország, azon dolgozik, hogy olyan modern rendszereket vezessenek be, amelyek hatékonyak lennének cirkálórakéták, UAV-k, rakéták, rögzített szárnyú repülőgépek vagy helikopterek ellen. Ezeket a rendszereket mind a kritikus infrastruktúra, mind a manőverező frontvonal egységek védelme érdekében pontvédelemre lehet használni. Röviden szólva: a növekvő fenyegetések szükségessé tették az erős szárazföldi légvédelmi eszközök visszatérését még azokon a helyeken is, ahol előzetesen csökkentéseket hajtottak végre.

Az AAA változatos konfigurációja vagy a kombinált AAA / SAM megoldások, amelyek a 35 mm-s ágyút alkalmazzák, számos kihívásra válaszolnak, amelyekkel Lengyelország és a szövetséges nemzetek egyaránt szembesülnek. Ezeket az eszközöket a Lengyel Fegyveres Erők által az egyes programokban kifejezett növekvő igényekre adott válaszként is felfoghatjuk. Emellett a lengyel védelmi ipar releváns exportkínálatává válhatnak, amely már most is jelentős potenciállal rendelkezik a VSHORAD SAM rendszerek és a C2 rendszerekkel párosított radar / optoelektronikus érzékelő rendszerek területén. A fentiek révén a lengyel ipar készen áll arra, hogy átfogó ajánlatokat tegyen ebben a szegmensben
 
W

Wilson

Guest
3.rész

Szárazföldi hordozható elemek


Miután a Loara program véget ért, a PIT-RADWAR úgy döntött, hogy folytatja erőfeszítéseit az AAA területen. A 2009 és 2011 közötti időszakban a Tudományos és Felsőoktatási Minisztérium támogatásával megvalósult a „Távvezérelt légvédelmi rendszer 35 mm-s g.ágyú alapján” projekt megvalósítására,egy konzorcium hoztak létre. ennek a konzurciumnak a tagjai a Műszaki Katonai Egyetem, a PIT-RADWAR és a Tarnów-i Mechanikai Eszközök Kutatási és Fejlesztési Központ lett. A „Zdalnie Sterowany System Przeciwlotniczy Kalibru 35 mm”, más néven ZSSP-35 „Hydra”, a fent említett kezdeményezés eredménye lett. A fent említett fegyverrendszert a Kielce MSPO kiállítás során többször bemutatták. A rendszert a lengyel védelmi minisztérium légvédelmi részlegének vezetése pozitívan értékelte,

Még 2014-ben újradefiniálták az elemszerkezet koncepcióját. A kivitelt további elemkomponensekkel frissítették. Az effektor a vontatott, mégis automatizált platformon alapuló 35 mm-s ágyú - az A-35 változat programozható lőszerrel, míg az AG-35 saját, tűzvezető rendszerrel rendelkezik,és optronikus érzékelővel. Észlelési és irányítási, valamint tűzvezető rendszereket feltelepítettek az Żubr járműre, amelyek így a WG-35 tűzvezető járművet alkotják. A járművet hidraulikusan kinyúló optronikus érzékelővel látták el, amely csak egy újabb változata annak a szenzornak, amelyet a korszerűsített WD-95 modernizált BLENDA légvédelmi járművekbe telepítettek. Az érzékelőcsomag III generációs. hőkamerás érzékelőt, nappali kamerát, nagyfrekvenciás lézeres távolságmérőt és IFF-t tartalmaz. A WG-35 járműhöz a PIT-RADWAR-l által tovább fejlesztett nyomkövető radar további integrációját is tervezik. A radar lehetővé tenné a célok észlelését és nyomon követését bármilyen időjárási körülmények között.

qdrkkd_qdehd2AG3535mmPITRadwar.jpg

AG-35 vontatott gépágyú és egy WG-35 parancsnoki jármű . Kép: PIT-RADWAR

A fenti rendszer a PZA Loara-megoldás szétválasztott formája. A teljesen automatizált gépágyú platform használata a haditengerészet azon terveinek eredményeként jött létre, hogy a vontatott 57 mm-s S-60 ágyúkat a PIT-RADWAR Blenda tűzvezető rendszerrel kapcsolják össze. Így egy olyan modern megoldást vezetnének be, amely sokkal hatékonyabb lenne, anélkül, hogy megváltoztatná a rendszer-mozgáshoz kapcsolódó logisztikáját. A Noteć program szintén jelentős hatással volt a rendszer fejlesztési irányára.. A program keretein belül az elemzést a Fegyverzeti Felügyelőség folytatja. Eközben, az AG-35-ös fegyvert a Pilica rendszerbe integrálták, amelyet a Fegyverzeti Felügyelőség néhány évvel ezelőtt rendelt meg a légvédelmi ütegek védelme érdekében. A PIT-RADWAR által kínált fegyver teljes mértékben képes a rendszerrel való együttműködésre. A fentieknek köszönhetően a Pilica növelheti potenciálját, ha a könnyebb, 23 mm-s eszközök mellett a NATO-n megfelelő 35 mm-s löszert használja.

A fenti rendszer a PZA Loara-megoldás szétválasztott formája. A teljesen automatizált gépágyú platform használata a haditengerészet azon terveinek eredményeként jött létre, hogy a vontatott 57 mm-s S-60 ágyúkat a PIT-RADWAR Blenda tűzvezető rendszerrel kapcsolják össze. Így egy olyan modern megoldást vezetnének be, amely sokkal hatékonyabb lenne, anélkül, hogy megváltoztatná a rendszer-mozgáshoz kapcsolódó logisztikáját. A Noteć program szintén jelentős hatással volt a rendszer fejlesztési irányára.. A program keretein belül az elemzést a Fegyverzeti Felügyelőség folytatja. Eközben, az AG-35-ös fegyvert a Pilica rendszerbe integrálták, amelyet a Fegyverzeti Felügyelőség néhány évvel ezelőtt rendelt meg a légvédelmi ütegek védelme érdekében. A PIT-RADWAR által kínált fegyver teljes mértékben képes a rendszerrel való együttműködésre. A fentieknek köszönhetően a Pilica növelheti potenciálját, ha a könnyebb, 23 mm-s eszközök mellett a NATO-n megfelelő 35 mm-s löszert használja.


Kétségtelen,hogy - a 35 mm-s lövegek sokkal szélesebb körben alkalmazhatók, túl a haditengerészet parti légvédelmi egységeinek területén, amelyek a Noteć program fókuszában állnak. A fegyver önmagában hatékony kiegészítője lehet a rakétákon alapuló légvédelmi megoldásoknak. Alkalmazható mind az alacsony repülésű fenyegetések, mind az UAV-k vagy rakéták ellen, védve az infrastruktúra fontos elemeit, vagy akár a Wisła és a Narew rendszereket
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Luthero

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 597
113
Légvédelmi tüzér-rakéta komplexum (ZP-RK ROMAN) "ЗП-РК - ЗЕНИТНЫЙ ПУШЕЧНО-РАКЕТНЫЙ КОМПЛЕКС РОМАН". Objekt 953
90' évek közepe, BMD-3 alváz, Sz-300V komplexumok védelme, a Tunguzka egyszerűsített, könnyű változata
ROMAN_ZRAK_190206_01.jpg

ROMAN_ZRAK_190206_03.jpg

2017-2018-ban újra elővették a terveket és Ptyicelov "Птицелов" néven 2020-2022 között tervezik rendszeresíteni a légideszant (VDV) egységeknél. Ez lenne a világon az első, légideszantos csapatlégvédelmi komplexum. Most már a BMD-4M harcjármű alvázát használnák. Elvileg a Szoszna-R deszant változata.
Pancir_VDV_01.jpg

Sosna_model_MAKS-2011_09.JPG
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 478
113
És ime a videó. Kicsit végigviszi a 35 mm kínai történetét. Ahogy néztem arra gondolltam, hogy szegény örmények a kamionos verziónak is mennyire örvendtek volna...
A 8x8 változat 15 és fél perc környékén jön.