Csapatlégvédelmi rendszerek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Egyfelől a Mig-29 SZMT exportsiker is lett ugye? Ja nem.
Másfelől a Szu-30 ra hol igaz az hogy úgy vásárolták meg tőlük a terméket, hogy 1. koppintották egy harmadik országról aki az eredeti fejlesztő/gyártó, 2. annál is elérhető volt vétel szempontjából az eredeti termék úgy, hogy még rendszerben is tartotta az adott ország, míg az oroszok meg nem?
Ráadásul a Szu-30 azért nem egy full olyan termék, amihez hasonlót ne tartottak volna rendszerben, mert egy kiforrott fegyvercsalád egy lépcsője volt, nem egy tök új valami.

Szerintem ez amit most itt fel akartál húzni analógiát, logikai zsákutca.
A Szu-30 gyártásának megkezdésekor rohadtul nem volt kiforrott. Ezétr került végül cirka 2-2,5-szer annyiban az MKI pl. Indiának. Az első pár gép az még másféle konfigos volt, átmeneti időra kapták azokat.

A kínai cuccokban saját fejlesztésű dolgok vannak. Az, hogy egyes alapmegoldásokat átvesznek máshonna, attól az még nem copy + paste...

Szóval semmiféle logikai zsákutca nincs. Az oroszok exportáltak olyanokat, amit ők hadrendbe sem állítottak még...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
A Szu-30 gyártásának megkezdésekor rohadtul nem volt kiforrott. Ezétr került végül cirka 2-2,5-szer annyiban az MKI pl. Indiának. Az első pár gép az még másféle konfigos volt, átmeneti időra kapták azokat.

A kínai cuccokban saját fejlesztésű dolgok vannak. Az, hogy egyes alapmegoldásokat átvesznek máshonna, attól az még nem copy + paste...

Szóval semmiféle logikai zsákutca nincs. Az oroszok exportáltak olyanokat, amit ők hadrendbe sem állítottak még...
S mástól koppintva lett úgy sikeres exportcikk, hogy náluk nem volt rendszerben, az adott ország meg akiről nyúlták a koncepciót rendszerben tartotta és kínálta eladásra?

Egyes elgondolásokat átvettek :D? Amire én reagáltam, az mondjuk úgy szemtelenül hasonlít, na :D.

Mindegy, nem tudok olyat leírni már amit nem tettem meg eddig, és szerinted még mindig én vagyok a hülye, hagyjuk abba itt.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 858
113
Az oroszok exportáltak olyanokat, amit ők hadrendbe sem állítottak még...

Ez volt a szu-30 amit az orosz légierő csak 2012-ben kapott szu-30sm jelzéssel.
Így a mi-28NE verzión a rotor feletti radar pl Irak Algéria kapott először
És van évek óta exportra R-77 is miközben az oroszoknak sok sok év után most kezd terjedni R-77-1
De szerintem hasonlóan fognak járni a TGP T-220 is ami megy majd Egyiptomnak


DPf4zWcW0AA1KCZ.jpg
 
M

molnibalage

Guest
S mástól koppintva lett úgy sikeres exportcikk, hogy náluk nem volt rendszerben, az adott ország meg akiről nyúlták a koncepciót rendszerben tartotta és kínálta eladásra?

Egyes elgondolásokat átvettek :D? Amire én reagáltam, az mondjuk úgy szemtelenül hasonlít, na :D.

Mindegy, nem tudok olyat leírni már amit nem tettem meg eddig, és szerinted még mindig én vagyok a hülye, hagyjuk abba itt.
A kínai fejlesztéseket te simán koppintásnak hívod. Hogy milyen alapon, az nem világos...
Arról én nem tehetek, hogy legtöbbször fogalmatlan vagy...
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Viszont a Panzir esetében a két rendszeredet nem használhatod egyszerre. Döntened kell, vagy gépágyú, vagy rakéta.

Kevéssé fedi át egymást a két fegyver megsemmisítési zónája.
rakéta: 1'500m..20km
gépágyú: 200m..4km
Szíriában eddig azt láthattuk, hogy alapvetően a rakétával tüzelnek, amíg az el nem fogy, vagy a cél túl közel nem jön...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
A kínai fejlesztéseket te simán koppintásnak hívod. Hogy milyen alapon, az nem világos...
Arról én nem tehetek, hogy legtöbbször fogalmatlan vagy...
Mert a nagy részük koppintás, azért nevezem annak azokat a kínai fejlesztéseket, amelyek nagy része meglepően hasonlít egy másik ország korábban gyártott termékére.
Ezt TE mi a tökömnek hívnád?

A Kínai nem "koppintás"

Sky_Dragon-12.jpg


ez meg amiről nem "koppintották" :

1920px-MAKS_Airshow_2013_%28Ramenskoye_Airport%2C_Russia%29_%28521-05%29.jpg


Jah, hát a hülye is láthassa hogy eredeti kínai a felső.

Amúgy azt áruld már el nekem, TE nem vagy meg személyeskedés nélkül? Lehet véleménykülönbség köztünk, de honnan a tökömből jön neked az a késztetés hogy általad amúgy nem ismert embereket fogalmatlanozol le csípőből? Miért kell ez? A való világban van valami komoly problémád, és neten kompenzálsz ki valamit komplexust? Miért kell ez neked?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Akkor a j-20 orra is f-22 koppintás?
Az új HMDS Striker 2 koppintás ?

A hj-12 is javelin koppintás?
:D

2166726.jpg
Édes istenem...

Nézd Roni, attól hogy fényképen tolod még személyeskedés ám amit csinálsz a javából. Igazából mivel olyan hülye vagy mint a segg, alapból nem haragszom érte, mert szánlak és viccesnek találom inkább mint bántónak. De azért szerintem ne told túl, mert előbb utóbb bannolni fognak érte, és pont úgy hiányoznál még nekem is mint anno Torgyán apánk a parlamentből.
A J-20 orra nem tudom hogy koppintás e, de pl. a J-31 nél élek a gyanúperrel hogy felhasználtak ezt azt az F-35 ről megszerzett forrásásból.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 858
113
Nem is azért linkeltem mert én ezt gondolom rólad de poénnak nem hagyhattam ki :D
Viszont más formát nem igen találtak rá a kínaiak hogy ne hasonlítson a pantsir-hoz :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Mert a nagy részük koppintás, azért nevezem annak azokat a kínai fejlesztéseket, amelyek nagy része meglepően hasonlít egy másik ország korábban gyártott termékére.
Ezt TE mi a tökömnek hívnád?

A Kínai nem "koppintás"

Sky_Dragon-12.jpg


ez meg amiről nem "koppintották" :

1920px-MAKS_Airshow_2013_%28Ramenskoye_Airport%2C_Russia%29_%28521-05%29.jpg


Jah, hát a hülye is láthassa hogy eredeti kínai a felső.

Amúgy azt áruld már el nekem, TE nem vagy meg személyeskedés nélkül? Lehet véleménykülönbség köztünk, de honnan a tökömből jön neked az a késztetés hogy általad amúgy nem ismert embereket fogalmatlanozol le csípőből? Miért kell ez? A való világban van valami komoly problémád, és neten kompenzálsz ki valamit komplexust? Miért kell ez neked?
Azért nem épp ugyanolyan.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Most olvastam hogy még a rakéta is a Skydragon 12 nél egy tianlong 12 nevű eredeti kínai rakéta, ami a 2005 ben még a Tunguskákkal együtt megvett 9M311 kópiája. Annak a Tunguskának, amely a Panzir elődje ugye.
Itten van e:
The Sky Dragon is fitted with 12 Tianlong 12/ SD-12/ FK-1000 missiles which is Russian 9M311 missile exported to China in 2005. The 9M311 missile (NATO designation SA-19 Grison) has semi-automatic radar command to line-of-sight guidance, weighs 40kg with a 9kg warhead. It is 2.5m long with a diameter of 1.7m and wingspan of 2.2m. The missile's maximum speed is 900m/s and can engage targets travelling at speeds up to 500m/s. The range of the FK-1000 missile is from 2 to 12 km for and can be used has an altitude from 15 m to 5,000m.
http://www.armyrecognition.com/chin...t_specifications_pictures_video_12001165.html
Akarjátok még ezt erőltetni hogy kurvára nem koppintás, vagy elengeditek végre és nem próbáljátok védeni a védhetetlent?
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
Amúgy emlékszem amikor belinkelték egyszer az "új kínai" IR rakétát, hogy micsoda új fejlesztés. Olyan 99%-ban hasonlított csak az Iris-T-re.
Ettől még lehet a belseje teljesen más, de szerintem kár tagadni azt, hogy a kínaiak kb. mindent másolnak a koncepciók és a dizájn terén.
Nagyon kevés egyedi megoldásuk van.
Viszont sokkal jobbak, mint az indiai másolatok :D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Most olvastam hogy még a rakéta is a Skydragon 12 nél egy tianlong 12 nevű eredeti kínai rakéta, ami a 2005 ben még a Tunguskákkal együtt megvett 9M311 kópiája. Annak a Tunguskának, amely a Panzir elődje ugye.
Itten van e:
The Sky Dragon is fitted with 12 Tianlong 12/ SD-12/ FK-1000 missiles which is Russian 9M311 missile exported to China in 2005. The 9M311 missile (NATO designation SA-19 Grison) has semi-automatic radar command to line-of-sight guidance, weighs 40kg with a 9kg warhead. It is 2.5m long with a diameter of 1.7m and wingspan of 2.2m. The missile's maximum speed is 900m/s and can engage targets travelling at speeds up to 500m/s. The range of the FK-1000 missile is from 2 to 12 km for and can be used has an altitude from 15 m to 5,000m.
http://www.armyrecognition.com/chin...t_specifications_pictures_video_12001165.html
Akarjátok még ezt erőltetni hogy kurvára nem koppintás, vagy elengeditek végre és nem próbáljátok védeni a védhetetlent?
Ez igaz, de a Kínaiak nem vették meg a Tunguskát. Ők a Khastan rendszert vették meg a második pár Sovremeny rombolóikhoz. Így került a 9M311 rakéta kínába.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Ez igaz, de a Kínaiak nem vették meg a Tunguskát. Ők a Khastan rendszert vették meg a második pár Sovremeny rombolóikhoz. Így került a 9M311 rakéta kínába.
Számít?

A lényeg az hogy nagyon hasonlít nem csak a rendszer felépítése, alakja - elrendezése, de még az általa használt rakéta is egy másik ország másik termékéhez.

Tehát nem koppintás, mert nem épp ugyan olyan.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Mert a nagy részük koppintás, azért nevezem annak azokat a kínai fejlesztéseket, amelyek nagy része meglepően hasonlít egy másik ország korábban gyártott termékére.
Ezt TE mi a tökömnek hívnád?

A Kínai nem "koppintás"

Sky_Dragon-12.jpg


ez meg amiről nem "koppintották" :

1920px-MAKS_Airshow_2013_%28Ramenskoye_Airport%2C_Russia%29_%28521-05%29.jpg


Jah, hát a hülye is láthassa hogy eredeti kínai a felső.

Amúgy azt áruld már el nekem, TE nem vagy meg személyeskedés nélkül? Lehet véleménykülönbség köztünk, de honnan a tökömből jön neked az a késztetés hogy általad amúgy nem ismert embereket fogalmatlanozol le csípőből? Miért kell ez? A való világban van valami komoly problémád, és neten kompenzálsz ki valamit komplexust? Miért kell ez neked?
Ja értem. Akkor az Osza is koppintás a Chapparralról, mert annak is forgó tornyán van a rakéta. Anyám...
Tudod, hogy a rakéták elhelyzethetőségének kevés logikus módja van? Jé, hát nem mindegy repülőgépen a szárny alatt vana a függesztménye? Te mégis hova a búbánata tennéd a rakétát úgy, hogy a radarral egyirányba nézzen a tornyon?

Van a függőlegesen indított konténeres rakéta hogyan máshogy nézzen ki...?
Mintha nem kör formájú kereket akarnál gyártani...

A koppintás nagy része a vezérlés, elektronika stb. Azt meg tudod egyáltalán mondani, hogy a kínai rendszer milyen vezérlést használ? Mert én nem vagyok mágus, hogy kép alapján megmondjam, legfeljebb sejthető. (RCG vagy SARH?)

De hallod, wait. A Szu-27 F-15 másolat mert a két szárnya között van a törzse... Az R-27E is másolat, hát vezérsíkok vannak rajta...

Ez nyilvánvalóan ostoba érvelés lenne, mert a vezérlésük sem azonos. Csak te ezekről egy huncut szót sem írsz. Külső alapján mondasz ki félelmetesen nagy dolgokat...

Most érdekes módon nem látom, a "nem tudhatjuk mantrádat".
Röhej...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Számít?

A lényeg az hogy nagyon hasonlít nem csak a rendszer felépítése, alakja - elrendezése, de még az általa használt rakéta is egy másik ország másik termékéhez.

Tehát nem koppintás, mert nem épp ugyan olyan.
Nézd ez nem ennyire fehér vagy fekete. A rakéta az megvan OK, de nézd meg a radarokat, azok teljesen mások. Az egyik változat esetében teljesen elhagyták a gépágyút, a másiknál habár megtartották, 25 milliméteresre cserélték.
Látták, hogy van piaca a Panzirnak, ha már megvolt a rakéta csináltak ők is valami hasonlót, hátha el tudják adni.
Apropó, ha már Khastan rendszer. Ott is érdekes, hogy nem másolták le és nem terjedt el. Az új hajóikon szintén külön van a gépágyú és a rakéta.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Ja értem. Akkor az Osza is koppintás a Chapparralról, mert annak is forgó tornyán van a rakéta. Anyám...
Tudod, hogy a rakéták elhelyzethetőségének kevés logikus módja van? Jé, hát nem mindegy repülőgépen a szárny alatt vana a függesztménye? Te mégis hova a búbánata tennéd a rakétát úgy, hogy a radarral egyirányba nézzen a tornyon?

Van a függőlegesen indított konténeres rakéta hogyan máshogy nézzen ki...?
Mintha nem kör formájú kereket akarnál gyártani...

A koppintás nagy része a vezérlés, elektronika stb. Azt meg tudod egyáltalán mondani, hogy a kínai rendszer milyen vezérlést használ? Mert én nem vagyok mágus, hogy kép alapján megmondjam, legfeljebb sejthető. (RCG vagy SARH?)
Mielőtt írsz ilyen arrogáns stílusban, legalább olvasd el hogy a 9M311 rakéta van a tubusokban kínai átnevezéssel te észlény!
Ha az OSZA Sidewindert visz(NEM) úgy(NEM) és olyan mennyiségben felhejezve(NEM) akkor lenne igazad abban amit írsz!

Szerinted ez:
300px-Military_parade_in_Baku_on_an_Army_Day34.jpg

úgy hasonul ehhez:
300px-MIM-72_Chaparral_07.jpg


Mint az általam feltett két kép egymáshoz, hogy még az sem titok hogy OTT a rakéta fogalmazzunk úgy, nem csak kurvára hasonló, de még elismerten is egy tőről fakad!

Balázs, tényleg csak apud miatt nem osztalak meg az utóbbi időben, mert őt kedvelem az itteni hozzászólásai alapján.
Ne told túl kérlek.
 
M

molnibalage

Guest
Mielőtt írsz ilyen arrogáns stílusban, legalább olvasd el hogy a 9M311 rakéta van a tubusokban kínai átnevezéssel te észlény!
Ha az OSZA Sidewindert visz(NEM) úgy(NEM) és olyan mennyiségben felhejezve(NEM) akkor lenne igazad abban amit írsz!

Szerinted ez:
300px-Military_parade_in_Baku_on_an_Army_Day34.jpg

úgy hasonul ehhez:
300px-MIM-72_Chaparral_07.jpg


Mint az általam feltett két kép egymáshoz, hogy még az sem titok hogy OTT a rakéta fogalmazzunk úgy, nem csak kurvára hasonló, de még elismerten is egy tőről fakad!

Balázs, tényleg csak apud miatt nem osztalak meg az utóbbi időben, mert őt kedvelem az itteni hozzászólásai alapján.
Ne told túl kérlek.
  • Te belátsz a rakéta burkolata alá? Látod, hogy milyen szilárd hajtóanyagot használ a kínai és milyet az orosz?
  • Te látod azt, hogy a rendszer számítógépei milyen eredetűek?
  • Hát a szoftvert az ki és milyen programnyelvben írta és milyen hardverre?
  • A vezérlésre sem reagálták. Akkor most mit mivel házasítottak össze?
  • Talán az Osza AKM helyett az alap osztád nézted volna meg... A torony a lényeg, te folyamatosan a külső hasonlósággal érvelsz...
Külsőre az Sz-300 és Patriot egy laikusnak hasonló mégis tök máshogy működikegy Patriot PAC-1 zl. és egy Sz-300PSz vagy PU1 ezred/dandár. Te mégis pusztán külső alapján ítélsz...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Nézd ez nem ennyire fehér vagy fekete. A rakéta az megvan OK, de nézd meg a radarokat, azok teljesen mások. Az egyik változat esetében teljesen elhagyták a gépágyút, a másiknál habár megtartották, 25 milliméteresre cserélték.
Látták, hogy van piaca a Panzirnak, ha már megvolt a rakéta csináltak ők is valami hasonlót, hátha el tudják adni.
Apropó, ha már Khastan rendszer. Ott is érdekes, hogy nem másolták le és nem terjedt el. Az új hajóikon szintén külön van a gépágyú és a rakéta.
Rendben, nem is értem minek vitatkozom veletek. HA csak az elrendezés meg úgy nagyjából az egész koncepció megegyezik, azonos a rakéta, kurvára hasonlít még szemre is minden, és a gépágyú sem 30 hanem 25 milis, és raktak rá saját radart, akkor az eredeti kínai, koppintásnak nyoma sincs.

Azért a GVH-nál ezzel a mentalitással szerintem nem jutnátok messzire.