Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 710
15 490
113
Az a baj, hogy a modik baromi rég óta nem bannoltak senkit, úgy, hogy páran már haditechnikai topicokban is kezdik eldobni az agyukat. Azért örülnénk neki itt páran, ha nem süllyednénk le egy random indexes fórum szintjére...
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 596
6 015
113
Miért kell ilyen dilettáns hozzászólást egy ilyen fórumba betenni? Miért gondolod akkora nímandnak a Magyar Légierőt, hogy egy hangsebesség alatti géppel akarják akár csak a légirendészetet is megoldani? Az elfogáshoz meg majd gyrosító-pótrakétát indítanak, hogy utólérjék a 8-10.000m-en közlekedő utasszállítókat? o_O
Még jó, hogy nem azon keseregsz, hogy nehogy már a Zlin-ekkel akarjunk légirendészkedni.
Miért cserélnénk le a Gripeneket? Minek cserélnénk? A futamidő végén 2026-ban a tulajdonunkba kerülnek. Ez a végleges szerződés egyik alapfeltétele.

Innentől kezdve viszont a "fostalicskázásoddal" is baj van, nem gondolod? :cool:
.
Ez nem dilettans hozzaszolas, hanem egy lehetseges opcio, probalva megmagyarazni a logikatlant. Mert logikusan nezve ez az L-39 vonal teljesen remenytelen, es ebböl annyi lesz eladva, amit a csehek meg mi megveszunk.
.
De ha nem igy latod, akkor kerdes feled is, szerinted ha egyet se veszunk, akkor miert ennyire fontos ennek a gyarnak a megvetele? Azert mert annyira korszeru es kapos a termekuk a vilagpiacon?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
.
Ez nem dilettans hozzaszolas, hanem egy lehetseges opcio, probalva megmagyarazni a logikatlant. Mert logikusan nezve ez az L-39 vonal teljesen remenytelen, es ebböl annyi lesz eladva, amit a csehek meg mi megveszunk.
.
De ha nem igy latod, akkor kerdes feled is, szerinted ha egyet se veszunk, akkor miert ennyire fontos ennek a gyarnak a megvetele? Azert mert annyira korszeru es kapos a termekuk a vilagpiacon?
Mást nem gyártanak? Felújításban nem lehet üzlet? Szellemi tulajdonban, tudásban nem lehet hasznos dolog?
 
K

kamm

Guest
Én tényleg csak azt nem értem, hogy minek jöttél vissza Magyarországra.
Minden, ami magyar, azt fikázod. Gyakorlatilag csak izraeliekkel üzletelsz. Nem bírod a politikai rendszert. Süt rólad, hogy rühelled az országot.
Ami nem megy nem kell erőltetni!
Hat, talán azért jött vissza, mert Izrael 100x rosszabb politikai szempontból? Egy köztörvényes bűnöző vezeti pofátlanul-arcatlanul az egész országot az orranal fogva (no pun intended :D) - miközben egyik fegyveres cirkuszbol a masikba rangatja oket, a politikai korrupció ott is az egekben jár, viszont ott a szabrakkal szemben nincs sok sansza befolyásra, mig otthon lehet az izraeliek megbízható embere...? Nincs ebben semmi titok, érthető üzleti elgondolás, no meg az izraeli élethez képest Kozep-Europa ma eppen a Kanaan maga, békés es nincsenek őrjöngő arabok meg mindent korrumpalo ortodoxok stb.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 715
5 751
113
Vogon képes arra, hogy ne olvasson dolgokat, Vogon önálló lény, aki önmagáért tartozik felelősséggel és Vogon megnyomhatja az ignore gombot, ha valakinek a szövegét nem akarja látni. Vogon mire ad még engedélyt alantas szolgáinak, mielőtt az engedélyével folytatnák, ha úgy akarják?



Here is what to do if you want to get a lift from a Vogon: forget it. They are one of the most unpleasant races in the Galaxy. Not actually evil, but bad-tempered, bureaucratic, officious and callous. They wouldn't even lift a finger to save their own grandmothers from the Ravenous Bugblatter Beast of Traal without orders – signed in triplicate, sent in, sent back, queried, lost, found, subjected to public inquiry, lost again, and finally buried in soft peat for three months and recycled as firelighters. The best way to get a drink out of a Vogon is to stick your finger down his throat, and the best way to irritate him is to feed his grandmother to the Ravenous Bugblatter Beast of Traal. On no account should you allow a Vogon to read poetry at you.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 730
30 256
113
Amilyen rövid ideje vagyok regisztrálva ezen az oldalon, annyira mocskosul rákaptam, hogy infót kérek tőletek, hogy mit szeretnék elolvasni, meg mit nem. :rolleyes:
Eddig meglepő módon bejött. Egy csomó ajánlott irodalmat kapok, ha kérek. Meg belpol topicot, amit akkor olvasok, amikor szeretném.

Pöcshuszár kiakadását értem, ha valaki mindig károg. Meg szerintem a károgók is jók, ha épp olyanra világítanak rá, amibe nem feltétlenül kellene belekezdenünk. Jelenleg én momentán a legkevésbé sem látom még a cikkek alapján, hogy ez jó üzlet-e számunkra vagy sem. Gondolkodom, hogy kinek adhatnánk el még nagyobb tételekben ilyen gépet, ha belevágunk.

Mint írtam, ha folytatni kívánják a személyeskedést, akkor csinálják nyugodtan! És rájuk bízom, hogy az általam kért jelzést kirakják vagy nem. Az biztos, hogy nem fogom őket ignorálni, mert Pöcshuszár sem mindig ilyen. A kommentjei többsége -szvsz- építő szándékúak.
Írhattad volna akár egy mondatban is. ;) Peace!:D
Talán azért mert a rokonaim jó része nem az. És kurvára nem tetszik nekem, hogy pld a református unokahugomék egy szétrohadó "balkáni" berendezkedésű országban lesznek kénytelenek élni, az új földesurak alatt,,,
Te "Nemzetbiztonsági Kockázati Tényező" vagy esetleg?:p
fontos hogy ezeket mind a fég és rába modernizálja / gyártsa
El Currus, ha kérhetem....:rolleyes:
 
M

molnibalage

Guest
Alapvetően kétféle ember létezik.
Az eslő mindig azt nézi, hogy mit hogyan nem lehet megcsinálni.
A másik meg azt, hogy mit hogyan lehet megcsinálni.
Az utóbbiak viszik előbbre a világot.
Csodaszép bullshit.
Ennek keretében lett teliszórva a grid viccerőművekkel, mert egyesek szerint "ez vitte előrébb a világot". :)
 
  • Imádom
Reactions: haubagoi
S

speziale

Guest
Alapvetően kétféle ember létezik.
Az eslő mindig azt nézi, hogy mit hogyan nem lehet megcsinálni.
A másik meg azt, hogy mit hogyan lehet megcsinálni.
Az utóbbiak viszik előbbre a világot.

az idióta sehova nem vezető kérdések sem viszik előrébb a világot.

De tudod mit, felteszek neked egy nagyon-nagyon egyszerű eldöntendő kérdést:

vennél-e a mostani árfolyamon OTP részvényt (15870), 14500-as stop-loss szinttel? egyszerű eldöntendő kérdés. Igen vagy nem
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi
K

kamm

Guest
az idióta sehova nem vezető kérdések sem viszik előrébb a világot.

De tudod mit, felteszek neked egy nagyon-nagyon egyszerű eldöntendő kérdést:

vennél-e a mostani árfolyamon OTP részvényt (15870), 14500-as stop-loss szinttel? egyszerű eldöntendő kérdés. Igen vagy nem
Nem. Draga. (Szerintem legalabb oteves csucson jar...? Nem vagyok daytrader.)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 789
113
De tudod mit, felteszek neked egy nagyon-nagyon egyszerű eldöntendő kérdést:

vennél-e a mostani árfolyamon OTP részvényt (15870), 14500-as stop-loss szinttel? egyszerű eldöntendő kérdés. Igen vagy nem

Nem.
Én a szerencsejáték formái közül a lottót szeretem, nem a tőzsdét :D

Csodaszép bullshit.

Vagy élettapasztalat.
Ha te százféleképpen előadod, hogy pl. a hiperszónikus rakéták, hogy nem tudnak manőverezni, azzal nem vagyok kisegítve.
Ha egy valaki levezeti nekem, hogy hogyan képesek rá, azzal viszont ki vagyok segítve.
És ez az élet minden területére igaz.

Aztán persze lehet velem van a baj, mert az egész életem arról szólt, hogy problémákra kellet megoldásokat találnom, nem pedig kifogásokat. Utóbbival már éhen haltam volna....

Ennek keretében lett teliszórva a grid viccerőművekkel, mert egyesek szerint "ez vitte előrébb a világot". :)
Hát ez a bullshit....
Inkább ennek keretében oldották meg az urán dúsítást ;)
 
K

kamm

Guest
majd az idő eldönti jól döntöttél-e
A kommentem lenyeg a kerdesed volt: ma nem eri meg nekem, aki nem daytrader, azon egyszeru, prozai okbol, hogy tortenelmi csucsokat dontoget, ilyenkor leginkabb amatorok szallnak be (ti ha megy is felfele, akkor huzni fog olyat, ami olcsobb es a finite supply forrast arra is lehet kolteni azaz akkor sem "maradok ki" egy esetleges szarnyalasbol.)
 
S

speziale

Guest
Nem.
Én a szerencsejáték formái közül a lottót szeretem, nem a tőzsdét :D

Végül is ezzel a gondolatmenettel csak olyan 60% hozamról maradtál le 1 év alatt...

de valóban adtál rá egy egysoros indoklással egy igen/nem választ...
 
S

speziale

Guest
A kommentem lenyeg a kerdesed volt: ma nem eri meg nekem, aki nem daytrader, azon egyszeru, prozai okbol, hogy tortenelmi csucsokat dontoget, ilyenkor leginkabb amatorok szallnak be (ti ha megy is felfele, akkor huzni fog olyat, ami olcsobb es a finite supply forrast arra is lehet kolteni azaz akkor sem "maradok ki" egy esetleges szarnyalasbol.)

a kérdésemnek semmi köze ahhoz hogy daytrader vagy-e...
 
M

molnibalage

Guest
Vagy élettapasztalat.
Ha te százféleképpen előadod, hogy pl. a hiperszónikus rakéták, hogy nem tudnak manőverezni, azzal nem vagyok kisegítve.
Bocs, kurvára nem ezt mondtam. Felvázoltam a korlátait.
De imádom azt, hogy már a HTKA-n is kezd terjedni a más nevében hazugságokat mondani.
Ha egy valaki levezeti nekem, hogy hogyan képesek rá, azzal viszont ki vagyok segítve.
Senki nem vetette le, hogy hogyan lenne lehetséges az a fajta manőverezés és egyáltalán mi ellen kéne, amit a vicces, paraméterek nélküli diagramokon mutatnak egyesek.

Valahol mulatságos, hogy én mutattam a számokat, mások meg irkafirkákat számok nélkül.
Aztán persze lehet velem van a baj, mert az egész életem arról szólt, hogy problémákra kellet megoldásokat találnom, nem pedig kifogásokat. Utóbbival már éhen haltam volna....
Na, mintha az enyém nem.
Tudod én is terveztem és alkottam meg azt nem csak munka közben, ami nem volt előtte.
 
S

speziale

Guest
A kommentem lenyeg a kerdesed volt: ma nem eri meg nekem, aki nem daytrader, azon egyszeru, prozai okbol, hogy tortenelmi csucsokat dontoget, ilyenkor leginkabb amatorok szallnak be (ti ha megy is felfele, akkor huzni fog olyat, ami olcsobb es a finite supply forrast arra is lehet kolteni azaz akkor sem "maradok ki" egy esetleges szarnyalasbol.)

de lehet tőled azt kellett volna kérdeznem, hogy vennél-e rheinmetall részvényt 80-as árfolyamon 75-ös stop-loss szintel
 
Status
Not open for further replies.