Szimpatizánsok és fóbiások kávéháza

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 789
113
Bocs, kurvára nem ezt mondtam. Felvázoltam a korlátait.
De imádom azt, hogy már a HTKA-n is kezd terjedni a más nevében hazugságokat mondani.

Igazából annyi történt, hogy alátámasztottad a saját prekoncepciódat egy oda nem illő fizikai példával.
Ellenben:
Senki nem vetette le, hogy hogyan lenne lehetséges az a fajta manőverezés és egyáltalán mi ellen kéne, amit a vicces, paraméterek nélküli diagramokon mutatnak egyesek.

Valahol mulatságos, hogy én mutattam a számokat, mások meg irkafirkákat számok nélkül.

Konkrétan Ozy levezette, hogy mi lehet a valóság HGV ügyben. Ő azt nézte, hogyan lehet megoldani a feladatot, nem azt, hogy hogyan nem.

A többiek persze csak videókat hoztak a gyártóktól, meg egyetemi publikációkat, kormányzati dokumentumokat meg egyéb jelentéktelen dolgokat....

Tudod én is terveztem és alkottam meg azt nem csak munka közben, ami nem volt előtte.
Irónia nélkül mondom, hogy ez dicséretes. Szerintem vagyunk itt így egy páran.
 
K

kamm

Guest
Végül is ezzel a gondolatmenettel csak olyan 60% hozamról maradtál le 1 év alatt...
Miert, maris latod elore, hogy jovo ilyenkor mennyi lesz...?

de valóban adtál rá egy egysoros indoklással egy igen/nem választ...
a kérdésemnek semmi köze ahhoz hogy daytrader vagy-e...
Hogyne lenne, ott van a valaszomban: ha az lennek, akkor nem erdekelne, hogy akarhany eves tortenelmi csucson jar es akkor foglalkoznek stoploss stb ertekekkel.
 
K

kamm

Guest
de lehet tőled azt kellett volna kérdeznem, hogy vennél-e rheinmetall részvényt 80-as árfolyamon 75-ös stop-loss szintel
Nem tudom, ahhoz el kellene merulni az eredmenyeikben, a defense reszet valamennyire ismerem, de nem kovetem, az automotive reszet meg csak hirekbol...
 
M

molnibalage

Guest
Konkrétan Ozy levezette, hogy mi lehet a valóság HGV ügyben. Ő azt nézte, hogyan lehet megoldani a feladatot, nem azt, hogy hogyan nem.
Ami azt adta vissza, amiről beszéltem, de te a számokat meg sem nézted....
Valahol csodás ez...
A többiek persze csak videókat hoztak a gyártóktól, meg egyetemi publikációkat, kormányzati dokumentumokat meg egyéb jelentéktelen dolgokat....
Melyik részét nem érted annak, hogy lehetséges manőverezni, de úgy kb. 2-3G-s nagyságrendekről beszélünk, aminek iszonyatos energiaköltsége van, a rakéta hatótáv jelentős része kuka vagy már a hajtómű kiégése után akkor lassulni fog a cucc. Nagyon.

A THAAD és AEGIS-en kívül nincs mit kerülgetni, de ezek meg olyan helyen vannak, ami eleve nem célpont vagy 90-120 fokban kéne kb. megkerülni. Amikor 2x20 fok alatt a sebesség fele kuka légellenállás nélkül.

AEGIS meg nem statikus légvédelem az ASHORE-t leszámítva ami hány helyen is van?

Szóval...?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 789
113
Ami azt adta vissza, amiről beszéltem,
Nem.
vs.
ehetséges manőverezni, de úgy kb. 2-3G-s nagyságrendekről beszélünk, aminek iszonyatos energiaköltsége van, a rakéta hatótáv jelentős része kuka vagy már a hajtómű kiégése után akkor lassulni fog a cucc. Nagyon.
Ismét Nem.
És ezek után:
de te a számokat meg sem nézted....
Biztos én nem néztem meg?


Szóval még mindig nem fogadod el, ha nem neked volt igazad.
Ozy és a te számításod köszönő viszonyban sincsen.
Ezt utólag elvitatni.....

De nem akarom ezt a fölösleges vitát újra kezdeni.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and kamm
M

molnibalage

Guest
Nem.
vs.

Ismét Nem.
És ezek után:

Biztos én nem néztem meg?



Szóval még mindig nem fogadod el, ha nem neked volt igazad.
Ozy és a te számításod köszönő viszonyban sincsen.
Ezt utólag elvitatni.....

De nem akarom ezt a fölösleges vitát újra kezdeni.
Ezek szerint meg sem nézted.
Gyakori szokásod az, hogy arról beszélsz, amit meg sem néztél?
Ezek szerint az STS oldalirányú manővereinek sem néztél utána.

Amúgy meg de, ozy számításában is durván lelassult a cucc, mert légellenállása is volt és ugyebár az emelkedés és süllyedésnél is fordul a cucc, majd a gravitáció is lassítja.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Komolyan kezd lezsibbadni az agyam már attól, ami az utóbbi években egyre jobban elkezdett itt folyni... A fanboykodás-haterkedés, a rejtett politizálás, kizárólag politikai ideológia alapján megítélt műszaki kérdések a fizikát telibefosva, ésatöbbi... Régen is volt pár khmm, szóval na, olyan, de a többség, ha épp nem értett semmilyen szinten sem valamihez, akkor vagy kérdezett (és miután kapott egy normális, műszakilag megtámasztott választ, azt próbálta értelmezni és ha sikerült neki, akkor elfogadta, ha meg nem, akkor még kérdezett és miután megértette, már nem fújta tovább a fasságot), vagy csendben volt...

Na jó, akkor én is kérdeznék és egzakt igen/nem válaszokat várok. Ha nem kapok, akkor pedig toporzékolni fogok!

Tehát, melyik a legjobb személyautó a világon?
A titánötvözet korrózióálló-e a sósavval szemben?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Komolyan kezd lezsibbadni az agyam már attól, ami az utóbbi években egyre jobban elkezdett itt folyni... A fanboykodás-haterkedés, a rejtett politizálás, kizárólag politikai ideológia alapján megítélt műszaki kérdések a fizikát telibefosva, ésatöbbi... Régen is volt pár khmm, szóval na, olyan, de a többség, ha épp nem értett semmilyen szinten sem valamihez, akkor vagy kérdezett (és miután kapott egy normális, műszakilag megtámasztott választ, azt próbálta értelmezni és ha sikerült neki, akkor elfogadta, ha meg nem, akkor még kérdezett és miután megértette, már nem fújta tovább a fasságot), vagy csendben volt...

Na jó, akkor én is kérdeznék és egzakt igen/nem válaszokat várok. Ha nem kapok, akkor pedig toporzékolni fogok!

Tehát, melyik a legjobb személyautó a világon?
A titánötvözet korrózióálló-e a sósavval szemben?

A Hummy és akkor a fórum témájánál maradtunk.

Abszolút nem értek azzal egyet, hogy ne lehetne feltenni olyan kérdéseket, hogy BTR jobb-e IFV kategóriában, mint a Lynx. És ha két jármű közé relációt tettünk... márpedig ezt el kell végeznünk ahhoz, hogy legalább átgondoljuk azt, hogy volt-e értelme cserélni, akkor nyilván a legjobbak közé is valamilyen relációt tennünk kell. Vagy inkább ne tegyük, mert az egyik ebben jobb, a másik meg abban?
Magyar vonatkozásban főleg Puma vs. Lynx volt a legnagyobb kérdés. Megéri-e nekünk "a sportautó" vs. "családi kocsi"? Az elmúlt egy évet ha nézem ugyan ez a kérdés merült fel, csak immáron cseh tender vonatkozásában ASCOD vs. Lynx; illetve a friss új téma a szlovák tender.
Nálunk bejelentették a győztest. Prágában számszerűsítést is kaptunk. 60%-ban a műszaki paramétereket veszik figyelembe, 40%-ban a gazdasági hátteret. Lehet szeretni vagy nem szeretni egyes eljárási formákat, illetve egy-egy típust. Szeretném aláhúzni, hogy Mongúz nem szólta le az orosz, sem pedig az amerikai védelmet. Annak ellenére, hogy mint kiderült, neki volt előzetesen is egy harmadik favoritja. Nem azzal van a gond, ha felállítok egy szempont rendszert és az alapján döntök valamely ország beszerzése kapcsán mondjuk. Nekem a gondom azzal szokott lenni, ha ez átcsap kontraproduktívba, mondjuk érzelmi töltet miatt.

A te kérdésedre a sógorom anno azt felelte, hogy ő látta azt, amikor egy japán autó találkozott egy némettel. Az egyikben volt anyag. Neki ez a szempont. Egy olyan család, aki fizutól fizuig él, az jobban fogja értékelni a fogyasztást. De ettől függetlenül haditech témában értékelni kell tudnunk azt, hogy mit jelent jelenleg Románia számára egy Piranha beszerzése páncéltörő képesség nélkül, a tankok mellé vásárolt verzióban legalább úszóképtelen konfigurációval.

Mongúz pont ezekre a kérdésekre értette azt, hogy még a mérnök kollégái is távol tartják magukat attól, hogy igennel vagy nemmel válaszoljanak. És arra sem, hogy kijavíthatóak-e a hibák...
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
999
8 951
93
Röviden összefoglalva:
Azt már tudjuk, hogy nem a ruszki légvédelem a No1 a világon, de azt még mindig nem tudjuk, hogy akkor kié a dicső helyezés, de még azt sem, hogy a ruszkik kábé hol állnak a rangsorban, mert ilyen rangsor nem létezik.
Azt is megtudtuk, hogy lehetetlen célazonos rendszerek között célorientált rangsort felállítani.
Mindez alátámasztva mérnöki és valamilyen szintű katonai/haditechnikai műveltséggel rendelkező háttérrel.

Sírva röhögős emoticon miért nincs? Vagy legalább egy harakiris?
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 037
10 077
113
Röviden összefoglalva:
Azt már tudjuk, hogy nem a ruszki légvédelem a No1 a világon, de azt még mindig nem tudjuk, hogy akkor kié a dicső helyezés, de még azt sem, hogy a ruszkik kábé hol állnak a rangsorban, mert ilyen rangsor nem létezik.
Azt is megtudtuk, hogy lehetetlen célazonos rendszerek között célorientált rangsort felállítani.
Mindez alátámasztva mérnöki és valamilyen szintű katonai/haditechnikai műveltséggel rendelkező háttérrel.

Sírva röhögős emoticon miért nincs? Vagy legalább egy harakiris?
ki a legerősebb ember?
ki a legedzettebb ember?
ki a legizmosabb ember?
melyik a legerősebb állat?
Ezeknek semmi értelme, akár a kéréseidnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75
M

molnibalage

Guest
Röviden összefoglalva:
Azt már tudjuk, hogy nem a ruszki légvédelem a No1 a világon, de azt még mindig nem tudjuk, hogy akkor kié a dicső helyezés, de még azt sem, hogy a ruszkik kábé hol állnak a rangsorban, mert ilyen rangsor nem létezik.
Azt is megtudtuk, hogy lehetetlen célazonos rendszerek között célorientált rangsort felállítani.
Mindez alátámasztva mérnöki és valamilyen szintű katonai/haditechnikai műveltséggel rendelkező háttérrel.

Sírva röhögős emoticon miért nincs? Vagy legalább egy harakiris?
Kaptál elég részletesen kifejtett választ, hogy mi a szitu.
Erre még mindig ezen rugózol és rantelsz.
Beszarok.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 993
113
Hat a Coast Guardot militarynak venni, az teljesen amerikai, mert amugy semmi koze a militaryhoz, egy rendeszeti (law enforcement) szerv, abban is csak domestic waterways tartozik ala.
Aztat tanították a tartalékos tiszti tanfolyamon (lérak) és még az egyetemen is a honvédelmi (alap)ismeretek tantárgy keretében, hogy a Magyar Népköztársaságnak vannak fegyveres erői és fegyveres testületei. A fegyveres erők közé akkor a Magyar Népadsereg és a Határőrség tartozott. Utóbbi békeidőben a Belügyminisztérium alá, háborús helyzetben viszont a Honvédségbe tagozódott volna. Abban az időben nem kizárólag csak rendészeti feladatai voltak a HŐR-nek. Szerintem a CG feladatai közé sem csak a vízimentés tartozik.
ki a legerősebb ember? Chuck Norris
ki a legedzettebb ember? Chuck Norris
ki a legizmosabb ember? Chuck Norris
melyik a legerősebb állat? Egyik sem mer kiállni Chuck Norrissal
Ezeknek semmi értelme, akár a kéréseidnek.
Bónusz kérdés (egyszer már megadtam a választ): Melyik a leggyorsabb gépjármű?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and alali77

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
@MangaMonguz meglepődve látom, hogy lassan te is kihívod magad ellen a sorsot itt a fórumon

1) Széllel szemben nem lehet pisálni, lefordítva: a hatalomnak van igaza. 2022 előtt ez kifejezetten igaz. Itt még azt is megbírálták, aki az USA-ból bírálta az USA-t. Itt meg védték az USA-t. Mert a hatalomnak ez az érdeke.

2) A kérdésed (Kié a legerősebb légvédelem?) tényleg értelmetlen. Azt kérdezed ki az első?

Technikai szempontból annak van igaza, aki azt mondja, hogy lehetetlen eldöndeni, mert annyi technikai részlet és szempont van.

Érzelmi alapon meg nem kaphatsz választ, mert ezen a fórumon a fórumozók fele utálja az oroszokat, Izraelt meg talán még több is mint a fele, tehát ha valóban ők lennének az elsők, akkor is üresen maradna az első hely, mert a fórumozók fele/több mint a fele nem fogadná el sem Oroszország, sem Izrael elsőbbségét. Tehát már az oroszok miatt is elástad magad, Izraellel meg pláne.

Tehát jobb, ha belenyugszol: az első hely betöltetlen. Mindenki a maga kedvencét teszi az első helyre. Ami itt gyakran nem Oo. és nem is Izrael.

Háttérinfóként még annyit jegyeznék meg: a magyar kormány nagyon fél attól, hogy a Biden-Putyin találkozó után az USA átjászhatja Magyarországot Moszkvának. Ezért már itt nagyon érzékenyek mindenre, ami orosz. Jobban mint előtte. Nincs már meg itt az az oroszt favorizáló légkör, ami megvolt itt legutóbb, amikor még rendszeresen írtál ide.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Elfogadom Kamm véleményét, mint ahogy elfogadnám a Tiédet is, de nem mondtál semmit.
A választ megkerüljük, pedig tuti van véleményed.

A példáim nem falsok, mikor id. Bush elnök lett, az első reggel letették az asztalára a kötetnyi CIA jelentést. Kapásból visszadobta az egészet és annyit kért, hogy holnap reggeltől egyetlen oldal A4-est akar csak látni a lényeggel. Ja, előtte ő volt a CIA vezetője, csak mondom. Van egy pár mérnök kollégám/barátom még (olyan is, aki a BME-n tanít vagy előadásokat tart) és bocs, de tökre egyezik a véleményünk pont ezekről a dolgokról, mivel rendszeresen együtt dolgozunk élő és működő valós projekteken, amelyek élnek és működnek. Nem elméletben, hanem a kőkemény valóságban.

Semmiféle előrejelzést nem kértem, ez a fals példa - én a real-time ismeretek alapján kértem egy jelenlegi rangsort, ha jobban tetszik, egy "pillanatfelvételt".

De mindegy is, mások válaszoltak és teljesen ül a véleményük. Volt aki tömören, volt aki pár sorban, de van válasz és qrva nehéz lenne őket cáfolni.
Kamm szerint az orosz a világon a No1. Lehet, hogy nem is téved nagyot. Én sacc per kb 2. vagy 3. helyre tettem volna őket, igaz, Izraelt az elsőre. Ha a zsidókat kihagyom, akkor is minima a 2. helyre, pusztán a méretük, a sokrétűségük és a komplex szervezettségük miatt.
Nem volt ez olyan egetverő kérdés, amire nem lehet válaszolni.

Ki rendelkezik a világ legerősebb hadseregével? Erre van válasz?

"Ki rendelkezik a világ legerősebb hadseregével? Erre van válasz?"

Nincsen! Elvileg az USA-é a legerősebb, de a gyakorlatban az USA gyengébb, mint Kína és Oroszo. együttvéve. Tehát az USA kénytelen lepaktálni Oroszországgal azért, hogy Kínát legyőzhesse. Ami más szavakkal azt jelenti, hogy mégsem ő a legerősebb... csak papíron.
 
M

molnibalage

Guest
A kérdés az, hogy merre...
Hát igen, a I. vh előtt és alatt meg lehetett építeni a fantasztikus mérnöki teljesítményű csatacirkálókat...
...aztán beálltak a csatasorba és láttuk mennyit értek csatahajók vagy a német cstcrk. ellen.

De hát a csata előtt valaki erre mondta, hogy ez a haladás és a jövő.

Az ilyesfajta fennkölt, de igazából bugyuta idézetektől megyek a falnak.

  1. Attól, mert meg lehet csinálni valamit, nem jelenti azt , hogy van érteme
    1. költség szempontjából
    2. vagy képesség szempontjából
  2. Ellenben nem hátrány, ha van már nem elszállt hóbortos hülye, akkor megálljt parancsol a fenenagy "haladásnak".
A 2. pontba leszólni, aztán látjuk az eredményt a magyar én német griden, ahol atomerőművet terhelnek vissza az "olcsó" napáramért", vagy negatív az áramár évi 250+ órában. Mert a duma a nagy "megcsináljunk emberektől" az volt, hogy majd úgyis lesz energiatárolás meg egyéb bullshit.

Az, hogy egyesek szimplán tojnak mindenre ami fizika és mellé még olyan dolgokat idéznek be, amit én vagy más soha nem modott.
Nos, ez a legalja alatt kettővel van.

De mai napig várom akkor annak az ökölszámítását a sok manőverező HSM fantról,, hogy egy 2-3-4-5 tonnás M5-8 sebességű HSM-nek mennyi hajtóanyag kéne,hogy állandó sebesség mellett akkor megcsinálja az fordulót, amit a paraméterezetlen ábrán mutogatnak.
De akkor lerajzolom, hogy mit kéne kiszámolni.

Csak az fordulás energia igényét, R, L, V paraméterek függvényében. Semmi más. Nem számolunk légellenállás és a forduló miatti indukált légellenállással.
Csak, hogy akkor a energia igény és a hajtóanyagok ISP-je alapján akkor kapjunk egy tömeget.
iNAsUms.png


Nos, levegőbeduma helyett fog valaki ezen dolgozni?
Ez középiskolás fizika felett van picivel. Nem sokkal.

A válasz mehet a HSM topika.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 315
54 789
113
Sajnos ez azért nem igaz, mert a szerszámosláda hasznossága országfüggő...
Ezért kell mindent a saját környezetében értelmezni. És ez semmiben sem befolyásolja a választ, hiszen a légvédelem alapvetően egy önvédelmi eszköz. Ergó a telepítésének a helyén releváns az amit tud.


A kérdés az, hogy merre...

Előre. Ha a mit hogy nem lehet figurákon múlt volna még mindig barlangban laknánk....

A 2. pontba leszólni, aztán látjuk az eredményt a magyar én német griden, ahol atomerőművet terhelnek vissza az "olcsó" napáramért", vagy negatív az áramár évi 250+ órában. Mert a duma a nagy "megcsináljunk emberektől" az volt, hogy majd úgyis lesz energiatárolás meg egyéb bullshit.

Még mindig nem jutott el a tudatodig azon nagyon egyszerű dolog, hogy a "mit hogy lehet megcsinálni?" típusú emberek miatt létezik ma ipari szintű urán dúsítás, űrhajózás, mobiltelefon vagy bármi.
Az általad totálisan falsh példaként idehozott sötétzöldek meg nagyon nem ebbe a kategórába tartoznak.... Ugyanis akkor nem lennének ilyen problémák.
Az, hogy te a kettő között nem tudsz vagy nem akarsz különbséget tenni, az szerintem eléggé elszomorító.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezért kell mindent a saját környezetében értelmezni. És ez semmiben sem befolyásolja a választ, hiszen a légvédelem alapvetően egy önvédelmi eszköz. Ergó a telepítésének a helyén releváns az amit tud.




Előre. Ha a mit hogy nem lehet figurákon múlt volna még mindig barlangban laknánk....



Még mindig nem jutott el a tudatodig azon nagyon egyszerű dolog, hogy a "mit hogy lehet megcsinálni?" típusú emberek miatt létezik ma ipari szintű urán dúsítás, űrhajózás, mobiltelefon vagy bármi.
Az általad totálisan falsh példaként idehozott sötétzöldek meg nagyon nem ebbe a kategórába tartoznak.... Ugyanis akkor nem lennének ilyen problémák.
Az, hogy te a kettő között nem tudsz vagy nem akarsz különbséget tenni, az szerintem eléggé elszomorító.

Előre ... :) és merre van az előre? A jelenlegi összeomló társadalmi-környezeti állapot az, ahová eddig jutottunk. Innen merre van az előre?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Végül is ezzel a gondolatmenettel csak olyan 60% hozamról maradtál le 1 év alatt...

de valóban adtál rá egy egysoros indoklással egy igen/nem választ...
Mangamonguz ugyanennyit várt volna, ha már mindenki belement a kérdése elhangzásáig a ki a legfaszább dologba.
a kérdésemnek semmi köze ahhoz hogy daytrader vagy-e...
Ez volt az indoklás, ami szintén elhangzott Mangamonguz kérdésében.

Amint látható, nagyon gyorsan és egyszerűen meg tudták csinálni az emberek, hogy egy aktualizált eldöntendő kérdésre választ adtak, nem pedig elkezdtek az inuit tüntetők lehetséges jövőbeni fegyveres támadásáig vizionálni képlékeny valószínűségi adatokat, amik majd kimutathatják, hogy mire a válaszig jutnál, nem tudsz válaszolni, mert így a lehetséges jövőképek száma 3x10 az 500-on.

Ennyi. Eszközök szintjén, rendszerek szintjén meg van szakértve a dolog, izgalmas, mennek vitás összecsapások, hogy kinek mi van, mi nincs, ki miért szar, miért jó, aztán mikor konkretizáló és egyszerű kérdés hangzik el, akkor mindenki magányosan dohányzik az udvar egyik sarkában egy Edgar Allen Poe könyvet mélyen tanulmányozva komor arccal.

Én nem szakértettem bele az adatokba, mert messze vagyok a tudósok tudásától, de mégis fel tudom fogni az elolvasott adatokból az erre vonatkozó infókat, van képzeletbeli rangosorom, de emellett mégha nem is vagyok tudósa a dolognak, felfogom Mangamonguz egyszerű kérdését. Mi a szerintetek fennálló rangsor, miért az? Ennyi. Jöhetnek az észt ellenállók nyugdíjadatai. :D
Komolyan kezd lezsibbadni az agyam már attól, ami az utóbbi években egyre jobban elkezdett itt folyni... A fanboykodás-haterkedés, a rejtett politizálás, kizárólag politikai ideológia alapján megítélt műszaki kérdések a fizikát telibefosva, ésatöbbi... Régen is volt pár khmm, szóval na, olyan, de a többség, ha épp nem értett semmilyen szinten sem valamihez, akkor vagy kérdezett (és miután kapott egy normális, műszakilag megtámasztott választ, azt próbálta értelmezni és ha sikerült neki, akkor elfogadta, ha meg nem, akkor még kérdezett és miután megértette, már nem fújta tovább a fasságot), vagy csendben volt...

Na jó, akkor én is kérdeznék és egzakt igen/nem válaszokat várok. Ha nem kapok, akkor pedig toporzékolni fogok!

Tehát, melyik a legjobb személyautó a világon?
A titánötvözet korrózióálló-e a sósavval szemben?
Menjél a kérdéseiddel a kantin közlekedés és talán a környezetvédelem vagy ipar topikba.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: kamm and Vogon
Status
Not open for further replies.