1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Csengdu J-10

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Mi a jóság fokmérője?Ha a kijelzők száma akkor nem jó mert ma már a kevés nagy a divat(ol F-35 vagy SZU-35Sz).

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

A pontosság, és a használhatóság.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Túl sokat nézel ki Roniból ha szerinted ezt figyelembe veszi a jóság megállapításakor.

borisz likes this.
  4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én szeretem Ronit, és szerintem többnyire igaza van.

Szittya and Roni like this.
  5. Roni

Roni Well-Known Member

Trendinek trendi a nagy képernyő meg talán le egyszerűsít de az f-22-be 4db is van mégis megenné az szu-35-söket reggelire.

gacsat likes this.
  6. comandante

comandante Well-Known Member

Valamit tudhat ez a gép amit a Szú 30 nem. Vagy fegyverzet vagy felszerelés tekintetében. Ugyanis az Irániak figyelmét is felkeltette. 100-200 gépre lenne igényük. Az irániak pedig mindig alaposan megnézik mit adnak a pénzükért.

7. aamen

aamen Active Member

talán érdemes leegyszerűsíteni a kérdést
    mert a fotókon szereplő csilivili képernyőtechnikán lehet vitatkozni hogy az tényleg mekkora előrelépés vagy inkább parasztvakítás
    azon nem lehet vitatkozni hogy a ruszkiknak az égvilágon semmi hasonlójuk nincs ami egy hajtóműves lenne, az egy hajtóművesekre jellemző üzemeltetési költségekkel

emel, zsolti and yangwenli like this.
  8. zsolti

zsolti Well-Known Member

Kompakt kis csomag az a gép, de a fenti fejtegetésen túl ami való igaz, hogy üzemeltetési költséget és beszerzési árat nézve sanszosan nagyon jó ár/érték aránya van, az lehet a kulcs, hogy Irán legfontosabb szövetségese Kína.

Pont ezt fejtegettem korábban, ha Iránt véletlenül leszednék a sakktábláról, nem az oroszok szíve vérezne igazán, sőt... Nekik csak egy konkurens olajtermelő ország, semmi több. Kínának meg A LEGFONTOSABB partnere energiaellátásuk szempontjából.

Innentől nem is kell nagyon magyarázni már szerintem a dolgot tovább.

hunter85 and aamen like this.
  9. gacsat

gacsat Well-Known Member

Épp most olvastam az ellenkezőjét. Mindenképpen SzU30ast szeretnének. Ez a Lavi származék semmilyen szempontból nem jobb nála. Persze nem kapnak egyiket se. Mindkét ország mexavazta a Biztonsági Tanácsban Irán eltiltását a támadó fegyverektől.

10. Roni

Roni Well-Known Member

Hát attól függ hogy melyik változat. A j-10Atól jobb mindenben .A j-10B/C már veri Avionikába
    2011-ben már volt AESA radar a j-10B-nek azóta lett PL-10 PL-15 is .Azóta megkapta pakisztán is a PL-15 és nemsokára megkapják az AESA radaros jf-17 block 3-is .
    Haótávban verheti a szu-30SME de másban nem .

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

A perzsák kétmotorost és kétszemélyest akarnak komoly bombázó kapacitással, és a műszaki tartalmon kívüli okokból sem felel meg nekik.
    Keresd meg a cikket valamelyik szaktopikban. Max egy hete tette be valaki.

12. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Gyerekek gondolkozzunk már egy picit a vehemens kommentálás előtt...
    • A több függesztési pont nagyobb variálhatóságot jelent fegyverzet konfigban.
    • Az a fegyverzet mennyiség, ami komolyan megnyomorítja a J-10 hatótáv és repteljesíményét az meg sem kottyan egy Szu-30 méretű gépnek.
    • A Szu-30 melyik változatával vessük össze? Már az is alapvető eltérés, hogy az export Szu-30 változatok döntő többsége kétüléses. Munkaterhelés szempontjából és közeli légi harcnál ez elég komoly dolog.
    • Az orosznál van olyan ESA radar, ami mechanikusan is kitéríthető, ergo képes full beaming (F-pole) helyzetben is célt követni.
    Szóval ez a "másban nem" elég vicces beszólás volt.

Az F-22 bármilyen hihetetlen egyes vonások terén elavult. Ilyen a kabin display is. Ettől a gép még jó, de mivel nem ez a gép költségének döntő része, de ez is növeli a harcértéket ez sem mindegy főleg, ha azonos generációról van szó.

Azért ár/érték arány illetve, hogy X zséből, ha 1,5-szer több gépet tudnak emelni adott helyzetben az nem mindegy. Az USAF anno okkal csinálta az F-15/F-16 mixet. Mert a minőség mellett kellett a mennyiség is.

Vagy nincs más elérhető gép a piacon. Mert ennyi Szu-30-ast úgy, hogy egyedi iráni legyen mikorra adna az orosz? Adna egyáltalán? Irán meg érdeklődhet bármi iránt, de miért is veszitek kvázi úgy, hogy Kína eladja a J-10-est...? A JF-17 okkal létezik...

fishbed likes this.
  13. comandante

A cikket én tettem bele, hogy szu30 akarnak, és egy elszólás miatt kiderült fel is készültek az összeszerelésre, Kérdés hogy milyen fegyverzetet kapnának melléje. A j10 mellé kaphatnak olyan BVR fegyvereket amire Iránnak szüksége van . Mit adnának mellé az oroszok és mikorra.

14. comandante

A moratórium 2020 lejár úgy tudom , tehát időszerű komolyan venni az üzletet.

gacsat likes this.
  15. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Állítólag nem hamis a kép. Plusz felfüggesztő

16. arbalest

arbalest Well-Known Member

Az dupla sín, nem egy plusz felfüggesztők.

borisz, fishbed and fip7 like this.
  17. Roni

Roni Well-Known Member

J-10C JHMCS sisakkal .Legalább is így említik a más oldalon
    Talán külön sisakot kapnak(olcsóbbat) a 4 gen gépek mint amit a j-20-nál használnak ami inkább egy striker 2

molnibalage, tonyo and arbalest like this.
  18. zolkas

zolkas Well-Known Member

Képlet egyszerű pénzmozgás hiánya kőolaj/repülő csere.

19. tonyo

tonyo Well-Known Member

Írán ahogy az atomalku megkezdődőtt már rögtön géppek után érdeklődőt a kínaiaknál. A kínaiak én ugy tudom két tipust ajánlottak fel. A jf-17 et "export" és a j-10 "export" változatát.
    A su-30, 35 et az oroszok meg nem igazán akarták el adni az irániaknak. Részben érthető okokbol. Csak lebutitva.
    Viszont a kínaiak meg nem ragaszkodtak feltétlenül a kp ez. Nekik jó lett volna bartelba is. Meg teljes "export" fegyverzettel szállították volna le. Csak közben Trumpli az atomalkut felmondta és félbemaradt az egész üzlet.

20. comandante

Az azonban árnyalja a képet hogy a kínaiak eszméletlen összeggel belehasaltak az iráni olajiparba, éppen mostanában. Olyanmértékben hogy abból kijönne akár a teljes iráni légierő megújítása. Úgy hogy ezt szén a módon is le lehet bartelezni. És lehet hogy nem a nyögvenyelős oroszokkal fognak kinlódni, akik izraellel Szíria S300, kapcsán elég elgondolkódtatóan viselkedtek. És most hogy szaúdiak alatt mozog a föld Kína elgondolkodott hogy mi lessz az olajjal, hirtelen a stabil Irán fontos lett nekik. Ha a trampi marad akkor méginkább.

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása