1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Csengdu J-20

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Python likes this.
  2. altx

altx Well-Known Member

SZerintem loptak azok akitol csak birtak...

kicsit amcsi, kicsit ruszki, kicsit europai...mivel nagyon gyorasan lehoztak a lemaradast de ujat nem nagyon tudnak produkalni, latszik hogy ez az egesz kinai emelkedes tiszta lopasbol ered.

fip7 likes this.
  3. arbalest

arbalest Well-Known Member

A miget lehet, hogy vették, Lavit biztosan, alakja alapján a J-9-ből indultak ki, és feltörték az F-35 nem zárt rendszerü szervereit. Meg ki tudja, hány kutatót, mérnököt sikerült lefuzetniük. Plusz a saját fejkesztéseik. Az biztos, hogy a pénzt sehol sem kímélték.

fip7 likes this.
  4. Mackensen

A Mig minden lehetett, csak alapja nem a J-20-nak. A kacsaszárnyakat leszámítva semmi nem stimmel. Az F-35 esetében meg a DSI ami hasonló, viszont azt meg külün kell megtervezni mindegyik géphez.

5. migfun

migfun Well-Known Member

Én inkább a hátsó vezérsík-elrendezést eredeztettem volna a Mig-1.44-ről, ha már hasonlóságot keresünk.

fonak9 likes this.
  6. arbalest

Nem 1 az 1-ben másolást értettem, hanem ötletek, eljárások átvételét, elsajátítását. Egy percig sem kétséges szerintem, hogy rengeteg munka éscsaját hozzáadott érték van a J-20-ban, viszont sok külföldi is.

7. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

A gép alapkoncepciója (az instant analízisek szerint, mikor megjelentek az első fotók róla) az volt, hogy a gép egy nagy hatótávolságú rakétahordozó, mely fő feladata az amerikai erősokszorozó gépek (AWACS, tankerek, ilyesmik) lezavarása. Nagy sebesség, nagy hatótávolság, gyengébb manőverezőképesség.
    Nyilván szedtek tudást ahonnan tudtak (utóbbi évekig kb. engedték is őket), de nem csak összedobáltak mindent, ami jött - az alapkoncepció elég nyilvánvaló volt az első képek alapján. Nem az USAF all aspect AD (ellenség területe fölött körözve is legyen légifölény), sokkal inkább célzott támadásokra szolgáló gyors, rejtett nehézvadász.
    (BTW a PCA lényegében ugyanez a koncepció, néhány egyéb réteggel megtoldva).

8. Mackensen

Ezeket állandóan fenntartásokkal fogadtam. A mérete kb akkora mint az F-22-nek, miért lenne ez kevésbé manőverezőképes?
    Nálam a másolat, az "másolatot" jelent: a Type-59 az a T-54 másolata, a J-7 a Mig-21 másolata stb. A J-20 sem az F-35, sem a Mig-1.44 másolata.

Python and Roni like this.
  9. Mackensen

Ne álljunk meg csak ezen a ponton. Pilótafülkéje is van kb ugyanott ahol a mignek. Sőt!! Kerekei is vannak, nagyjából ugyanolyan elrendezésben. Meg kéthajtóműves mind a két repülő és kerozint használ ez is.

10. migfun

migfun Well-Known Member

Nem ennyire általánosan gondoltam, de elfogilt vagyok, szeretek Miget látni mindenben.

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Bárhonnan nézem, a kínaiak most előzik be az oroszokat. Mint az oroszok az angolokat 49ben.
    A MiG-15ösben még angol (eredetű) motor volt, de az oroszok már ezres sorozatban gyártották.
    Ez a J-20as, bár még a Szu-57esnél is rondább, de lopakodóbbnak is néz ki.
    Ráadásul közelebb is lehet a bevethetőséghez.

12. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Miért előzték az oroszok az angolokat 49ben?? mert több hajtóművet gyártottak??

13. boki

boki Well-Known Member

Szovjetekre gondol. 1949-ben robbantották az 1. atombombájukat.

14. koppany

koppany Well-Known Member

Azért az ötödik generációs hajtóműtől még fényévekre vannak a Kínaiak.

15. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Attól, hogy robbantottak atomot, repülőgép fejlesztésben nem előzték meg az angolokat! legalább is szerény véleményem szerint.

16. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    .
    Mert te simán elhiszed, hogy a kinaiak, akik a 90 körül még a MiG-21 klónjainak szinvonalán voltak, meg a MiG-23 orrának hozzákoppintásával a J-8at csinálták "önálló" fejlesztésként, hirtelen annyira megokosodtak, hogy 30 év alatt behoztak 60-100 év műszaki lemaradást a haditechnika minden területén.... :) :) Mert ha ilyen csoda létezne, akkor nekünk is rizst kell zabálni, attól itt is mindenkinek 300-as IQ-ja lesz, és 20 év múlva hiperhajtóműveket készitünk.

fip7 and altx like this.
  17. Capslock27

Capslock27 Well-Known Member

.
    .
    Az is másolat, amikor különféle részegységeket, ötleteket különféle helyekről szed össze, és azt összegyúrja egy látszólag önálló termékbe.
    .
    Pl a kinai J-8-as neked önálló kinai csoda, vagy MiG-21 + 23 kombináció, esetleg hozzálopkodott nyugati elektronikákkal?

18. Mackensen

Ok, viszont arra nem mondhatod rá, hogy x vagy y típus másolata, mint fennebb előfordul. Az lett kijelentve, hogy a J-20 a mig vagy az F másolata. Nem, nem az.

19. Mackensen

Én csak annyit mondtam, hogy nem egyik vagy a másik gép másolata. Technikai lemaradást behoztak, de ez a technológia fejlesztését jelenti, nem egy repülőgép lemásolását. Amúgy, ha másolni tudsz, azt jelenti, hogy megvan a technológiád és érted is azt.
    Nem mondtam, hogy maguktól, vagy, hogy milyen úton-módon hozták be.

20. arbalest

Elvileg WS-10B

fishbed, Roni and Pocok75 like this.

Ezen oldal megosztása