1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Csengdu J-20

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Zapp Brannigan

Zapp Brannigan Well-Known Member

Lehet rosszul tudom, de az alacson észlelhetőségű gépek mint pl a J20 is elsődleges feladata az ellenséges radarok lokátorok megsemmisítése. Meg BVR légicsapás az ellenre.

2. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Inkább úgy tekintsd, hogy az LO (low observation) ahhoz kell, hogy ne a modern légvédelem (és a több LO vadász) táplálékai legyenek. Manapság high-end légvédelem ellen egy non-stealth gép korlátozottan vethető be. Vagy csak nagy veszteségekkel.
    Használod az LO gépeket mindenre (lásd F-35, ha az EW-t is rávágják konténerekbe pakolva, lassan csak teherszállító nem lesz), de persze nem annyira csodák, egyszerűen az akció-reakció egyik eleme, semmi más. Mikor bejött masszív előny volt, ma már marginálisabb, a légvédelem nagyon felzárkózott. A következő lépés a szélesebb spektrumú Stealth (HF-SHF), aktív védelem, adatptív EW.

Bleroka and emel like this.
  3. ghostface

ghostface Well-Known Member

fishbed and Roni like this.
  4. Roni

Roni Well-Known Member

Távol vannak tőle nagyon ! De valahol volt hír hogy kb 50 db j-20A van már hadrendbe tavaly nyáron írtak 36 gépről

5. Roni

Roni Well-Known Member

Ezt írtam 3 éve ! 1-2 hónapos hír hogy már 50 db j-20A van szolgálatban .És mivel az évek alatt voltak oylan hírek hogy Kína akár 2020-tól évi 30 db is gyárthat így még ha 100-at nem is de 70-80 gépet összehozhatnak az év végére.(Mert ugye náluk is lehet csúszás mint máshol )

6. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A térségben roham léptekkel rendszeresítik az F-35-ösöket. Össze kell kapja magyát, mert senki nem fog rá várni.

7. Roni

Roni Well-Known Member

A térségben 2025-re 200 f-35 lesz , ennyivel fognak rendelkezni a környező országok akkor táján . Na ezt kell Kínának túllépni .Bár most sincs egyik országnak sem 50 db f-35, Kína 2019-végére ennyit hozott össze .És a komolyabb gyártás idén pörög fel mivel évente 30-40 is átadhatnak .

8. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Hát, ha nem is lépik túl, de valamilyen szintű paritás alakuljon ki.

9. Galcom

Galcom Well-Known Member

Helló Roni!

Korábban beszéltük, hogy gyári számok és alakulat mennyiségek alapján Kína, az elmúlt két évtizedben, évi átlag húsz Szu-27-es kategóriájú nehéz gépet gyártott. Ha igaz az általad leírt 30-40-es éves gyártási darabszám csak a J-20-asra, valamint hozzávesszük, hogy a Szu-27 klónok gyártása is folyik, az azt jelenteni, hogy hirtelen minimum megháromszorozták a katonai költségvetést ezen az egyik legköltégesebb a területen. Van erről bármi gazdasági információ?

fishbed, Roni, fip7 and 1 other person like this.
  10. Roni

Roni Well-Known Member

Ez nekem onnan jött hogy 3 gyártósort terveztek 2020-ig és ott írták hogy 30-40 gép jöhet évente .

Én már csak a j-16-ról tudok amit gyártanak mint klónt ,viszont annál már elérték a 150 db db-t , és kétlem hogy még többet gyártanának belőle .Ahogy korábban írtam a j-11B is már modernizáláson van ami AESA radart kap .
    J-15-ös is felejtős mert nem kell nagy db szám .

gacsat likes this.
  11. arbalest

arbalest Well-Known Member

A J-15 gyártást biztos nem hagyták abba, most jönnek még csak a catobar verziók, amikből 50-80 darabra biztosan szükségük lesz.

12. ghostface

ghostface Well-Known Member

Milyen hajtóművel?

13. Roni

Roni Well-Known Member

Erre nyugodtan terjunk vissza 6-7 mulva es addigra kiforr a j35 is.

14. Roni

Roni Well-Known Member

Ws-10b vagy ws-10g

15. arbalest

arbalest Well-Known Member

A htka hagyományt megtartva szívesen fogadok veled pár korsó sörben, hogy 6-7 év múlva nem lesz kiforrott J-35. Szerintem még "késznek" nyilvánított sem.

fip7 and ogretankHU like this.
  16. Roni

Roni Well-Known Member

Azért csúnya volna ha a j-31/35 12 év múlva sem állna szolgálatba o_O

17. ogretankHU

ogretankHU Well-Known Member

Roni a Kínai agitprop munkájáért megfogja kapni a "Kínai Népköztársaság Hőse" hűtőmágnest ! LOL

fip7 likes this.
  18. Roni

Roni Well-Known Member

19. Roni

Roni Well-Known Member

:D:D

endre, fip7, ogretankHU and 1 other person like this.
  20. LMzek 2.0

LMzek 2.0 Well-Known Member

ogretankHU and Roni like this.

Ezen oldal megosztása