J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@boki
Légyszíves küld el azt a linket, amit megpróbáltál berakni, a grgly@htka.hu címre, hátha rájövünk mi lehet a gond.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Kb. ennyit látok belőle:))
zbgu.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Ahogy látom két elmélet kezd kibontakozni a fegyvertérrel kapcsolatban. Az egyik szerint ezek nagyobb rakéták de amúgy három rakétának van hely kialakítva és persze jönnek az F-22-vel való összehasonlítások:
j1od.jpg

mw4x.jpg

gmnp.jpg

A másik elmélet szerint ezek nem nagyobb rakéták, hanem ugyanolyanok mint a PL-12, csak másak a szárnyak kialakításai. Itt emberek nekiálltak pixeleket számolni meg egymás mellé tenni a rakétákat. Ezen a képen egy PL-12 képét "húzták" rá az eredeti képre.
jzoj.jpg

Végül is mindkettő lehet igaz és akkor a három indítósín kissebb rakétáknak kell.
Még két jobb minőségű kép:
ifv1.jpg

tmrp.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
Látom már Mackansen megtalálta, amit beraktam.....:))
http://www.militaryparitet.com/perevodnie/data/ic_perevodnie/4709/
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
a pakisztáni fórumon ...
http://www.defence.pk/forums/chinese-defence/111471-j-20-5th-generation-aircraft-updates-discussions-219.html
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 010
113
@boki
Légyszíves küld el azt a linket, amit megpróbáltál berakni, a grgly@htka.hu címre, hátha rájövünk mi lehet a
gond.

http://www.militaryparitet.com/perevodnie/data/ic_perevodnie/4714/
innen probáltam másolni....ami nem látszik nektek, nekem látszodik..
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Itt van pár sor a feltételezett PL-15-ről.
http://chinese-military-aviation.blogspot.ro/p/missiles-iii.html
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Még néhány tisztább kép. Ami szerintem igazán érdekes, az a fegyvertér belmagassága. Lehet, hogy optikai csalódás is közrejátszik, de szerintem elég mély ahhoz, hogy szabadesésű bombák is beférjenek.
eu0u.jpg

1p8y.jpg

gkuq.jpg

qajx.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Háááátt...??????
Vagy ugratás, de az nem magyarázza a pocsék minőséget. Komolyabb PS tudás nélkül is lehetne a számot bármivé modosítani anélkül, hogy a minőség romlana.
Vagy valódi a kép és akkor itt a köv protótípus, de akkor a 2003-as valszeg statikus tesztpélddány.
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
10
18
Nekem a hajtómű burkolata fura, olyan otromba és ostoba megoldásnak tűnik. Ráadásul a radarvisszaverő felületnek se kedvez szerintem

A fegyvertér valsz olyan lesz mint az F-22. Az első példányok abból is 1+4+1 tervre készültek, aztán 2+4+2 és végül maradt az 1+6+1 (amraam esetében) elosztás. Itt is lesz pár módosítás a véglegesítés előtt (az oldalsó a J-20-on 2 rakéta amúgy szvsz mert túl nagy 1 rakétának a magassága)
Szerintem amúgy a 1+4+1 belső fegyvertér bőséggel elég a J-20 esetében.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
nem mai cikk, de most futottam bele:
http://www.raketaezred.hu/index.php/hirek/szakmai-hirek/234-noevekszik-a-kihivas-mejelent-a-kinai-lopakodo
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Külalakra majdnem olyan mint a Raptor. A fegyverek elrendezése meg gyakorlatilag egy az egyben az amerikai mintát követi.
Most ha jól értettem az a szitu, hogy a prototípusokat átrepülték valami távoli sivatagi reptérre, ahol a hadsereg repüli be a típust. Azért maradtak el az utóbbi időben a videók.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
Lehet itt a harmadik.
http://v.ifeng.com/v/mil/jyszj/index.shtml?_v_www3#01556017-ae7b-4073-90eb-3dd7fa87568e
173943wk1kkfvba1k39e9r_zpsb20d2948.jpg

193732g3q5hi53qnytdtnh_zps521b8a0e.jpg
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Nem megy nekem ide a képbeillesztés de azért így is megnézhető. A J-20 szürke lett ha igazi a kép.
http://4.bp.blogspot.com/-KMCPNDo45HY/UlC9GcMZ0WI/AAAAAAAAGlA/ONgmgvxA5Q4/s1600/J-20gray.jpg
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
"Nekem a hajtómű burkolata fura, olyan otromba és ostoba megoldásnak tűnik. Ráadásul a radarvisszaverő felületnek se kedvez szerintem"

nézd meg a pakfat.... :DDD
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 868
113
A PAK-FA nem jó összehasonlítási alap mert annak nincs burkolat a hajtómű körül.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
A PAK-FA csak prototípus, amolyan demo / teszt gép, nem fogod őket rendszeresítve látni. A T-50-esre meg valószínűleg összeraknak egy hajtóműburkolatot, na meg egy hajtóművet is.