J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 288
13 705
113
Vártam melyik rajongóm talál meg előbb - gratulálok. Kapsz egy pacsit!
Továbbiakért kéretik fellapozni a kínai iparról szóló híradások többségét - nagyjábol olyan eufória van, mint annó a szovjet technika iránt volt a hatvanas években. Kb. a világ rettegjen az ébredő óriástól érzést lebegtenek be (Holott az oroszoktól kunyiznak millió dolgot, hajtómű a legtriviálisabb).

BTW technikai jellegű hozzászólásnak jobban örülnék a topicban, inkább arra a részre reagálj, kíváncsi vagyok a vélenyedre a koncepcióval kapcsolatban (2 üléses).
Kínai repülőgépekkel kapcsolatban általában mindenki találgat. Ha meg hasonlítgatás akkor általában az orosszal szokták.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 870
9 818
113
Vártam melyik rajongóm talál meg előbb - gratulálok. Kapsz egy pacsit!
Továbbiakért kéretik fellapozni a kínai iparról szóló híradások többségét - nagyjábol olyan eufória van, mint annó a szovjet technika iránt volt a hatvanas években. Kb. a világ rettegjen az ébredő óriástól érzést lebegtenek be (Holott az oroszoktól kunyiznak millió dolgot, hajtómű a legtriviálisabb).

BTW technikai jellegű hozzászólásnak jobban örülnék a topicban, inkább arra a részre reagálj, kíváncsi vagyok a vélenyedre a koncepcióval kapcsolatban (2 üléses).


Az eufóriát legtöbbször Roni (és néha Mack) próbálja kelteni, de még ő is csak az oroszokat próbálja fikázni rendszeresen. Amerikai technikához mindig mint követendő példához hasonlítják a kínai termékeket, ami szerintem egybe esik magával a kínai kormány elképzeléseivel. Nekik(kínaiaknak) kifejezetten hízelgő ha inkább az ő termékeiket hasonlítják az USA cuccaihoz.

A kétüléses J-20-ról az a véleményem, hogy egyáltalán nem biztos, hogy elkészül. Viszont ha mégis, akkor sem biztos, hogy sorozat gyártásba veszik.
Sok a pénzük a kínaiaknak, de azért én úgy hiszem, egyelőre az együléses J-20 gyártása és fejlesztése( mert, hogy az még egy fejlesztés alatt álló gép, még ha Roni ezt nem is hiszi el) bőven leköti az erejüket.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 048
113
Na ha ezek után nekem valaki a kínai ipar amerikát lepipáló szintjével jön, a sorozatgyárthatatlan grafén páncéllal meg a működő fotonradarral és hasonló gyökérségekkel, kiröhögöm.

Vegyél nyugtatót báttya o_O! Senki nem írt olyat hogy" amerikát lepipáló" repiparról
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 332
13 678
113
Vegyél nyugtatót báttya o_O! Senki nem írt olyat hogy" amerikát lepipáló" repiparról

Ki beszél itt a HTKA-ról báttya? Én elsősorban amerikai és japán szaksajtót lapozok - ott pedig konkrétan már a haderejük öt éven belüli elpusztítását fantáziálják (Japán különösen) .Az alaphangulat, a sugallt fenyegetettség az, ami félelmetes, ennek része a haditechnikájuk eszetlen felkenése. A railgun/lézer/fotonadar vonal ("szolgálatba álltak mind") ezt tökéletesen reprezentálja.
A HTKA-n kívül is van élet, onnan tájékozódj, itt a pár szakértőt leszámítva főleg ruszki prop. anyagokat találsz.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 288
13 705
113
Ki beszél itt a HTKA-ról báttya? Én elsősorban amerikai és japán szaksajtót lapozok - ott pedig konkrétan már a haderejük öt éven belüli elpusztítását fantáziálják (Japán különösen) .Az alaphangulat, a sugallt fenyegetettség az, ami félelmetes, ennek része a haditechnikájuk eszetlen felkenése. A railgun/lézer/fotonadar vonal ("szolgálatba álltak mind") ezt tökéletesen reprezentálja.
A HTKA-n kívül is van élet, onnan tájékozódj, itt a pár szakértőt leszámítva főleg ruszki prop. anyagokat találsz.
Jojóóóó..., de valamivel indokolni kell a beszerzéseket. A "kínai veszedelem" felfújása már elég régi dolog.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 332
13 678
113
Jojóóóó..., de valamivel indokolni kell a beszerzéseket. A "kínai veszedelem" felfújása már elég régi dolog.

Erről beszélek :D
Fel van nagyítva az egész kínai hadiipar a csoadamasináikkal együtt - tény, hogy háborúra szerelnek fel (nagyjából No. II. VH előtti fegyverkezését ismétlik), de ettől még az elájulást a haderejüktől nem tudom felfogni. Max. ha ahogy írod a fenyegetettség növelésével akarnak több pénzt kicsikarni (és Japánban doktrínát módosítani). Viszont a tények ferdítését haditechnikai portálokon nem értem meg - politikai cikkekben igen, Ilyen topicocban viszont pont arról érdemes vitázni, miért baromság az ilyen képességfelfújás (vagy tagadás és rossz sajtó korrigálás, lásd F-35).
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 592
113
Vagy igaz, vagy nem...
50556458_2048854531816702_2837516306410897408_n.jpg


Sensors and other elements of the fighter J —20

1. Window (system) of emergency flashlight discharge
2. Antenna of radio countermeasures
3. Air intake of the cooling system
4. Auxiliary air intake
5. Optoelectronic sighting system (EOTS)
6. Air signal sensor
7. Nasal side -mounted auxiliary radar with AFAR
8. EODAS (Electro-optical Distributed System) window
9. Distributed antenna unit
10. Lightning protection
11. Radar with AFAR
12. Diffraction indicator on the windshield (like the American HUD- "head up display")
13. Pyro cord
14. Ejection seat
15. One- piece cab light
16. Electro-optical Distributed System (EODAS) window
17. Satellite communication antenna
18. L-band antenna
19. RE antenna B
20. The exhaust pipe of the cooling system
21. Hatch of the side compartment of the armament
22. CN antenna array on the leading edge of the wing
23. Dimensional light
24. Distributed antenna unit.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Vagy igaz, vagy nem...
50556458_2048854531816702_2837516306410897408_n.jpg


Sensors and other elements of the fighter J —20

1. Window (system) of emergency flashlight discharge
2. Antenna of radio countermeasures
3. Air intake of the cooling system
4. Auxiliary air intake
5. Optoelectronic sighting system (EOTS)
6. Air signal sensor
7. Nasal side -mounted auxiliary radar with AFAR
8. EODAS (Electro-optical Distributed System) window
9. Distributed antenna unit
10. Lightning protection
11. Radar with AFAR
12. Diffraction indicator on the windshield (like the American HUD- "head up display")
13. Pyro cord
14. Ejection seat
15. One- piece cab light
16. Electro-optical Distributed System (EODAS) window
17. Satellite communication antenna
18. L-band antenna
19. RE antenna B
20. The exhaust pipe of the cooling system
21. Hatch of the side compartment of the armament
22. CN antenna array on the leading edge of the wing
23. Dimensional light
24. Distributed antenna unit.
17 szaletli komunik antenna. Az f22esben vagy hat van. Gondolom, hogy minden helyzetben úgy tudjon beszélgetni az amúgy létező műholdakkal, hogy közben a föld felé ne sugározzon. Ilyen spéci öklömnyi tekercsantennák.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 029
113
Erről beszélek :D
Fel van nagyítva az egész kínai hadiipar a csoadamasináikkal együtt - tény, hogy háborúra szerelnek fel (nagyjából No. II. VH előtti fegyverkezését ismétlik), de ettől még az elájulást a haderejüktől nem tudom felfogni. Max. ha ahogy írod a fenyegetettség növelésével akarnak több pénzt kicsikarni (és Japánban doktrínát módosítani). Viszont a tények ferdítését haditechnikai portálokon nem értem meg - politikai cikkekben igen, Ilyen topicocban viszont pont arról érdemes vitázni, miért baromság az ilyen képességfelfújás (vagy tagadás és rossz sajtó korrigálás, lásd F-35).
.
.
Reszben egyetertek azzal, hogy az USA-nak kell az ellensegkep a hadiipari fejleszteseikhez, csak a "terrorizmus elleni haboru" nem volt eleg utös erv, es Kinaval visszajöhet a jo öreg hideghaborus fegyverkezes.

Viszont!

Ha azt nezzuk, hogy Kina 25-30 eve meg csak primitiv MIG-21PF/MF klonokat, T-55 tankot es hasonlokat reszelgetett, ahhoz kepes a J-10, J-20, a hajoik es a többi uj fegyveruk akkora ugras, ami azert minimum figyelmeztetö, de inkabb ijesztö. Nem feltetlenul a J-20 maga a gond, mint "csodafegyver", inkabb altalaban a fejlödesuk uteme, bar a J-20 nagyon minösegi feluleti kidolgozasa is elgondolkoztato egyebkent.
Azutan az is erdekes, hogy Kina atvette a vezetest a muholdakat indito raketafellövesekben, oroszok eltuntek a melyben, USA is csak azert van ott masodiknak, mert a SpaceX fellött egy csomo kereskedelmi muholdat a vilagnak, mint amerikai inditas. Kina viszont lenyegeben 100%-ban sajat muholdakat inditott, es ugy lett elsö.
 
  • Tetszik
Reactions: therob and gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
.
.
Reszben egyetertek azzal, hogy az USA-nak kell az ellensegkep a hadiipari fejleszteseikhez, csak a "terrorizmus elleni haboru" nem volt eleg utös erv, es Kinaval visszajöhet a jo öreg hideghaborus fegyverkezes.

Viszont!

Ha azt nezzuk, hogy Kina 25-30 eve meg csak primitiv MIG-21PF/MF klonokat, T-55 tankot es hasonlokat reszelgetett, ahhoz kepes a J-10, J-20, a hajoik es a többi uj fegyveruk akkora ugras, ami azert minimum figyelmeztetö, de inkabb ijesztö. Nem feltetlenul a J-20 maga a gond, mint "csodafegyver", inkabb altalaban a fejlödesuk uteme, bar a J-20 nagyon minösegi feluleti kidolgozasa is elgondolkoztato egyebkent.
Azutan az is erdekes, hogy Kina atvette a vezetest a muholdakat indito raketafellövesekben, oroszok eltuntek a melyben, USA is csak azert van ott masodiknak, mert a SpaceX fellött egy csomo kereskedelmi muholdat a vilagnak, mint amerikai inditas. Kina viszont lenyegeben 100%-ban sajat muholdakat inditott, es ugy lett elsö.
Hány műholdja van fenn Kínának? Nem rég szóltam le éppen őket, hogy a repülőiknek kevés a műholdas háttere, oszt lehet, tévedtem.