J-20 Mighty Dragon (Chengdu,Kína)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Vagy igaz, vagy nem...
50556458_2048854531816702_2837516306410897408_n.jpg


Sensors and other elements of the fighter J —20

1. Window (system) of emergency flashlight discharge
2. Antenna of radio countermeasures
3. Air intake of the cooling system
4. Auxiliary air intake
5. Optoelectronic sighting system (EOTS)
6. Air signal sensor
7. Nasal side -mounted auxiliary radar with AFAR
8. EODAS (Electro-optical Distributed System) window
9. Distributed antenna unit
10. Lightning protection
11. Radar with AFAR
12. Diffraction indicator on the windshield (like the American HUD- "head up display")
13. Pyro cord
14. Ejection seat
15. One- piece cab light
16. Electro-optical Distributed System (EODAS) window
17. Satellite communication antenna
18. L-band antenna
19. RE antenna B
20. The exhaust pipe of the cooling system
21. Hatch of the side compartment of the armament
22. CN antenna array on the leading edge of the wing
23. Dimensional light
24. Distributed antenna unit.


ehhez képest hol van a PAK-FA/Su-57
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
nem, nem láttam
Azt látom csak, hogy ezen kissmillió szatelitantenna van, meg beépített optoelektronik szenzor (és nem olyan mit az orosz szuhojokon)
PAKira meg még csak most faragják a TGP-t :D
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Sehol!

Hagyjuk már! Hol van nekik aim-9x meg az aim-120D orosz megfelelője ? Megmondom: Sehol!

Ennek semmi köze a Su-57-hez vagy a J-20-hoz. Ezek a fegyverek 4. gen gépeken is vannak, vagy épp nincsenek rendszeresítve. Nem határozzák meg sem az orosz sem a kínai 5. gen gépek fejlesztésének előrehaladottságát. Szóval nem sok értelme volt ezt a butaságot leírni sokadjára.

Ha már a "hol tart" a kérdés, akkor jobb összehasonlítási alap lenne a két gép rcs értékei, a hajtőművek paraméterei, elkészültségi foka, és mondjuk a repült órák száma.
Ezek közül mit tudunk?
Az rcs értékekről semmit. Csak tippelések, találgatások vannak. Kínai oldalon még az sem nagyon.
A hajtóművekről tudhatjuk, hogy az oroszké, már repül. A kínairól csak a szokásos ködösítés van/volt eddig.
A repült órák száma tekintetében tudható, hogy a Su-57 viszonylag kevés repült órával rendelkezik, legalább is az amcsi szinthez képest. A kínai oldalon erről is nagy a hallgatás. Nuku infó.
Ezek alapján a "sehol nem tart" kijelentés számomra picit meredek.o_O
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 982
113
Hány műholdja van fenn Kínának? Nem rég szóltam le éppen őket, hogy a repülőiknek kevés a műholdas háttere, oszt lehet, tévedtem.
.
Szerintem erre kizart a helyes valasz. Sokat inditanak, de lehet, hogy rövidebb elettartamu muholdakat. Masreszt akkor is hazudnak, ha kerdeznek, kommunikeik szerint az összes muholdjuk a termöteruleteket vizsgalja, meg a halaszatot segiti es oceanografiai tudomanyos kutatast vegez, stb. Papiron is bevallottan katonai muholdat szerintuk szinte nem is inditanak. Azutan persze a halaszati muholdak követik az amerikai hajok mozgasat, a telekommunikacios bekes muhold raketa ravezetest segitve telekommunikal, stb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gacsat

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Ezek a fegyverek 4. gen gépeken is vannak,

Igen a kínaik gépeken már évek óta Viszont az oroszoknál még most sem sikerült megcsinálni egyiket sem.

a hajtőművek paraméterei, elkészültségi foka,

Csak megnyugtatlak hogy az oroszoknál sem fogsz te még 5 éven belül sem látni sorozatba gyártott 30-as hajtóművet ;)

, legalább is az amcsi szinthez képest.

Meg a kínai is több mivel ott már hadrendbe is állt .Hol is van az első szériás su-57-es? ja még most sincs sehol ;)

akkor jobb összehasonlítási alap lenne a két gép rcs értékei

Ha utána olvasol akkor mind a kínai mind a nyugati szakik szerint a j-20 kisebb az RCS értéke .
A su-57 csak jobb manőverezésben emlegetik avionikába meg alulmarad az f-35/j-20-sal szemben .

Ha már ennyire lenézed akkor miért nincsenek az oroszok a kevés pénz ellenére high tech fegyverekkel ellátva úgy mint Izrael?
Ha kevés a pénzem és nem tudok lépést tartani a másikkal mennyiségileg akkor minőségben lépek előre.
Hát az oroszoknak ez sem jött össze és be is előzte őket Kína .
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 227
17 084
113
Az F-22 lassan 20 éve szolgálatban áll, hol vannak ehhez képest a kínaiak? Az F-35-ből már több, mint száz darab elkészült, hol van ehhez képest a J-20? Hol van a WS-20 az F-135-höz képest? Az USA az AIM-9X második generációját hozta már ki, vajon hol van ehhez képest a PL-10? Az Amraam negyedik fő verzióját tapossák, vajon hol van ehhez képest a PL-12? A sort hosszan lehetne folytatni, a másik irányból is lehet dobálózni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Az F-22 lassan 20 éve szolgálatban áll, hol vannak ehhez képest a kínaiak? Az F-35-ből már több, mint száz darab elkészült, hol van ehhez képest a J-20? Hol van a WS-20 az F-135-höz képest? Az USA az AIM-9X második generációját hozta már ki, vajon hol van ehhez képest a PL-10? Az Amraam negyedik fő verzióját tapossák, vajon hol van ehhez képest a PL-12? A sort hosszan lehetne folytatni, a másik irányból is lehet dobálózni.
Az egész világ marha kíváncsi rá hogy valójában hol van Kína. Én abban biztos vagyok hogy valahol a top-3 ban :p.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 227
17 084
113
Az egész világ marha kíváncsi rá hogy valójában hol van Kína. Én abban biztos vagyok hogy valahol a top-3 ban :p.
Ez szerintem egy másodpercig sem kétséges, én már a második helyre teszem őket, és pont erről van szó. Kínát K+F, gyártás terén már csak az USÁ-hoz lehet ésszerűen mérni, mindenki mást lehagytak (hajtómú fejlesztés egyértelmű kivétel egyelőre). Lehet őket persze az orosz okhoz, de akár Európához, Japánhoz is méricskélni, ez egy végtelenül kényelmes álláspont, mivel ők összességében már fasorban sincsenek
 
  • Tetszik
Reactions: therob and Roni

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 022
113
Ez szerintem egy másodpercig sem kétséges, én már a második helyre teszem őket, és pont erről van szó. Kínát K+F, gyártás terén már csak az USÁ-hoz lehet ésszerűen mérni, mindenki mást lehagytak (hajtómú fejlesztés egyértelmű kivétel egyelőre). Lehet őket persze az orosz okhoz, de akár Európához, Japánhoz is méricskélni, ez egy végtelenül kényelmes álláspont, mivel ők összességében már fasorban sincsenek
Nana. Nehogy meglepődjön a világ ha az EU nem is olyan soká' elkezd végre pénzt is beletenni a HT-ba úgy komolyan. Szerintem ha ez bekövetkezik, sokaknak rövid időn belül fel fog ugrani a szemöldöke, mivel a képesség a top alkotásához itt van, csak eddig akarat nem volt rá.

Az oroszok meg bár csórók, de igen régóta bizonyítják be a világnak szerintem hogy töredék forrásból is tudnak ők sokszor meglepő húzásokkal nagyot alkotni.
 
  • Tetszik
Reactions: zolkas and fip7

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Az F35 miért mérvadó!???? Sem befejezve sem éles bevetés nincsen, ha csak a mezítlábasok ellen de oda egy cessna is elég lenne.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 227
17 084
113
Nana. Nehogy meglepődjön a világ ha az EU nem is olyan soká' elkezd végre pénzt is beletenni a HT-ba úgy komolyan. Szerintem ha ez bekövetkezik, sokaknak rövid időn belül fel fog ugrani a szemöldöke, mivel a képesség a top alkotásához itt van, csak eddig akarat nem volt rá.

Az oroszok meg bár csórók, de igen régóta bizonyítják be a világnak szerintem hogy töredék forrásból is tudnak ők sokszor meglepő húzásokkal nagyot alkotni.
Egyiket sem tagadtam, a jelenlegi helyzetről írtam

Az F35 miért mérvadó!???? Sem befejezve sem éles bevetés nincsen, ha csak a mezítlábasok ellen de oda egy cessna is elég lenne.
Pont annyira mérvadó, mint a J-20. Vagy igazából bármelyik kínai fegyver. Éles, hasonló technológiai szintü ellenfél ellen szerencsére még nem láttuk őket.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Az USA az AIM-9X második generációját hozta már ki, vajon hol van ehhez képest a PL-10?

A 90 fokos szögtartomány már megvan akkor már jók.
Ráadásúl exporton még csak az első generáció van

Az Amraam negyedik fő verzióját tapossák, vajon hol van ehhez képest a PL-12

Már AESA radaros PL-15 van náluk is .

töredék forrásból is tudnak ők sokszor meglepő húzásokkal nagyot alkotni.

Igen! gyönyörű prototípusokat
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Igen a kínaik gépeken már évek óta Viszont az oroszoknál még most sem sikerült megcsinálni egyiket sem.

Mint írtam, ez nem releváns, ergo szakadj le a dologról légyszi.

Csak megnyugtatlak hogy az oroszoknál sem fogsz te még 5 éven belül sem látni sorozatba gyártott 30-as hajtóművet ;)

Aha, értem. Az nem számít, hogy a kínai 5. gen program eddig kb. az oroszoktól vásárolt 20-30 éves hajtóművektől függ/függött. Lájkollak!:D

Meg a kínai is több mivel ott már hadrendbe is állt .Hol is van az első szériás su-57-es? ja még most sincs sehol ;)

Kit érdekel, hogy a kínaiak kijelentették, hogy hadrendbe állt?
Ha holnap a HM kijelenti, hogy a nagyjavított mihuk hadrendbe álltak, akkor abból te tudni fogod, hogy mondjuk több repült óra van bennük, mint a szlovák blackhawkokban?o_O
Semmi köze a kettőnek egymáshoz!

Ha utána olvasol akkor mind a kínai mind a nyugati szakik szerint a j-20 kisebb az RCS értéke .
A su-57 csak jobb manőverezésben emlegetik avionikába meg alulmarad az f-35/j-20-sal szemben .

Honnan tudják a "nyugati szakik", hogy mennyire is jó a J-20 avionikája, mikor gyakorlatilag a gép színén kívül lóf@szt sem tudunk róla?
Tippelgetni én is tudok ám...

Ha már ennyire lenézed akkor miért nincsenek az oroszok a kevés pénz ellenére high tech fegyverekkel ellátva úgy mint Izrael?
Ha kevés a pénzem és nem tudok lépést tartani a másikkal mennyiségileg akkor minőségben lépek előre.
Hát az oroszoknak ez sem jött össze és be is előzte őket Kína .

Kit nézek én le?o_O
Senkit. Nem szokásom fikázni egyik gyártó termékét sem. Az inkább a te játszótered.;)
Izrael? Hogy jönnek ők ide? Ők lennének a kevés pénzből csúcstechnikát gyártás példái? Mert akkor nagyon el vagy tévedve!
Hogy a fenébe tudsz ilyen ökörségeket leírni? Az oké, hogy sokszor eszedbe jut valami baromság, de könyörgöm, ne írd le, és akkor senki sem fogja megtudni, mik járnak a fejedben!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
@Roni
Ha már ennyire lenézed akkor miért nincsenek az oroszok a kevés pénz ellenére high tech fegyverekkel ellátva úgy mint Izrael?
Ha kevés a pénzem és nem tudok lépést tartani a másikkal mennyiségileg akkor minőségben lépek előre.
Hát az oroszoknak ez sem jött össze és be is előzte őket Kína .
azért ez mondjuk övön aluli volt :D