1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Dassault Rafale

Diskurzus a(z) '4/4+/4.5 generációs vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ezt kb már egy éve csinálják. Legalábbis én akkor láttam ezt először. Szerintem ez nem hiba, hanem show-elem. Ezzel is a hajtóművek erejét akarják bemutatni.

2. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Pedig azok nem is erősek. Ehhez képest jó kis műsor.

3. Terminator

Vagy ha nem showelem, akkor bizony elég sűrűn van ilyen probléma a hajtóművel.

4. Terminator

Szerintem épp ezért csinálják.

5. Terminator

Szintén a belgáknál, 2016 júniusában, Florennesben.

A belgáknál épp most fut a tender az F-16 leváltására. Gondolom, ez is egy kis marketing trükk.

fishbed likes this.
  6. Allesmor Obranna

Az a jó öreg Rafale A technológia demonstrátor 1986-ból, mikor nálunk idehaza az Ég Katonáit forgatta az Edelényi Gábor. A Rafale A valamivel kisebb volt a szériagépeknél, sokkal könnyebb is, de a tesztekhez használt GE F404-es hajtóművekkel brutálisan energikusan repült ez a gép. Mindezt már akkor, mikor a konkurens össz-európai Typhoon még fasorba se volt, csak a félig-meddig hasonló EAP tech demó próbálgatta szárnyait.
    A Rafale A felemás hajtóművekkel, mint a Snecma M88 repülő próbapadja került nyugdíjazásra 1994-ben.

misinator, fishbed and endre like this.
  7. misinator

misinator Well-Known Member

Nem nagyobb volt egy picit az A változat, mint a szériagépek?:confused:
    Most hirtelen adatokat nem találtam rá.

8. Sharid

Sharid Well-Known Member

9. weasel007

weasel007 Well-Known Member

10. Roni

Roni Well-Known Member

11. Sharid

Sharid Well-Known Member

12. zsolti

zsolti Well-Known Member

Kíváncsi vagyok, hogy ezek a derék Franciák mikor számolnak utána, hogy az ilyen amcsi utánanyúlások eredményeképpen mennyivel lettek rövidebbek, mint pl. a Mistral buli, vagy most az esetleges Rafi bukta...

Amúgy Trump ezzel azt gondolom kontra produktív lesz, mert az Oroszok szívesen el fognak adni mindent kemény valutáért amit a Franciák adtak volna, amerikai chippek nélkül....

blitzkrieg, borisz and fip7 like this.
  13. Sharid

Sharid Well-Known Member

Hülyének lenni emberi jog....

Bár az egyiptomi kormánynak eladnék-e ilyem kategóriás fegyvereket, az ottani stabilitást nézve? (NEM)

14. ghostface

ghostface Well-Known Member

Szerintem te akkor sem adnál el Egyiptomnak ilyen kategóriás fegyvert, ha stabil helyzet lenne ott. Mondjuk ezt meg is értem. Én sem örvendezek, hogy a románok egyre jobb fegyvereket vásárolnak, míg nálunk.....
    Nálatok legalább van mivel megvédenetek magatokat.

fip7, svajcibeka, LMzek and 1 other person like this.
  15. Terminator

16. beta

beta Well-Known Member

Nekem a Rafaléban igazán a fix üzemanyagcsonk az ami nem tetszik.

svajcibeka likes this.
  17. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nekem meg pont a miatt tetszik, de nagyon. Karakteres pofija van tőle, olyan mint egy szép női arcon a szépségpötty.

18. fip7

fip7 Well-Known Member

19. Allesmor Obranna

Nekem se tetszett a farnciák fene nagy ragaszkodása a fix kinti töltőcsonkokhoz, de kiderült, az ég egyadta világon nincs semmi káros hatása abban a sebességi tartományban, ahol ezeket a repülőket, mint valós fegyvereket használják.

Nagy Csaba, endre, fishbed and 2 others like this.
  20. wankel

wankel Well-Known Member

Ezen oldal megosztása