DCS World (Eagle Dynamics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest


 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63


Nagyon várom a Mirage F1-et. A többi hidegháborús gépet (pl. MiG-21, F-5) nem bírom több különböző ok miatt, de ez valahogy tetszik. A haverjaim elég sokat repülnek azokkal és azt mondják, hogy marha jó.. úgyhogy biztos érdekes lesz ilyen "egyszerűbb" géppel repülni, mint a megszokott 21. századi 16/18osokkal :)
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Nemsoká Mirage F1, pár éven belül MiG-23, Szu-17/22, A-6. Ja, és NAVY Phantom.
Eeegen... És hogy normálisan tudd futtatni, a házad mellé fel kell építeni Paks 3-at...

De nem csak ez a baj a DCS-el szerintem. Például nincs egy normális kampány. Sem dinamikus, sem egy jól megírt lineáris. Aztán hiába vannak ilyen hidegháborús gépek, ha nincs egy abba a korba illő térkép, szárazföldi egységek, meg különböző, nem repülhető típusok.
Lehet, hogy qrva jól meg vannak csinálva a repülhető gépek, de nem ér semmit az egész, mert az egész szimulátor, egy - úgy fogalmaznék - lelketlen üres semmi... De ez már az ősénél, a Flanker 2.0-nál is így volt. Én kb egy időben szereztem be annak idején a Flankert és az IL-2-t is, és míg az előbbihez már vagy 15 éve hozzá sem nyúltam (és valószínűleg soha nem is fogok, Lock On dettó...), addig az IL-2-t mai napig elő szoktam venni.
 
M

molnibalage

Guest
Eeegen... És hogy normálisan tudd futtatni, a házad mellé fel kell építeni Paks 3-at...
Közepes beállításon meglepően szerény igénye van, amíg csak pár tucat egysége van a mapon. Ami persze vicc mennyiség.
De nem csak ez a baj a DCS-el szerintem. Például nincs egy normális kampány. Sem dinamikus, sem egy jól megírt lineáris.
Az elsőre alkalmatlan a motorja és felépítése, a másik meg teljesen ódivatú azt nézve, hogy 1995-2000 között mit értek el a szimek...
Aztán hiába vannak ilyen hidegháborús gépek, ha nincs egy abba a korba illő térkép, szárazföldi egységek, meg különböző, nem repülhető típusok.
Ez az, amivel semmilyen szim nem tud mit kezdeni, hogy legyen map 1970-90 táján és 2000-es évek után. Végtelen erőforrás kéne hozzá...
Lehet, hogy qrva jól meg vannak csinálva a repülhető gépek, de nem ér semmit az egész, mert az egész szimulátor, egy - úgy fogalmaznék - lelketlen üres semmi... De ez már az ősénél, a Flanker 2.0-nál is így volt. Én kb egy időben szereztem be annak idején a Flankert és az IL-2-t is, és míg az előbbihez már vagy 15 éve hozzá sem nyúltam (és valószínűleg soha nem is fogok, Lock On dettó...), addig az IL-2-t mai napig elő szoktam venni.
Igen, a repszim töri is majd kitér ezekre. ;)
Az 5. részben benne volt a Flanker.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Eeegen... És hogy normálisan tudd futtatni, a házad mellé fel kell építeni Paks 3-at...

De nem csak ez a baj a DCS-el szerintem. Például nincs egy normális kampány. Sem dinamikus, sem egy jól megírt lineáris. Aztán hiába vannak ilyen hidegháborús gépek, ha nincs egy abba a korba illő térkép, szárazföldi egységek, meg különböző, nem repülhető típusok.
Lehet, hogy qrva jól meg vannak csinálva a repülhető gépek, de nem ér semmit az egész, mert az egész szimulátor, egy - úgy fogalmaznék - lelketlen üres semmi... De ez már az ősénél, a Flanker 2.0-nál is így volt. Én kb egy időben szereztem be annak idején a Flankert és az IL-2-t is, és míg az előbbihez már vagy 15 éve hozzá sem nyúltam (és valószínűleg soha nem is fogok, Lock On dettó...), addig az IL-2-t mai napig elő szoktam venni.
single player-ben csak kipróbálni repülök mert mind az AI, mind a küldetések fabatkát sem érnek. (Az új IL-2 szintén zenész.) Minden "komolyabb" repülést multiplayerben nyomok, és úgy még élvezhető is. Van 2 nagyon jó hidegháborús szerver ahol a régi gépek gyűrik egymást.
Számomra élvezhető. Ha bejönnek az előbb említett BVR képes gépek még jobb lesz.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Közepes beállításon meglepően szerény igénye van, amíg csak pár tucat egysége van a mapon. Ami persze vicc mennyiség.
Igen, valójában erre céloztam, csak rossz volt a fogalmazás.
Az elsőre alkalmatlan a motorja és felépítése, a másik meg teljesen ódivatú azt nézve, hogy 1995-2000 között mit értek el a szimek...
Na igen, de azért egy jól megírt lineáris kampány még mindig jobb mint egy semilyen... Volt régen még a 90-es évek legvégén egy Gunship nevezetű helikopter "szimulátor" (oké, eléggé arcade...), na annak volt egy remek kampánya, még ha lineáris, de simán élvezhető, mivel a küldetések változatosak voltak és kihívás sem hiányzott. Néha-néha még ezt is felrakom a gépre és végigtolom :D

Ez az, amivel semmilyen szim nem tud mit kezdeni, hogy legyen map 1970-90 táján és 2000-es évek után. Végtelen erőforrás kéne hozzá...
Így van, de ezért kéne valamilyen korszakra ráállni. Ez a hidegháborús dolog szerintem nem lenne rossz. Sokkal több információ van már a korabeli gépekről, és ugye azok titkosítva sincsenek már. 2000-es évek után sok szerencsét hiteles szimet csinálni úgy hogy kb. minden titkosítva van... Viszont ha lenne mondjuk egy vietnámi háborús szituáció, ráadásul mindkét oldal játszható lenne... na azt valahogy el tudnám viselni :D Főleg egy normális kampánnyal :D 80-as évek is érdekes, de már annyira nem jó, túlságosan egyoldalú lenne a dolog... Mig-23 vs F-15... az már vicc kategória.
 
M

molnibalage

Guest
Így van, de ezért kéne valamilyen korszakra ráállni. Ez a hidegháborús dolog szerintem nem lenne rossz. Sokkal több információ van már a korabeli gépekről, és ugye azok titkosítva sincsenek már. 2000-es évek után sok szerencsét hiteles szimet csinálni úgy hogy kb. minden titkosítva van... Viszont ha lenne mondjuk egy vietnámi háborús szituáció, ráadásul mindkét oldal játszható lenne... na azt valahogy el tudnám viselni :D Főleg egy normális kampánnyal :D 80-as évek is érdekes, de már annyira nem jó, túlságosan egyoldalú lenne a dolog... Mig-23 vs F-15... az már vicc kategória.
Sajnos a userek egy része nem képes ezt megérteni. Ők meg EF-et és egyéb kurrens izét akarnak látni. Az eredményt láthatod.