Drónok, pilóta nélküli légi járművek (UAV/UCAV) elleni védekezés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Kiváló, szép számok. Fejbe lehet lőni egy embert mesterlövész puskával több mint két km ről, csak általában meg nem. Én a gyakorlatról beszéltem, te meg hoztál rekordot.

Az 5-7km ideális esetben volt említve, nyilván ez a maximális táv, jó időben.

A DJI fórumán tele vannak nyílt terepen 1 mérföld feletti, Phantom 4 Pro esetében 2-3 mérföld feletti eredményekben, nem egy városi környezetben, tehát interferencia mellett. Ez nem gyakorlat? Én két éve drónoztam utoljára egy Phantom 1-essel, távrekordokat nem próbálgattam, de ~800 méteres távot én is teljesítettem. Pedig ugye a Phantom 1 ilyen téren messze gyengébb, mint a későbbi testvérei...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Világos, csak a gyakorlatban az is benne van, ha bármi okból kifolyólag elveszti a jelet, szépen leautorotál, és vége. Illetve nem arra használja senki hogy elrepül qmilyen messzire csak tud, rekordot állít fel, majd visszajön. Ezzel keresni, kutatni kell, alaposan, és van rá kb 20 perced. Ez a gyakorlat amiről én beszélek.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Világos, csak a gyakorlatban az is benne van, ha bármi okból kifolyólag elveszti a jelet, szépen leautorotál, és vége. Illetve nem arra használja senki hogy elrepül qmilyen messzire csak tud, rekordot állít fel, majd visszajön. Ezzel keresni, kutatni kell, alaposan, és van rá kb 20 perced. Ez a gyakorlat amiről én beszélek.

Akkor Goto 10.
Beraktam egy videót arról, milyen manőverezőképességgel bír egy racer drón, érdekességnek, hogy azért ez messze nem "AK-val lelövöm" kategória.
Jössz azzal, hogy milyen távolságról, milyen szélben, meg hogy ez távcsővel egyenértékű.
Utóbbi kijelentést nem is méltattam válaszra, egyértelmű, hogy távcsővel a fényhajlítás feltalálásáig nem fogsz fedésben lévő ellenséget felderíteni.
Drónnal ez megoldható az ismert fizika törvényei mellett is.
Válaszoltam a távolság tényezőjére, akkor az volt a bajod, hogy ez nem gyakorlat.
Mondom, hogy de, lehet gyakorlat, ott vannak a példák.
Csak kötöd az ebet a karóhoz, hogy ez nem gyakorlat, mert ha így és úgy, akkor az nem lesz jó.

Ha csak kötekedni akarsz, mert valamiért csípte a szemedet a videó, akkor írd azt NEMISLEHETIGAZ! HAZUG GYAUR KUTYA, NEM ODA BUDA AMA DRÓN NEM JÓN! :hadonaszos:

Akkor legalább tudom, hogy felesleges a billentyűzetet koptatni... :confused:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 021
113
Ne viccelj már velem, beraktál egy videót egy top phantomról, ahol nyél gázzal elnyargaltak full optimál terepen több mint 4 mérföldre. Tuti észre is lehet vele közben venni mindent, ami kisebb mint egy stadion. Egyszerűen elbeszélsz mellettem. Ha valóban dolgozni kell vele, kutatni embereket, csoportokat, és mondjuk nem sivatagi a környezet, az van amit én mondok, kb. 1 km a hatótáv amíg eljutsz. Ha valami miatt elveszt, leszáll az ellenségnek ajándékba. A kis racer drón meg igen agilis, gondolom a méretéből kifolyolólag jó sokáig bírhatja az is, valami minimál optikával, mert az jogy full hd azért az igen kevés önmagában, ha nem csak repkedni akarsz.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor Goto 10.
Beraktam egy videót arról, milyen manőverezőképességgel bír egy racer drón, érdekességnek, hogy azért ez messze nem "AK-val lelövöm" kategória.
Jössz azzal, hogy milyen távolságról, milyen szélben, meg hogy ez távcsővel egyenértékű.
Utóbbi kijelentést nem is méltattam válaszra, egyértelmű, hogy távcsővel a fényhajlítás feltalálásáig nem fogsz fedésben lévő ellenséget felderíteni.
Drónnal ez megoldható az ismert fizika törvényei mellett is.
Válaszoltam a távolság tényezőjére, akkor az volt a bajod, hogy ez nem gyakorlat.
Mondom, hogy de, lehet gyakorlat, ott vannak a példák.
Csak kötöd az ebet a karóhoz, hogy ez nem gyakorlat, mert ha így és úgy, akkor az nem lesz jó.

Ha csak kötekedni akarsz, mert valamiért csípte a szemedet a videó, akkor írd azt NEMISLEHETIGAZ! HAZUG GYAUR KUTYA, NEM ODA BUDA AMA DRÓN NEM JÓN! :hadonaszos:

Akkor legalább tudom, hogy felesleges a billentyűzetet koptatni... :confused:
Hú, ezt most nem tudom követni.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 427
18 841
113
Ez is lehet drónok ellen van ?
BPM-97 with "Lesochek" electronic warfare system in Syria

CepbsK8WQAEJUo2.1459183799.jpg