Mint azt a hozzászólások is mutatják, "A JÖVŐ ELKEZDŐDÖTT" a drónos hadviselésben is !
Csak a jó ég tudja hogy hol tartanak a drónos csapásmérés fejlesztésekkel ! Egyik sem fogja reklámozni amije már készen van, hogy a többi ne tudjon hozzá védelmet fejleszteni. A meglepetés ereje, ugye. Legutoljára a pár hetes kínai Tajvan lerohanására felkészítő gyakorlaton láttam rengeteg drónt egyszerre bevetni, de óvatosan hallgattak róla a video többi részében, hogy mi a feladatuk a bevetésen. Csak bemutatták hogy van és valóban létezik ilyen része is a partraszálló terveknek.
Sokan nagyon alábecsülik drónrajok bevetését a mai hadviselésben, pedig már küszöbön áll. Erről lesz is egy teljesen átvett cikk postolása a részemről (forrással), mert annyira kiváló anyag, hogy itt a helye a topicban az egésznek.
Más
Lehet hogy többen várták az embervadász drónokról ígért postomat és a videokat. Elnézést kérek hogy még nincs kész, de folyamatban van a téma publikálása a részemről. Egyenlőre nem találtam alkalmasabb témát ahova illene, úgy hogy ide teszem. Bár régi anyag, általánosságban is foglalkozik drónos fegyverek alkalmazásának szinte végtelen lehetőségeivel, de véleményem szerint hatalmas lesz az érdeklődés és hozzászólások és a fejtegetése a témának. (pld. védelem ellene, alkalmazás lehetőségei, bevethetőség egyéb kérdései stb.) Ma már fillérekért gyárthatók tömegesen a kisebb drón fegyverek, drón rajokba rendezve is. Ez a korszak, a hatékony és egyszerű tömeges alkalmazhatóságuk határvonala mintegy 4-5 évvel ezelőtt következett be a fejlett "AI" technológia előre törésével. Az "AI" rövidítés aki még nem ismerné mert most ismerkedik a témával esetleg az angol kifejezést "Artificial Intelligence" azaz a magyarul "MI" "Mesterséges Intelligencia" kifejezést takarja. A jelenlegi szakaszban már elég gyors alkalmazkodó a gépi intelligencia a korábbiakban vázolt csoportos önálló bevethetőségre. Ezt korábban az irányításuk nagy számban és ennek rádiófrekvenciás zavarása korlátozta. A fejlettebb AI megjelenésével ez a két probléma elhárult (ennek kb. már 5 éve amikor az AI fejlesztése és alkalmazhatósága átlépte ezt a határt).
Ahogy az okostelefonok is tért hódítottak mára, várható és a küszöbön áll az AI vezérelt drón rajok tömeges meg megjelenése a hadászatban és hadviselésben.
Meg lesznek írva a postok amiket ígértem, de elég kevés időm volt vele foglalkozni és egy picit fel is tartottak, de majd igyekszem bepótolni mindent. Anyagok azok vannak bőségesen a témáról,
tehát nem az egyedi nézeteimet akarom "rátok tukmálni" , hanem ez most a fejlesztések és fejlődés legdinamikusabb területe a hadászatban az egész világon !!! Tehát ha máshogy nem is, de legalább elméletben lépést kell vele tartani. Mellesleg a magyar programozás fejlettsége lehetőséget kínál beugrani erre a területre, de a fejlett AI-t az valkitől a fejlesztéshez csatlakozva be kell szerezni. Ezzel egy igen nagy lépést tehetnénk előre egy húzásra. Drón sárkányok szerkesztésére is rengeteg agykapacitás és hozzáértés áll a rendelkezésünkre, tehát a fejlesztés csak a Hadügyminisztérium és a Kormány döntésén múlik. Az egyetemek és a nemzetközi AI fejlesztésekbe való intenzív belépéssel az AI hiányának problémája is megoldható. Tehát hozzáállás kérdése az egész, mert a drónsárkányok építése nem drága.