1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Egyéb 5. generációs vadászbombázók

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

X-47B alapformájú izé, ami hasonlít az RQ-180-ra is, semmi különös. Legalábbis szerintem.

2. wolfram

wolfram Well-Known Member

Igazából nem tudom. Itt olvastam ilyesmiket:
    https://htka.hu/2010/06/17/putyin-megmondta-bagoert-szorjak-majd-a-pak-fa-t/#comment-17760

RQ-180-ról fényképet látott már valaki? Szerintem lehet akár az is, vagy ami még valószínűbb, hogy a tervezett, X-47B-nél nagyobb, végleges UCLASS-gép makettje lehet.

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

7 éve volt. Én azt látom, hogy semmit nem szórnak bagóért, mert beláthatatlan messzeségben van a fejlesztés vége. A fagyott gleccser ehhez képest villámgyors.

4. rudi

rudi Well-Known Member

Roni likes this.
  5. wolfram

wolfram Well-Known Member

A kommentre gondoltam, erre:

"Az iráni fórumon oroszok is írnak. ( szerintem bennfentesek) Azt állítják ismerik a lopakodó technikákat.(hiszen az ő tőlük származik) Több megoldást is felsorolt! A következőt állította a fickó: A mig21 lefújtak 1 speciális festékkel kísérletképpen, és a radar észlelhetősége 1/3 lett az eredetinek.(mást nem változtattak) Szerinte nem a láthatóság kérdése az egyetlen probléma, sokkal inkább probléma hogy az milyen tartományban legyen, illetve a saját jelkibocsátás problémaköre!(hajtómű, saját berendezések elektromos zaja ” generátor”!?!?)"

Ez X-47B. :)
    https://htka.hu/2011/03/15/elkezdodott-az-x-47b-strukturalis-tesztelese/
    http://news.northropgrumman.com/new...ctural-proof-testing-of-second-x-47b-aircraft

RQ-180-ról nincs nyilvános kép.

6. Roni

Roni Well-Known Member

7. boki

boki Well-Known Member

FCAS koncepció a Dassault Aviation-tól.

Roni likes this.
  8. Roni

Roni Well-Known Member

Kicsit oxlan 6 generációs a hátulja :)

gacsat likes this.
  9. Terminator

Terminator Well-Known Member

10. Terminator

11. Terminator

12. boki

boki Well-Known Member

13. Rotten878

Rotten878 Member

Nagyon kíváncsi vagyok ezekre a projektekre.
    Nekem sokkal "specializáltabb" elgondolásoknak tűnnek mint pl. az F-35, sokkal kevesebb kompromisszummal (még ha optimistának is tartom a várt adatokat.)
    Ebből fakadóan a technológia hátrány egy részét úgy gondolom, hogy át is hidalhatják mivel akár hardveres, akár szoftveres szinten egyszerűbb gépek lehetnének bár ebben nyilván van egy kényszerűség is a fejlesztő országok gazdasági és technológiai lehetőségei miatt.

Ettől függetlenül úgy gondolom hogy sajnos egyik gép sem lesz jelentősebb szériagyártásba véve.
    A török gép talán kap egy lökést a török "szabadságharc" miatt, de ezzel együtt nem tartom reális gazdasági lehetőségnek akár a 100 gépes nagyságrendet egy gazdasági "krach" nélkül.
    A dél-koreai gép kapcsán meg kissé elgondolkodtató hogy mint az egyik legfontosabb ázsia USA szövetséges miért nem F-35-ből vásárol be?
    Sanszosan többet és olcsóbban tudnának vásárolni nagyobb csapásmérő képességgel.
    Kicsit egy F-5 analógia ugrott be csak jóval kedvezőtlenebb ár-érték aránnyal.

14. gacsat

gacsat Well-Known Member

Úgy volt, hogy a törökök és a koreaiak együtt csinálják, nem?

15. Rotten878

Rotten878 Member

Tudtommal nem.
    A KAI FX / IF-X egy dél-korei és indonéz közös projekt a Lockheed Martin segedelmével, míg a TAI TF-X csak török projekt a BAE Systemssel kiegészülve.

Ha megnézed az infografikát akkor azt is látod hogy a sárkányok kialakítása is különböző, nem hinném hogy sok csereszabatos alkatrészük lesz a lemezek alatt sem. Kivéve talán a Link-16 rendszert, de az már lassan mindenbe belekerül.

gacsat likes this.

Ezen oldal megosztása