1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Egyéb hajtóművek

Diskurzus a(z) 'Hajtóművek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 5..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Várom a szakemberek véleményét.

fishbed, Rotten878 and gacsat like this.
  2. nagyoncivil

nagyoncivil Active Member

zeal, KoviUbi, megazez and 7 others like this.
  3. ghostface

ghostface Well-Known Member

Nos mivel a kép valószínűleg az Usában készült, ezért az egyértelmű bizonyítéka annak, hogy az amerikai hajtómű technológia évtizedekkel jár a világ többi része előtt. Legalább is a republikánusok szerint. A demokraták szerint a képen látható orosz kémeket Putyin küldte oda, hogy aláássák az amerikai repülésbiztonság felsőbbrendűségébe vetett hitet.
    Ha mondjuk a kép Oroszországban készült volna, akkor újabb ékes példája lenne annak, hogy az orosz állam és azon belül konkrétan Putyin mennyire semmibe veszik az emberek biztonságát.
    Ha viszont Kínában készült volna, akkor..... a kép készítőjét már elásták volna.;)

fishbed, vilmoci, Rotten878 and 3 others like this.
  4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Volt már róla szó szerintem itt és máshol is. Bár ez inkább a civil repüléses topikba illett volna.
    Az nem sima tape. Kb. 5 sec kereséssel meg lehet találni ezeket

https://gineersnow.com/industries/a...t-using-tape-fix-airplane-engine-prior-flight
    https://en.wikipedia.org/wiki/Speed_tape

LAN mechanic applying speed tape on the left engine nacelle of an Airbus A320. Briefly, speed tape is an aluminized tape used to do minor repairs on aircraft. It is used as a temporary repair material until a more permanent repair can be carried out. It has an appearance similar to duct tape, for which it is sometimes mistaken, but its adhesive is capable of sticking on an airplane fuselage or wing at high speeds, hence the name.

Csak a szokásos, civilek rácsodálkoznak arra, ami normális gyakorlat, csak lövésük sincs róla és aztán ebből még felfújt idióta cikkek tömegei is születnek. Lásd a nem túl régi utasüléses képet, ahol a semmin rugóztak.

fishbed and emel like this.
  5. jani22

jani22 Well-Known Member

Csak, mert jól néz ki. :)

fishbed, svajcibeka, arbalest and 2 others like this.
  6. gacsat

gacsat Well-Known Member

Szerintem, ha így csinálták, akkor ez jóváhagyott technológia.

7. emel

emel Well-Known Member

Azért csinálják így, mert adott probléma megoldására ezt írja a Maintenance Manual (karbantartási kézikönyv).

gacsat likes this.
  8. ghostface

ghostface Well-Known Member

Természetesen az.
    Én csak poénkodtam.;)

9. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Néhány régebbi dolgozó visszacsempészi a korábbi dizájnt :D

ghostface likes this.
  10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Milyen sérülések vannak ezen 0.43nál.

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez a 12es számú motor. A 14est és a 15öst szállítják le először az MC-21eshez.
    20 új szerkezeti anyagot kellett kifejleszteni ehez a motorhoz.

Szittya and fip7 like this.
  12. papajoe

papajoe Well-Known Member

Kell 1 ilyen a Superb-mbe!:D

jani22 and gacsat like this.
  13. Szittya

Szittya Well-Known Member

rudi likes this.
  14. megazez

megazez Well-Known Member

Ha tippelnem kellene: bekapott valami kavicsot/csavart ami felkarcolta

gacsat likes this.
  15. Horizon

Horizon Well-Known Member

Nem semmi, a kínaiak egy évtizeden belül utolérték a nyugatot a kerámia mátrix (szilícium-karbid) kompozitok terén? Felteszem a GE Aviation tehetséges mérnökeinek egy része valószínűleg kétfelé dolgozik...

16. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

@Allesmor Obranna
    Anno az Aranyas vagy még talán a TG volt, ami lehozott egy nyúlfarknyi hír, hogy az izraeliek a hajtómű élettartam feláldozással akár 50% tolóerő növekedést értek el valamelyik gép, valamelyik hajtóművel. Ez gondolom PW F100 lehetett, mert GE hajtóműves vadászuk így fejből nincs.

Ez szerinted reális? El nem tudom képzelni, hogy gázhő emeléssel vagy bármivel egy hajtómű teljesítményét még radikális élettartam csökkentéssel ennyire kitolják.

17. Szittya

18. Szittya

Enyhen off de a kacsa vezersik memmyivel kompenzalja a gyenge hajtomuvet egy vadaszgepen? /ugy nagyjabol ... Gondolom emelkedesben nem kicsit segithet ra es ezert szeretik alkalmazni azokon a gepeken ahol viszonylag kis teljesitmenyu a hajtomu./ es meg valami azon kivul hogy komolyabb szamitasi kapacitast es tobb tervezest igenyel a kacsaszarny koncepcio mi hatranya van meg a hagyomanyos kialakitashoz kepest?./ es esetleg van e egyeb hasznos tulajonsaga? Vagy epp nem annyira hasznos?/

19. gacsat

gacsat Well-Known Member

:D:D

20. rudi

rudi Well-Known Member

Érdekes új fejlesztés - mini turboprop hajtómű drónokhoz

Gyártó: UAV Turbines
    teljesítmény: kb. 20 LE
    Előny: csendesebb, takarékosabb, jet vagy dízel üzemanyag állítható állásszögű légcsavar, full FADEC vezérlés és állítólag megbízhatóbb (ebben azért látok kockázatokat. Az impeller fordulatszáma pl. 197.000 RPM)

Luthero, emel, fishbed and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása