Egyéb IFV és APC járművek, fejlesztések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Mindent meg lehet oldani, kérdés, hogy gazdaságos-e. Én akkor már több értelmét látnám fogni egy dedikált toronynak, mint a CMI 3105, amelybe akár automata töltőt is lehet kérni, és olyan alvázra rakod rá, ami kéznél van. Akár a Lynx-re is rá lehet hegeszteni...

140_cmi3105.jpg


Persze, ez rendben van, sok ilyen torony, meg light/med tank van proto szinten legalábbis. Csak azon agyalok, hogy mivel ki lesznek az amx-10-ek vonva a franciáknál, lenne e értelmük valamilyen kishazánkban, ha nagyon olcsóért meg lehetne szerezni?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Persze, ez rendben van, sok ilyen torony, meg light/med tank van proto szinten legalábbis. Csak azon agyalok, hogy mivel ki lesznek az amx-10-ek vonva a franciáknál, lenne e értelmük valamilyen kishazánkban, ha nagyon olcsóért meg lehetne szerezni?

Röviden: nem.

Öreg alváz, mivel a "saját" ország már nem használja így a támogatás biztosítása is macerás, komplett logisztika kell mögé, stb.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
Persze, ez rendben van, sok ilyen torony, meg light/med tank van proto szinten legalábbis. Csak azon agyalok, hogy mivel ki lesznek az amx-10-ek vonva a franciáknál, lenne e értelmük valamilyen kishazánkban, ha nagyon olcsóért meg lehetne szerezni?
Nem hinném. Amit velük tudnál csinálni, azt sokkal jobban elvégzet plusz néhány Lynxel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
Mindent meg lehet oldani, kérdés, hogy gazdaságos-e. Én akkor már több értelmét látnám fogni egy dedikált toronynak, mint a CMI 3105, amelybe akár automata töltőt is lehet kérni, és olyan alvázra rakod rá, ami kéznél van. Akár a Lynx-re is rá lehet hegeszteni...

140_cmi3105.jpg
Ami nem is lenne hüllyeség a Leok mellé
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Ami nem is lenne hüllyeség a Leok mellé

Toronyból mondjuk én inkább a Hitfact MK II-t preferálnám a 120 mm löveg miatt, de persze Cockerilltől sem hánynék. Kérdés, hogy lesz-e ilyen verziónk hadrendben? Én számoltam velük a nehéz dd körüli filózásomban jócskán.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Toronyból mondjuk én inkább a Hitfact MK II-t preferálnám a 120 mm löveg miatt, de persze Cockerilltől sem hánynék. Kérdés, hogy lesz-e ilyen verziónk hadrendben? Én számoltam velük a nehéz dd körüli filózásomban jócskán.
Amelyik dandárban van harckocsi, oda ilyet egyáltalán nem érdemes rakni.
Ha a közepes DD nem "nehezedik" meg, oda elképzelhető, akár kerekes akár láncos lesz.

Viszont ha figyeltél tudjuk, hogy egyáltalán nem tervezünk MGS rendszeresítésével.
Ha most (is) optimista akarok lenni, talán azért mert hosszú távon több harckocsival tervezünk.

Itt azért megidézem @Negan szellemét, hogy lószart sem tervezünk, egyelőre tényleg nem utal rá semmi. :)

A hitfact torony (illetve leginkább annak a 120 milis lövege) tényleg jónak néz ki, de meg kell várni, hogy védettebb verziót tényleg tudnak-e csinálni belőle az olaszok.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Amelyik dandárban van harckocsi, oda ilyet egyáltalán nem érdemes rakni.
Ha a közepes DD nem "nehezedik" meg, oda elképzelhető, akár kerekes akár láncos lesz.

Viszont ha figyeltél tudjuk, hogy egyáltalán nem tervezünk MGS rendszeresítésével.
Ha most (is) optimista akarok lenni, talán azért mert hosszú távon több harckocsival tervezünk.

Itt azért megidézem @Negan szellemét, hogy lószart sem tervezünk, egyelőre tényleg nem utal rá semmi. :)

Én rohadtul terveznék vele, ha lesz még kemény hk, ha nem. Miért nem tervezünk? @Negan nal egészen azthiszem hasonlóan látjuk a fennálló problémákat a vitathatatlan fejlődés ellenére. A Leóknak képesnek kellene lenniük harckocsi csatákra, összevontan, mélységből előretörni, áttöréseket végrehajtani, kiszélesíteni. De ha le vannak kötve századokban a gyalogsággal összevont harcászatba mindig, akkor az ellen tudja ezt akár sokkal gyengébb de nagyobb számú hk erővel is megtenni. Kellene valami bármi nagy tűzerejű harckocsi/mgs/páncélvadász gyors tűzkiváltással, ami által a tankok ököllé tudnak válni.

Ezért fognék meg mindent kb. aminek ágyúja van.

Erről szól a T-72 vita.

Erről szól most itt az AMX-10

Erről szól @fedett_mókus rémálma tőlem, hogy a spanyol leopardokat megvenni, nem csúcsra, csak jóra megfejleszteni.(spanyol leó :D ) Tudom, hogy meg lett nézve, szar, nincs is(by @krisss ), de baszódik megfelé a világ, nevetséges lenne megint azon rinyálni, hogy nincs elég semmi kéznél, még nem vagyunk felkészülve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Én rohadtul terveznék vele, ha lesz még kemény hk, ha nem. Miért nem tervezünk? @Negan nal egészen azthiszem hasonlóan látjuk a fennálló problémákat a vitathatatlan fejlődés ellenére. A Leóknak képesnek kellene lenniük harckocsi csatákra, összevontan, mélységből előretörni, áttöréseket végrehajtani, kiszélesíteni. De ha le vannak kötve századokban a gyalogsággal összevont harcászatba mindig, akkor az ellen tudja ezt akár sokkal gyengébb de nagyobb számú hk erővel is megtenni. Kellene valami bármi nagy tűzerejű harckocsi/mgs/páncélvadász gyors tűzkiváltással, ami által a tankok ököllé tudnak válni.

Ezért fognék meg mindent kb. aminek ágyúja van.

Erről szól a T-72 vita.

Erről szól most itt az AMX-10

Erről szól @fedett_mókus rémálma tőlem, hogy a spanyol leopardokat megvenni, nem csúcsra, csak jóra megfejleszteni.(spanyol leó :D ) Tudom, hogy meg lett nézve, szar, nincs is(by @krisss ), de baszódik megfelé a világ, nevetséges lenne megint azon rinyálni, hogy nincs elég semmi kéznél, még nem vagyunk felkészülve.
Az a baj, hogy amennyire szar azért kurva sokat kértek érte és akkor még nem javíttattad meg és nem upgradelted és a végeredmény 10 millió eurónál ficeg ami nem sokkal olcsóbb mint az A7-es.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Az a baj, hogy amennyire szar azért kurva sokat kértek érte és akkor még nem javíttattad meg és nem upgradelted és a végeredmény 10 millió eurónál ficeg ami nem sokkal olcsóbb mint az A7-es.

Ha a7-et próbálsz faragni belőle. De ezt már elmondtam (hússzor?) hogy én a5+-t húznék ki belőlük. Irgalmatlan gép lenne az is, de jóval olcsóbb és attól még meglennének az a7+-ok is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Ha a7-et próbálsz faragni belőle. De ezt már elmondtam (hússzor?) hogy én a5+-t húznék ki belőlük. Irgalmatlan gép lenne az is, de jóval olcsóbb és attól még meglennének az a7+-ok is.
Nem. Ez akkor kerül annyiba ha azt csinálod mint a lengyelek. A leo 2 PL upgrade pakk 6 millió euró. Jó állapotú lekonzervált gépekből.
 
  • Tetszik
Reactions: Tegin

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
Nem. Ez akkor kerül annyiba ha azt csinálod mint a lengyelek. A leo 2 PL upgrade pakk 6 millió euró. Jó állapotú lekonzervált gépekből.

Pont azért szállt el ennyire hivatalosan, mert nem voltak jó állapotúak. 6 m eur meg a jó fele egy a7+-nak. Kevesebb is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
Pont azért szállt el ennyire hivatalosan, mert nem voltak jó állapotúak. 6 m eur meg a jó fele egy a7+-nak. Kevesebb is.
És ott az alap jelképes áron volt. Na a spanyol szarabb állapotú és még erre megy rá az upgrade összege. Volt rá árajánlat kérve illetve svácji leókra szintén svájci upgrade pakkal. Szóval amikor azt mondom, hogy drága akkor nem tippelem az árát sajnos....
 
K

kamm

Guest
Pont azért szállt el ennyire hivatalosan, mert nem voltak jó állapotúak. 6 m eur meg a jó fele egy a7+-nak. Kevesebb is.

Ellenkezoleg. A lengyelek sajat cuccai jo allapotuak mind. Egyszeruen a teknon kivul nem sok mindent lehet megtartani. A sajat reszuk az upgradebol volt 1.2 millio, a masik 5M meg a nemet technika - nekunk se jo allapotu sajat A4 nem volt, sem elerheto, sem sajat gyartas.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Ami nem is lenne hüllyeség a Leok mellé

A Leo2A7+ harckocsik *mellé* mi a fenének ilyen?
Egy kizárólag Lynx vagy Boxer / Lynx közepes dandárba még azt mondom oké, tűztámogató harcjárműnek, mondjuk egy Lynx rajban 3 IFV változat és egy ágyús változat, noha ez kompromisszum (az ágyús változat nem igazán vihetne már gyalogosokat, mert kell a hely a lőszernek). Csak én személy szerint akkor inkább 3 IFV és egy légvédelmi / közellégvédelmi változatot kérnék, mert arra nagyobb szükség van manapság, mint egy 105mm-es (vagy 120mm-es) tűztámogató egységre.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
A Leo2A7+ harckocsik *mellé* mi a fenének ilyen?
Minden zászlóaljat nem láthatsz el Leoval, mint tűztámogató hk. Ha lenne az IFV-kel közös platformon egy 105 mm ágyú, az jól jönne rengeteg esetben. A zászlóaljad három gyalogos századát még kiegészíted egy 105 mm tűztámogató századdal.
az ágyús változat nem igazán vihetne már gyalogosokat, mert kell a hely a lőszernek
Nem tudok róla, hogy a jelenleg "divatos" 105 milliméteres rohamlöveg/páncélvadászok (nem is tudom mi lenne a jó megnevezésük), desszantot is vinnének.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 458
113
Toronyból mondjuk én inkább a Hitfact MK II-t preferálnám a 120 mm löveg miatt, de persze Cockerilltől sem hánynék. Kérdés, hogy lesz-e ilyen verziónk hadrendben? Én számoltam velük a nehéz dd körüli filózásomban jócskán.
Ezzel kapcsolatban csak annyi a kérdésem, hogy teljes értékű 120 mm harckocsilöveg van benne, vagy valamilyen kökkentet hatóerejű dolog, hogy a jármá kibírja a hátralökést?