1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Egyéb járművek

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - luperator által indítva @ 2015. december 10..

1. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

A kunszt itt alapvetően nem biztos, hogy csak a hálózatos harci képességeket jelenti, hanem - ami a videóból nem biztos, hogy teljesen nyilvánvaló - az hogy ez az új Wiesel alkalmas távirányított üzemmódra IS! (hibrid) Azaz a meredekebb felderítéseket meg lehet oldani távirányítva is vele.
    Jó dolog a Milrem Themis, de azért egy Wieselnek egy léptékkel komolyabb mozgékonysággal rendelkezik.
    A Defence24 hozott le erről egy cikket.
    Azt gondolom, hogy ez már egy elég kiforrott megoldás, mert a Rheinmetall már elég régóta fejleszti ezt a hibrid rendszert.
    Ez az SMOVER rendszer továbbfejlesztése lehet. Az pedig már 2006-os cikkekben is megjelent.

2. rudi

rudi Well-Known Member

A "hibrid" szerintem azt jelenti hogy visszahozzák dízel-elektromos meghajtást
    ld: videó lenti linken 29:48-tól
    https://forum.htka.hu/threads/egyéb-járművek.1184/page-21#post-597153
    Az előny egy felderítő jármű esetében nyilvánvaló...ha kell a gumi lánctalpain elektromos meghajtással kvázi hangtalanul tud közlekedni.

Az opcionálisan távirányított üzemmód logikus és hasznos továbbfejlesztés lenne. Szerintem lesz is.

3. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Én a hibrid kifejezést arra írtam, hogy párhuzamosan tudja mindkét üzemmódot. (személyzetes/távirányított) Tehát nem vagy-vagy.
    A meghajtás hibriddé tételéről én nem hallottam, de szerintem ahhoz a a Wieselben kevés a hely...

4. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

5. rejsz felügyelő

KAAV-II új dél-koreai kétéltű jármű a tengerészgyalogságnak.

Ezek epdig ukrán Polarisok, a hátukon Stugna indítókkal.

6. rejsz felügyelő

7. megazez

megazez Well-Known Member

Ajax és ascod első páncélzat.
    [​IMG] [​IMG]

Luthero, Cifu and fip7 like this.

Ezen oldal megosztása