1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Egyéb járművek

Diskurzus a(z) 'Páncélozott harc- és szállítójárművek' témában - luperator által indítva @ 2015. december 10..

1. tacticool

tacticool Well-Known Member

Redback a Lynx ellenfele az ausztrál tenderen.

Footage of Redback infantry fighting vehicle undergoing tests of its active suspension system in South Korea in late 2019. Hanwha is bidding the Redback into the Australian Army's Land 400 Phase 3 program.

Firga bácsi and rudi like this.
  2. Terminator

Terminator Well-Known Member

3. APC és tűztámogató konfigurációban.

Namer APC

4. Terminator

5. Galthran

Galthran Well-Known Member

Firga bácsi and Nemerson like this.
  6. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Firga bácsi likes this.
  7. Galthran

Eléggé hasonlít a finn cuccokra.
    nekünk? :O a magyar ipar ehhez gyönge

8. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Meg lehet venni a berendezéseket hozzá.

9. Terminator

10. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Bizonyára lemaradtam valamiről, de eddig még nem rémlik említeni itt a fórumon - a kereső meg ugye... - a japánok viszonylag új páncélvadászát, a Type-16-ot.
    A Japánok most rendeltek 33-at belőle darabját kb. 6,7M USD áron, a még újabb Type-19-es SPH-val együtt (azt hasonlóan 6M USD/db áron) .

105-ös huzagolt ágyúval.
    Ha megrendelik a tavaly kezdődött 1 éves trial után az AMV XP platformot IFV/APC-nek, akkor egy elég korrekt portfoliójuk lesz 8x8-as alapokon. :cool:
    BÁRMIKOR küldenék hozzájuk pár hazai tisztet "családlátogatásra". ;)
    [​IMG] [​IMG]

11. Galthran

ez a japán ketyere nem páncélozott szállító alapra épült?
    csak ez az ágyús verziója van?

12. pöcshuszár

Érdekes, de nem. Szerintem egyszerűen túl lapos a test, hogy kényelmesen, gyorsan lehetne deszantolni...
    Én is azt kerestem, hogy hol az APC belőle, de nincs. Van egy régebbi APC-jük, de az utódot most keresik.
    A Patria AMV most van náluk teszten. Vagy az lesz (mondjuk nekem biztosnak tűnik;)), vagy a Striker modernizált verziója. A Patriával nagyon nem kell majd birkózni a licence gyártás miatt...;)

13. papi

papi Well-Known Member

Mitsubishi MAV (a nagyon ötletes Mitsubishi Armored Vehicle szavakból). Ő a Type 16-al közös alapokon nyugszik. Szerintem ez lesz a Type 96 kiváltására kiírt tender győztese.

arbalest and pöcshuszár like this.
  14. yangwenli

yangwenli Well-Known Member

Tetszik. Latszik, hogy dedikalt pancelvadasz. A legenyseg hatul kimenekulhet, max ennyi. Kerdes, ha IFV alapra van panceltoro torony teve, akkor ott sincs mar deszant lehetoseg nem (loszertarolas, meg egyebb rendszerek...)? Szoval ilyen alapon lehet megeri az alacsonyabb profil, stabilabb stb...

15. pöcshuszár

Nekem ez új infó volt. A tender kiírásakor illetve szeptemberben nem volt a japán "versenyző" gépe bejelentve.
    Nekem azért vannak fenntartásaim, hogy biztosan a MAV fog-e nyerni. Furcsa, hogy a japók képesek voltak venni is egy AMV XP-t.

16. papi

papi Well-Known Member

A MAV koncepcó valamilyen formában létezett már 2014-ben is. Ha jól emlékszem ki volt állítva Eurosatoryn is.
    Persze én sem állítom biztosra, hogy ő lesz a befutó. Úgy gondolom, hogy itt most a régi japó trükköt látjuk. Szépen megtenderezik a dolgot, utolsó csavarig átvizsgálják a másik 2 gépet, megnyugszanak, hogy az övék hozza amit kell, vagy felhasználják a tapasztalatokat a saját gépük továbbfejlesztésében.

Nemerson likes this.
  17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ezen oldal megosztása