1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Egyéb, kiegészítő felszerelések

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - ijasz által indítva @ 2014. január 15..

1. Lator

Lator Well-Known Member

Hát nem'tom èn valahogy nem szeretek benzint magamon hordani:)

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Eddig nem volt gond, nem szivárgott, vagy ilyesmi.
    Ha már szóba került: télen, hogy bírja a hideget a gáz? Nem csökken le a nyomás a hideg miatt?

3. Mackensen

4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Mintha láttam volna pár hónapja egy kínai butikban.

5. Mackensen

Egészen jók, nekem beválltak.

6. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Túl nagy tapasztalatom nincs túrázós gázfőzőkkel, de azért nagy hidegben a sima bután-propán keverékes palackok nem muzsikálnak olyan jól a bután jellemzői miatt. Viszont vannak olyan palackok, amiben más a keverék: bután-izobután-propán. Az izobután meg -12 fok körüli forráspontú, szóval hidegben ezek jobban kell teljesítsenek. Van is itt még valahol egy ilyen palackom évek óta, de úgy alakult, hogy nem volt élesben használva télen.

http://www.primus.eu/knowhow/primus-gas
    https://thesummitregister.com/ins-outs-canister-fuels/

7. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Sima bután-propánossal viszont szívtunk már -5 fokban :)

8. antigonosz

Rá kell pisilni.

9. Mackensen

Annitól nem melegszik át és hamar lehül megint.

10. antigonosz

Az a kis vékony falú palackocska? És beleállítva?

11. Mackensen

Igen, ez már mindenképpen egy járhatóbb út. Fogod az edénykédet amiben mondjuk a kajádat csinálod, belepisálsz és beleállítod a benzinfőződet. Aztán mikor felmelegedett ennyira, hogy meg is gyúljon akkor gyorsan kiöntöd a tartalmát, kicsit átöblíted és mehet is a főzőcskézés.
    Közben meg azon imádkozol, hogy a láng amit produkál elég erős legyen, hogy átmelegítse még az alatta lévő palackot.
    Ha nem elég erős akkor nem tudom mi lesz. Lehet kell majd vinni egy edénykét külön ilyen céllal.

12. Mackensen

Erről beszélek. Mondjuk nem értem minek kell ennyit szerencsétlenkedni a begyujtásával én jóvel egyszerűbben megoldom, de a hangja fergeteges.

13. Lator

Lator Well-Known Member

3 fajtát ismerek amiket használok/használtam.Egyikkel sem voltam még extrém hidegben kb. -10° volt a leghidegebb.A decathlonos szinte alig akart meggyulladni ès ègni, sokkal tovább tartott vele a főzés.A jetboil és a primus viszont jól teljesített.

Mackensen likes this.
  14. Lator

Lator Well-Known Member

Ez egy repülőgép sugárhajtómű:Dutánègetővel:) viccet fèlretève, milyen nehéz feltöltve? Sokat lehet vele melegíteni?

15. Lator

Lator Well-Known Member

Mi betettük a hálózsákba magunk melléo_O

16. Mackensen

Olyan 1 kiló rörül lehet, de nem használom, mert szivárog, inkább mint amolyan gyűjteménydarab státusza van. Viszont vettem egy új BRS-29-est. Az szárazon fél kiló és kb megy bele 450 ml benzin. A prospektusban a fogyasztása 185 ml per óra, tehát egy feltöltéssel bő két órát megy és ezt a valóságban is tudja. Azért vettem ezt, mert adtak hozzá egy kemény műanyag hordozó tokot. Olcsóbban is lehet venni de azok általában csak egy egyszerű zsákocskát kapnak.

17. Lator

Lator Well-Known Member

A gáz jóval tovább tart.Szerintem az sem mellékes hogy zárt helyen pl. sátorban milyen égéstermék szabadul fel belőle.Simán lehet mérgező a benzin.Mint a pirotabletták stb.

18. Mackensen

Igen, ez lehetséges, bár nem hinném, hogy mérgező lenne, csak elvonja a "zoxigént" és helyébe jó sok széndioxidot termel. Viszont brutál ereje van, szerintem öt emberre különösebb gond nélkül lehet vele huzamosabb ideig főzni.
    Kíváncsi lennék, hogy hadsereg szinte hol használnak még ilyeneket?

19. Lator

Lator Well-Known Member

Szerintem max talán exszovjet hadseregben valahol.Magyarországon és Franciában sem láttam

20. Mackensen

Szovjetekről nem tudok, hogy használtak volna ilyen pici benzinfőzőket. Ilyenekben Amerika az etalon és azt hiszem még a vietnámi háborúban is rendszerben voltak, rajtuk kivül Angliáról, Németországról és Tajvanról tudok, hogy használtak/használnak?
    Viszont rajtuk kívül még lehet, hogy van pár hadsereg akiknél rendszerben voltak.

Ezen oldal megosztása