1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Egyéb, kiegészítő felszerelések

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - ijasz által indítva @ 2014. január 15..

1. Lator

Lator Well-Known Member

Nem tudom nem vagyok szakértő ebben.A pirotabletták a legmenőbbek manapság az egyéni "saját" gázfőzőkön kívül szerintem mindenhol,meg az önforralós zacsik mint az amerikaiaknak.franciában minden 24 orás fejadagban van nemkevés pirotabletta

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ezek régen voltak "divatban", második világháború és utáni évtizedekben. Manapság már szinte teljesen eltüntek.
    Lehet itt-ott néhány seregben még megmaradtak, de inkább raktáron. Az is lehet, hogy missziókban vannak akik még magukkal viszik.
    Érdekes lenne többet tudni róluk.
    Nyugat-németeknek talán még a 80-as években is megvoltak

Lényeg, hogy nincs gond az üzemeltetéssel, mivel üzemanyag van hozzájuk bőven.

3. Lator

Lator Well-Known Member

Ràadásul szinte mindenhol gázolajat használnak manapság a hadseregek szárazföldi haderejénél.Franciaországban személy szerint benzint csakis kizárólag a MILAN hőkamerájához való hűtøpalack töltéséhez használtam.Másféle használatról nem tudok

rejsz felügyelő likes this.
  4. Lator

Lator Well-Known Member

De igen bocsánat:csónak motorok és láncfűrészhez.Ennyi

5. Mackensen

Ezek általában bármilyen gyúlékony anyagot képesek elégetni, csak a magyar szóhasználatban maradt a "benzinfőző" elnevezés. Az amerikaiaknál G.I. Stove a nevük. Szóval mennek kerozinnal, gázolajjal, alkohollal, benzinnel, sőt a hegymászó változataik még gázzal is. Azoknál talán a düzni cseréje után ráköthetsz pici gázpatront is és azzal is fognak menni
    Ha benzint nem is, de gázolajat találsz bőven hozzájuk (vagy esete válogatja kerozint)
    Én lakkbenzint (white spirit) töltök az enyémbe az jóval tisztább mint a "rendes" benzin.
    Azt hiszem, hogy lövészrajoknak adthattak egy-két ilyesmit. Mondom, brutálisan erős, szerintem van olyan erős mint egy jobb gáztűzhely nagy lángja.
    Itt egy angol változattal kb 5 perc alatt forralnak fel egy liter vizet. Póbálja ki mindenki otthon, hogy a saját konyhai gáztűzhelye milyen időt produkál.

Lator likes this.
  6. Mackensen

7. Mackensen

Nahát, találtam erről is egy kis filmecskét :D

8. aquarell

aquarell Well-Known Member

Ha a hegymàszòknak (Himalàja stb.) müszakilag megfelel a gàz, akkor hogy lehet, hogy itt a hideg miatt problématikus?

9. Mackensen

Hegymászók szinte kizárólag benzint használnak. Fent -30 fokok is vannak, ott a gázt meg sem tudod gyújtani.
    Nekik az égőfej és a benzines palack külön van, nem állnak le vacakolni a töltögetéssel, elég a benzinespalackra feltekerni a csövet. Ezek még gázzal is mennek, elég asszem egy dűznicsere és a cső végére egy másik adaptert lehet tenni, hogy gázpalackra lehessen csatlakoztatni.
    Lehet elsőre megtévesztő a kép, mert gázpalacknak lehet nézni a benzintartályt.

10. Lator

Lator Well-Known Member

Igen ez profi cuccnak tűnik

11. Mackensen

Közben kerestem egy másik képet. Ezen benzin és gázpalack is van, pár alkatrész cseréjével át lehet alakítáni, hogy gázzal vagy benzinnel menjen.

Lator likes this.
  12. Szittya

Szittya Well-Known Member

A MH nál raktáron hegyekben áll az aszbesztes mekegito (egy boxos doboz benne egy azbeszt kör alakú lappal meg egy osszehajtogathato kis lábbal) kv t is lefozi denszesz benzin gázolaj mindegy neki. Kiss helyen elfér nem slapfelszereles de kérésre az elkatos nevedre ír eggyett. A gazfozo is elterjedt ez nem céges de pirotabblettabol 3 db kell egy normál kotyogos hoz. Az mri hez 6 db ot adnak az mri s onmelegito zacskó nem rossz csak sok idő mire felmelegszik mert az oltatlan mész keverve van hogy ne robbanjon be a zacskó és hirtelen több száz fok se jó. Nem rossz megoldás az oltatlan mész ebbe a kiszerelesbe de 10 perc azért kell neki de ha kajazas elején hozzaadod a vizet mire rá kerül a sor már jó.

13. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Tudom ajánlani még a Níva motorját, a kipufogó csonk környéke profin felmelegíti a konzervet. ;)

Mackensen likes this.
  14. Mackensen

Van róla valamilyen fényképed? Persze, ha nem titkos :D
    Gondolom benzines azért nincs, mert nem annyira ismert,és az áruk is kicsit húzós.

15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Itt hogy jön a palackból a benzin? Pumpálni kell?

16. aquarell

aquarell Well-Known Member

Köszi :) Durvän gàzpalacknak néztem eddig a benzinpalackot?

17. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Ugyanúgy mint szódás palackból a víz...
    Sűrített semleges gázzal kipréseli.

18. Mackensen

Igen, az elején pupálod egy kicsit. Miután beindul a dolog, lényegében öngerjesztővé válik a folyamat és nem kell tovább pumpálni.

Neeem. Pompálsz bele párat az elején, a palackot meg újratöltöd miután kifogy belőle a benzin.
    Ez egy BRS-8-as, még magyaúl is találtam róla videót.

19. Sharid

Sharid Well-Known Member

20. rudi

rudi Well-Known Member

Nézem hogy a Lengyel különlegesek már megkapták az AN/PVS-21-est
    Elég jófajta cuccnak tűnik. IR/Thermal kombinált, együtt használható a fegyver optikával (nem muszály lézer célmegjelölőt használni), stb....
    https://www.steiner-defense.com/imaging-systems/anpvs-21-low-profile-nvg

Az Armynak meg a ENVG-III / FWS-I kombója meg szerintem komplett besz..rás...:eek:
    videó: https://www.defensenews.com/video/2017/07/29/peo-soldier-fws-i-nightvision-demonstration/
    @dudi
    a seregben a különlegeseken kívül van bárkinek bármilyen NVG rendszeresítve és kiosztva?

silurusglanis and fishbed like this.

Ezen oldal megosztása