• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113

Pont két nagyságrendet tévedtem, amikor megtippeltem az árát. Hiába na, a hatitech drága, de a korrupció és a szent profit mégdrágább.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113

Pont két nagyságrendet tévedtem, amikor megtippeltem az árát. Hiába na, a hatitech drága, de a korrupció és a szent profit mégdrágább.
Tudod is mit tud? Mert mi 40 méterről úgy is alig vettük észre, hogy tududuk hol kell keresni. És azt se felejtsd el, ogy egy készlet áráról van szó ami ugye 2 drón hozzá 2 nappali és két éjsaka kamera.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Tudod is mit tud? Mert mi 40 méterről úgy is alig vettük észre, hogy tududuk hol kell keresni. És azt se felejtsd el, ogy egy készlet áráról van szó ami ugye 2 drón hozzá 2 nappali és két éjsaka kamera.
Eléggé leírták, hogy mit tud. Ja hogy egy készletről van szó ami két darab, így már mingyárt érthető, hogy miért kerűl annyiba mint egy családi ház kerttel és lehet még a garázsban is lesz valami. Haggyuk a mesét, lehet jó, lehet kicsi, lehet fasza, de 192,000 dollárból valószínűleg van egy nagyon pici, szinte láthatatlan rész az előállítás, egy már éppen látható rész a kifejlesztés, egy kurvanagy rész mint profit (persze nem várom el, hogy ingyen csinálják), és a profitnak többszöröse kenőpénz hogy tudják eladni és legyen profit.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
Eléggé leírták, hogy mit tud. Ja hogy egy készletről van szó ami két darab, így már mingyárt érthető, hogy miért kerűl annyiba mint egy családi ház kerttel és lehet még a garázsban is lesz valami. Haggyuk a mesét, lehet jó, lehet kicsi, lehet fasza, de 192,000 dollárból valószínűleg van egy nagyon pici, szinte láthatatlan rész az előállítás, egy már éppen látható rész a kifejlesztés, egy kurvanagy rész mint profit (persze nem várom el, hogy ingyen csinálják), és a profitnak többszöröse kenőpénz hogy tudják eladni és legyen profit.
Tudod ezt lehet együtt használni EW eszközökkel ellenben a civil drónokkal. Mert ha civil drónod van és bekapcsolaod a saját zavarórendszered, hogy megvédd magad az ellenséges drónoktól, akkor azzal a saját drónjaidat is ellehetetleníted. Mutas egy ilyen teljesítményű optikai rendszerrel felszerelt civil drónt ugyanekkora méretben... mert ez raj eszköz, ezt vinni is kell és úgy finoman fogalmazva sem nem buli végigharcol néhány (de még egyet sem) harcárkot, hogy zsákot hordasz, mert másban nem fér el a drónod.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin and bel

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Tudod ezt lehet együtt használni EW eszközökkel ellenben a civil drónokkal. Mert ha civil drónod van és bekapcsolaod a saját zavarórendszered, hogy megvédd magad az ellenséges drónoktól, akkor azzal a saját drónjaidat is ellehetetleníted. Mutas egy ilyen teljesítményű optikai rendszerrel felszerelt civil drónt ugyanekkora méretben... mert ez raj eszköz, ezt vinni is kell és úgy finoman fogalmazva sem nem buli végigharcol néhány (de még egyet sem) harcárkot, hogy zsákot hordasz, mert másban nem fér el a drónod.
Civil drónban valószínűleg nehéz találni pont ilyent, mert nincs rá igény. Ettől függetlenűl a fennebb leírtakhoz tartom magam, gyártási költségek max 1%, fejlesztés az kicsit több, profit az ennek többszöröse, kenőpénz meg annak a többszöröse.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
Civil drónban valószínűleg nehéz találni pont ilyent, mert nincs rá igény. Ettől függetlenűl a fennebb leírtakhoz tartom magam, gyártási költségek max 1%, fejlesztés az kicsit több, profit az ennek többszöröse, kenőpénz meg annak a többszöröse.
Gondolom se autót se telefont meg kb semmit sem veszel, hisz azoknál is az ár töredéke a gyártási költség.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Gondolom se autót se telefont meg kb semmit sem veszel, hisz azoknál is az ár töredéke a gyártási költség.
Ez nagyon rossz példa, én a kocsimat meg a telefonom a saját pénzemből veszem, ezeket a mini drónokat meg közpénzből veszik. Az én esetemben nem áll fenn a korrupció veszélye, mert nincs ahogy, míg egy ilyen túlárazott kütyü valószínűleg azért túlárazott mert le kell fizetni politikusokat meg katonatiszteket, hogy vegyenek belőle.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 276
14 185
113
Gondolom se autót
Ne hülyèskedj már dudi.
Ez egy lambo ára.
Aminek a konkrèt legyártásában rèsztvesz vagy 50 ember.
A tervezèsben meg mèg több.
Ott sem kevès innovációt raknak bele.
Èvekig fejlesztik.

Szerintem ez egy kurva fasza cucc. Múltkori TEK-es halottnál is többünknek eszünkbejutott mièrt nincs ilyen nekik.

De ez tènyleg rohadtul túl van árazva.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
Ne hülyèskedj már dudi.
Ez egy lambo ára.
Aminek a konkrèt legyártásában rèsztvesz vagy 50 ember.
A tervezèsben meg mèg több.
Ott sem kevès innovációt raknak bele.
Èvekig fejlesztik.

Szerintem ez egy kurva fasza cucc. Múltkori TEK-es halottnál is többünknek eszünkbejutott mièrt nincs ilyen nekik.

De ez tènyleg rohadtul túl van árazva.
Nyilván, de továbbra se feledd el, hogy ez egy készlet. Maga a drón alkatrészei nyilván nem kerülnek ennyibe, és ha megtöröd a kis gyökeret, akkor azért nem egy ezres lesz a propeller.
A drón maga 21.753USD különben. Ennyiért rendelték az Ukránoknak őket. A rendszer elemek meg még hozzá húzósak lehetnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 335
76 983
113
De megint ott tartunk, hogy az értékbe csak a "vas" árát nezitek, a képességét nem, pedig egy haditechnikai eszköz ára áll a "vas értékéből" és a harcképesség értékéből.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
De megint ott tartunk, hogy az értékbe csak a "vas" árát nezitek, a képességét nem, pedig egy haditechnikai eszköz ára áll a "vas értékéből" és a harcképesség értékéből.
Igen! Ha azt veszed, hogy mennyibe kerül egy géppuska, akkor azért ennek is meg fogják kérni az árát.
Egy ilyen kis szarnak a raj vagy szakasz szempontjából még nagyobb is lehet a jelentősége, mint egy támogató fegyvernek.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 276
14 185
113
De megint ott tartunk, hogy az értékbe csak a "vas" árát nezitek, a képességét nem, pedig egy haditechnikai eszköz ára áll a "vas értékéből" és a harcképesség értékéből.
Dehogy azt nèzem csak.

De azèrt nem gondolom ezt èsszerű árnak.

Egy ilyen kis szarnak a raj vagy szakasz szempontjából még nagyobb is lehet a jelentősége, mint egy támogató fegyvernek.
Ez már kb filozófiai kèrdès.


Na hagyom is. Szerintem rohadt drága.

Mindemellett szívesen látnám a honvèdsègben.
Bár valamivel èsszerűbb áron.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 422
46 288
113
Dehogy azt nèzem csak.

De azèrt nem gondolom ezt èsszerű árnak.


Ez már kb filozófiai kèrdès.


Na hagyom is. Szerintem rohadt drága.

Mindemellett szívesen látnám a honvèdsègben.
Bár valamivel èsszerűbb áron.
Maga a drón nem különösebben űrtechnika. A kommunikációs részben van komoly hozzáadott érték. Szerintem egy raj szintű drón azért lehet nagyobb is. Ha bele tudnak nyúlni a szoftverébe a hazai fejlesztők, akkor azért át lehet hangolni mind a kommunikációt, mind kaphat olyan extra funkciókat, ami alkalmassá teheti a katonai használatra.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 067
73 561
113
Galvion introduces E.D.G – a headborne power and data distribution and management system...

1200x
 

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 616
8 890
113
Aki nem volt még a FEHOVA-n, annak érdemes kimennie. Tudom,hogy főleg vadászati és horgászati kiállítás, de ha valaki nem látott még Gidrant, az ott bele is ülhet, mert kint van a Honvédség is. PZH-2000 is van kint. Abba mondjuk nem szabad beleülni. Egyéb haditechnika: a GI fegyverbolt standján kint van, egy eredeti VSS Vintorez. Civil változat, én lényegében itt láttam először ilyen fegyvert élőben. Ha nagyon sok pénzed és fegyvertartási engedélyed van, akkor haza is vihető, lehet venni hozzávaló eredeti tulai 9x39-es lőszert is.
Plusz még egy tapasztalat. Vettem egy BPC 8x30-as "orosz" Baigish távcsövet. Nem vettem volna meg, végül mégis megvettem, rokoni javaslata, mert "ennyiért ajándék" (9000ft). Sajnos már csak vásárlás után, de bekapcsolt a 10-ik érzékem, és nem csalt. A távcső nem orosz, hanem kínai hamisítvány. A KOMZ minőségi keresőtávcsöveket gyártott és gyárt civil és katonai felhasználásra egyaránt. Üveglencsével, amelyek évtizedekig tűéles képet biztosítanak. A távcsövek aluminium házas kivitelűek, egyes változatok gumi bevonattal. Az eredetiek. Amit én vettem, az egy gagyi műanyaglencsés replika. Az tévesztett meg, hogy a távcső a kis mérete ellenére nehéznek tűnt. Az pedig az egyik jele az üveglencsének. Azért tűnt nehéznek, mert nem volt ott velem az ugyanolyan magyar katonai, üveglencsés 8x30-as. Ennek a távcsőnek csak a középső zsanér és az akörüli 2 összekötő eleme fém. A többi rész műanyag. Sajnos a lencse is. Mi volt nekem a gyanús? A dobozon nem volt rajta a gyártás dátuma, nem volt rajta a csomagolást végző dolgozó kódja sem.
Pedig az ilyesmire nagyon ügyelnek az oroszok, tapasztalatból tudom. Nem volt kipipálva, hogy pontosan melyik változat. De úgy voltam vele, hogy ha más annyira ragaszkodik hozzá megveszem. Mert ez központi állítótárcsás volt. A régóta meglévő magyar 8x30-as meg nem. Hazamentem, úgy voltam vele, megnézem mit vettem. A megérzésem nem csalt. Felmentem a KOMZ honlapjára, konkrét cikk foglalkozik, bemutató videóval az ő márkanevük alatt készített távcső hamisítványokkal. Azok a jelek, amik az én gyanúmat felkeltették, mind beigazolódtak. A kínaiak egyszerűen lenyúlták a régi KOMZ-os csomagolás design-t, a régi nyakba akasztó szalagot. Talán a középső rész eredeti. A többi nem. Furcsa volt az is, hogy nincs széria száma sehol. Abban is igazam lett. Az is kellett volna legyen. Az eredeti KOMZ távcsöveken mindig van.
Az eredeti egyébként Oroszországból webshopon át behozatva 35 ezer körül lett volna, tehát még mindig bőven megfizethető áron kapna az ember egy kiváló minőségű, masszív keresőtávcsövet, ami ideális a kirándulásokhoz, nappali használatra.
Egy összefoglaló videó, hogy mire figyeljen valaki, miről fedezhető fel a hamisított BPC keresőtávcső. Plusz látható, hogy melyik milyen képet ad.