1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Egyéb, kiegészítő felszerelések

Diskurzus a(z) 'Gyalogsági fegyverek és felszerelések' témában - ijasz által indítva @ 2014. január 15..

1. dudi

dudi Well-Known Member

PVS-14 van kis mennyiségben.

2. Lator

Lator Well-Known Member

szuvorov likes this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

4. Lator

Lator Well-Known Member

A cikkben szereplő Lowa Renegade re gondoltam konkrétan ami civil túrabakancs. De ezen a típuson kívül is sok lowát hordanak katonait és civilt is. Nemrég vettem meg a 2. Renegadem a decathlonban és van még 1 sivatagi Lowám amit misszióra adtak. Nagy melegben sem rohadsz bele és ha bevan törve akkor a világ végére is elmész benne. Kitűnő bakancsokat gyárt a Lowa civilt és katonait is

5. dudi

dudi Well-Known Member

Van a Renegadnek katonai változata!
    https://www.hillanddaleoutdoors.co.uk/images/products/SuperSizeImages/44558-500-1.jpg
    Én is Lowa Zephyr GTX-et használok bent.

Lator likes this.
  6. Lator

Lator Well-Known Member

7. dudi

dudi Well-Known Member

Ne is mondd!Megvettem a civilt rá kis időre elkezdték forgalmazni a katonait...
    Mondjuk nem nagy baj használhatom bent a civilt is csak dühített.

8. Lator

Lator Well-Known Member

9. Lator

Lator Well-Known Member

10. ijasz

ijasz Well-Known Member

silurusglanis likes this.
  11. dudi

dudi Well-Known Member

Rajoknak ilyen nem kell és szakaszoknak sem nagyon.Ez JTAC cucc.Már eleve a rajok és szakaszik is csak nagyon korlátozottan kérhetnek légicsapást vagy tüzérségi támogatást.

12. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Azért a JTAC nem úgy van hogy minden bokorban ül egy, és a fejw felett darázsként köröző vadászgépeknek mutogatja a célokat. Ez inkább a spec alakulatoknál és felderítőknél van használatban, akiknek jól álcázott célokat kell felderíteni és megsemmisíteni.

13. Szittya

Szittya Well-Known Member

Maximum a zaszloaljak tuzersegi megfigyelojenek erdemes ilyen cuccot adni./egyebkent horror arba vannak./

14. ijasz

ijasz Well-Known Member

Sajnos csak nálunk. Az amerikai könnyű lövész szervezeti felépítésénél láttam, hogy századonként egy tisztet, szakaszokhoz meg tiszthelyettest rendelhetnek ki, ha a feladat úgy kívánja (elég gyakori). Sokszor állandóan az állománytábla része, valamint az ezredfordulón még nálunk is szó volt róla. Egyébként a hálózat alapú hadviselésnek lenne az alapja, hogy kisebb alegységek is részei a felderítésnek. Szerintem nem szabadna a szakaszokat ilyen vétlenül hagyni.

15. ijasz

ijasz Well-Known Member

Zászlóaljhoz ez már kevés. Közvetlen tűztámogatásnál a századok/ szakaszok felderített adatai alapján tervezik a tüzet, így oda kellenek az ilyen eszközök. Ma már azért ne kézi tájolóval és távcsővel operáljanak, mert annak gyakran félretájolás a következménye és bekaphatják az első gránátokat a sajátjaink is.

16. Szittya

Szazadonkent elvileg ithon is van tuzersegi megfigyelo poz. /llegalabbis a beosztas megvan opcionalisan feltoltheto./ de 90% ba zaszloalj szinten van dedikalt tuzersegi megfigyelo.

Nem lenne rossz az biztos csak egy ilyen keszulek arabol egy szakasz kaphat elyelato kepesseget. /tehat ha a jovobe lenne ra penz en nem elleneznem elfer a jarmube./ de addig ameddig van ennel fontosabb elegedjenek meg a hokameraval optikaval meg a manualis koordinata meghatarozassal

17. ijasz

ijasz Well-Known Member

Az nem tűzmegfigyelő, hanem tűztámogató, aki koordinálja a mindenféle eszközből való tüzet. Aztán megy feljebb. A dandáré már a légierőtől, sőt a flottától is kérhet, még itthon is.

18. Szittya

Akarod irni keves lenne :) /a tuzereknek megvan a maga felderitese ezt te is tudod a tobbi infot meg magasabbrol kapja/
    Jelen pillanatba a zaszloaljaknak a 60 mm ek tuzet kellene vezetni./ritka esetbe 82 eseket/ /a kozeljovobe majd 81 mm/ eseket is kell majd oda is eleg./

Persze jobb lenne ha keves lenne es lenne tobb tuzer alegyseg .../meg tobb lovesz tobb hk tobb pct...feld ...stb/

19. Szittya

Nekem az egyikk surranotarsamm tuzersegi megfigyelo beo ba volt egy jo darabig lovesz zaszloaljnal./de leszerelt mielott tanfolyamot kapott volna./ nem tuzmegfigyelo volt hanem tuzersegi megfigyelo. /elvileg o pontositotta volna az aknavetok tuzet./vezette volna/ rairtam gyors. Szazad szinten volt.

20. ijasz

ijasz Well-Known Member

Az osztálynál igen, a többit meg hagyjuk...
    Ha nem ilyen irányba fejlesztenek, akkor csak egy zászlóaljnyi hullajelölt.
    Ne szívass már, hogy a 60/81 mm-es zlj szintű lett, mert menten magam alá csomagolok.

Ezen oldal megosztása