Egyéb IFV és APC járművek, fejlesztések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Minden zászlóaljat nem láthatsz el Leoval, mint tűztámogató hk. Ha lenne az IFV-kel közös platformon egy 105 mm ágyú, az jól jönne rengeteg esetben. A zászlóaljad három gyalogos századát még kiegészíted egy 105 mm tűztámogató századdal.

Itt a harci alkalmazás koncepcióját kell végiggondolni és aszerint felépíteni az egységeket. Ha már lesz egy zászlóalj-méretű harckocsizó egység, akkor azok mellé szvsz felesleges könnyebben páncélozott 105 vagy 120mm-es löveggel felszerelt tűztámogató eszköz. A tűzvonalba úgy is harckocsi kell, az összes ilyen "könnyű harckocsi" szintű megoldás legfőbb problémája a páncélvédelem gyengesége, szemből még a 30mm-es gépágyúktól sem védenek, legtöbbször maximum 12,7mm-es géppuskatűz elleni védelmet tudnak garantálni. Tehát maximum az alacsony-intenzitású hadviselésben lehet beküldeni őket a sűrűbe.

Szóval ha már plusz tűzerőt szeretnél a gyalogság mellé, akkor oda harckocsit rakj. Szerintem. Őket ha nem is nyugodtan, de mégiscsak bátrabban küldheted előre...
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and fishbed

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 271
13 654
113
Itt a harci alkalmazás koncepcióját kell végiggondolni és aszerint felépíteni az egységeket. Ha már lesz egy zászlóalj-méretű harckocsizó egység, akkor azok mellé szvsz felesleges könnyebben páncélozott 105 vagy 120mm-es löveggel felszerelt tűztámogató eszköz. A tűzvonalba úgy is harckocsi kell, az összes ilyen "könnyű harckocsi" szintű megoldás legfőbb problémája a páncélvédelem gyengesége, szemből még a 30mm-es gépágyúktól sem védenek, legtöbbször maximum 12,7mm-es géppuskatűz elleni védelmet tudnak garantálni. Tehát maximum az alacsony-intenzitású hadviselésben lehet beküldeni őket a sűrűbe.

Szóval ha már plusz tűzerőt szeretnél a gyalogság mellé, akkor oda harckocsit rakj. Szerintem. Őket ha nem is nyugodtan, de mégiscsak bátrabban küldheted előre...
Itt az lenne a lényeg, hogy a harckocsi zászlóaljad megmaradjon és abban mind Leok legyenek. Viszont ha a gyalogságot el akarod látni harckocsitámogatással, akkor a meglévő Leokat szét kéne osztani közöttük. Ezt elkerülendő a gyalogságnak is adsz valami tankszerüséget, azért, hogy a teljes értékű harckocsikat egybe lehessen tartani.
Ahogy látom nagyjából mindenki így csinálja.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Itt a harci alkalmazás koncepcióját kell végiggondolni és aszerint felépíteni az egységeket. Ha már lesz egy zászlóalj-méretű harckocsizó egység, akkor azok mellé szvsz felesleges könnyebben páncélozott 105 vagy 120mm-es löveggel felszerelt tűztámogató eszköz. A tűzvonalba úgy is harckocsi kell, az összes ilyen "könnyű harckocsi" szintű megoldás legfőbb problémája a páncélvédelem gyengesége, szemből még a 30mm-es gépágyúktól sem védenek, legtöbbször maximum 12,7mm-es géppuskatűz elleni védelmet tudnak garantálni. Tehát maximum az alacsony-intenzitású hadviselésben lehet beküldeni őket a sűrűbe.

Szóval ha már plusz tűzerőt szeretnél a gyalogság mellé, akkor oda harckocsit rakj. Szerintem. Őket ha nem is nyugodtan, de mégiscsak bátrabban küldheted előre...

Itt az lenne a lényeg, hogy a harckocsi zászlóaljad megmaradjon és abban mind Leok legyenek. Viszont ha a gyalogságot el akarod látni harckocsitámogatással, akkor a meglévő Leokat szét kéne osztani közöttük. Ezt elkerülendő a gyalogságnak is adsz valami tankszerüséget, azért, hogy a teljes értékű harckocsikat egybe lehessen tartani.
Ahogy látom nagyjából mindenki így csinálja.

Ez a magja a t-72 körüli vitának, minden vonzatával ami felmerült.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Itt az lenne a lényeg, hogy a harckocsi zászlóaljad megmaradjon és abban mind Leok legyenek. Viszont ha a gyalogságot el akarod látni harckocsitámogatással, akkor a meglévő Leokat szét kéne osztani közöttük. Ezt elkerülendő a gyalogságnak is adsz valami tankszerüséget, azért, hogy a teljes értékű harckocsikat egybe lehessen tartani.
Ahogy látom nagyjából mindenki így csinálja.

Szigorúan saját vélemény, de önálló harckocsi zászlóalj egymagába nem sokat ér, így vagy úgy, de fel fogod szabdalni, és besorolni a gépesített gyalogság mellé (hogy IFV vagy APC az más kérdés), mert kell a harckocsik mellé a gyalogság, ha úgy hozza a helyzet. Akkor meg már jobban jársz, ha eleve vegyes zászlóaljakat hozol létre, amelyek egy kézben rendelkeznek a szükséges harceszközökkel.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Szigorúan saját vélemény, de önálló harckocsi zászlóalj egymagába nem sokat ér, így vagy úgy, de fel fogod szabdalni, és besorolni a gépesített gyalogság mellé (hogy IFV vagy APC az más kérdés), mert kell a harckocsik mellé a gyalogság, ha úgy hozza a helyzet. Akkor meg már jobban jársz, ha eleve vegyes zászlóaljakat hozol létre, amelyek egy kézben rendelkeznek a szükséges harceszközökkel.

Abból fakad a felmerült problémák halmaza, hogy egyszerűen kevés a 44 db a7. Ha szétosztod őket, elveszik a térben az ütőerejük, ha összevonod, akkor hiányozni fog sok helyen a támogatásuk. Ugyan ez nem egy hk dandár és a gyalogságra épül, de így a lényege veszik el az a7-nek. Arra a harcászatra az mgs-ek, vagy elavultabb harckocsik is jók, amik konkrétan a gyalogság melletti támogatóerő feladatai. És ha ez alól a Leó felszabadul, akkor összevont erőként a szükséges gyalogságot adva az ő támogatásukra, komoly lökéseket tudnának végrehajtani.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 271
13 654
113
Szigorúan saját vélemény, de önálló harckocsi zászlóalj egymagába nem sokat ér, így vagy úgy, de fel fogod szabdalni, és besorolni a gépesített gyalogság mellé (hogy IFV vagy APC az más kérdés), mert kell a harckocsik mellé a gyalogság, ha úgy hozza a helyzet. Akkor meg már jobban jársz, ha eleve vegyes zászlóaljakat hozol létre, amelyek egy kézben rendelkeznek a szükséges harceszközökkel.
Harckocsi zászlóalj adja a sereged fő csapásmérő erejét. A három hk század mellé amúgy is lesz egy lövész század is. De pont emiatt nem szabad őket feldarabolni.
 
  • Tetszik
Reactions: Király Fika

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 363
46 165
113
Ha a7-et próbálsz faragni belőle. De ezt már elmondtam (hússzor?) hogy én a5+-t húznék ki belőlük. Irgalmatlan gép lenne az is, de jóval olcsóbb és attól még meglennének az a7+-ok is.
És vajon mi a töknek?
Szerinted meddig lesz az A5 szintjéhez support? Nincs több A5! A németek A7V-t csinálnak minden tankjukból (vajon miért?)
A lengyelek minden tankjukból PL-t.
Másnak meg már nincs A5. Akinek A4-e van még, az vagy elvan míg azok mennek, vagy már A7 -re modernizál.
Te meg ide kitaláltad, hogy a spanyol Leókból neked márpedig A5-öt csináljanak. o_O:eek:
Tehát mégegyszer ahhoz, hogy A4-ből A5-öt csinálj, gyakorlatilag mindenhez hozzá kell nyúlnod. Tehát a munkadíjjon nem spórolsz, de legalább elavult dolgok kerülnek bele.
Ha meg a tűzvezető rendszer meg az optika cseréjére gondolsz a +-szal akkor meg tulajdonképpen egy A7- -od lesz, ami meg ugyan úgy kurv@ drága lesz.
De akkor meg minek hagynád úgy a löveget, ha már van nagynyomású? Mert ugye az A7-jeinkhez meg abból fogunk betárazni.
Tehát logisztikázhatsz külön lőszert egyikhez és a másikhoz is....
Nagyon okos ötlet!
Továbbra sem érted meg, hogyha a Honvédség vezetése nem akar több harckocsit, akkor nem lesz.
Ha meg akarnak még, akkor simán utánrendelünk. Jelzem, hogy még az első kontingens sincs itt, a kiképzett állományról nem is beszélve.
Ez a kivénhedt fos (40 éves) AMX-et is minek húzatod? Ki fogja neked supportálni?
Egy közepesnyomású 105-ös van rajta!
Én híve vagyok a 105-ös űrméretnek, de csak tüzérségi szinten, és ott sem a bontószökevény technika képében.
Megveszed ezeket a nyomorult AMX-eket, majd betárazol (ha még találsz valahol) hozzávaló lőszerből, majd 6-8 éven belül húzhatod le őkeg a budin.
Ugyan úgy jársz, mint az angolok a Chalangerekkel. Ott maradnak lőszer nélkül.
Meg akkor már majd 50 éves technikával.
A franciákra nem lehet azt mondani, hogy pazarolják a technikát (az angolokkal ellentétben) de ha már ők is kivonnak valamit, abba nekünk nagyon nem kell beleülni!
Vagy nem szeretnél esetleg 400db VAB-ot a kalocsai telepre rohadni. Most olcsón megszámolják !:mad:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
És vajon mi a töknek?
Szerinted meddig lesz az A5 szintjéhez support? Nincs több A5! A németek A7V-t csinálnak minden tankjukból (vajon miért?)
A lengyelek minden tankjukból PL-t.
Másnak meg már nincs A5. Akinek A4-e van még, az vagy elvan míg azok mennek, vagy már A7 -re modernizál.
Te meg ide kitaláltad, hogy a spanyol Leókból neked márpedig A5-öt csináljanak. o_O:eek:
Tehát mégegyszer ahhoz, hogy A4-ből A5-öt csinálj, gyakorlatilag mindenhez hozzá kell nyúlnod. Tehát a munkadíjjon nem spórolsz, de legalább elavult dolgok kerülnek bele.
Ha meg a tűzvezető rendszer meg az optika cseréjére gondolsz a +-szal akkor meg tulajdonképpen egy A7- -od lesz, ami meg ugyan úgy kurv@ drága lesz.
De akkor meg minek hagynád úgy a löveget, ha már van nagynyomású? Mert ugye az A7-jeinkhez meg abból fogunk betárazni.
Tehát logisztikázhatsz külön lőszert egyikhez és a másikhoz is....
Nagyon okos ötlet!
Továbbra sem érted meg, hogyha a Honvédség vezetése nem akar több harckocsit, akkor nem lesz.
Ha meg akarnak még, akkor simán utánrendelünk. Jelzem, hogy még az első kontingens sincs itt, a kiképzett állományról nem is beszélve.
Ez a kivénhedt fos (40 éves) AMX-et is minek húzatod? Ki fogja neked supportálni?
Egy közepesnyomású 105-ös van rajta!
Én híve vagyok a 105-ös űrméretnek, de csak tüzérségi szinten, és ott sem a bontószökevény technika képében.
Megveszed ezeket a nyomorult AMX-eket, majd betárazol (ha még találsz valahol) hozzávaló lőszerből, majd 6-8 éven belül húzhatod le őkeg a budin.
Ugyan úgy jársz, mint az angolok a Chalangerekkel. Ott maradnak lőszer nélkül.
Meg akkor már majd 50 éves technikával.
A franciákra nem lehet azt mondani, hogy pazarolják a technikát (az angolokkal ellentétben) de ha már ők is kivonnak valamit, abba nekünk nagyon nem kell beleülni!
Vagy nem szeretnél esetleg 400db VAB-ot a kalocsai telepre rohadni. Most olcsón megszámolják !:mad:

A KMW még supportolja jó ideig az a5-öt. Chilének upgradre egy olyan pakkot dobtak fel, amire én faragnám őket. Gondolom nem azért, hogy egyszer megépítsék aztán nevetve hagyják lerohadni őket. Van lövegalkatrész cserével az L44 ágyúhoz is upgrade, tudja vele a dm 63-at és a dm 11-et is. A lengyel leók is tudni fogják. Ezen lehet költséget fogni, ezért hagynám és nem l55a1-et rakatnék rájuk. Itt a környezetünkben ugyanolyan potens és félelmetes lenne.

Az AMX-ek csak azért kezdtek annyira érdekelni, mert 2015-ig bezárólag nagyon komoly fejlesztést kaptak. Nem tudtam és olvasás közben is kimaradt a stabilizátor hiánya, a megoldásával viszont megintcsak egy értelmes jármű. Csak úgy példálózás szinten, ha a szlovákok vennék meg, vagy a romulánok, akkor máris aggasztana az a közepes nyomású 105-ös fegyver egy ilyen kis csicska gépen téged is. Főleg ha sokat vennének meg. Csak mert olcsó. Embert aztán már tudnak rá képezni. A logisztikájára köthetnek szerződést, mert attól, hogy a francia sereg nem használja, még gyárthatnak is alkatrészt hozzá. De nem akkora baj egy új motor sem mint a leopardnál, nem csúcs 1500 lovas motor kell bele, egyszerű 280 lovas ami bennük zümmög. Akár kamiongyártótól is vehetsz ami belefér. :) Itt azért nem akkora a gond, mint tankok esetén.

Ezt is megkérdeztem, ki mit lát bele, ne őrjöngj emiatt. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 363
46 165
113
A KMW még supportolja jó ideig az a5-öt. Chilének upgradre egy olyan pakkot dobtak fel, amire én faragnám őket. Gondolom nem azért, hogy egyszer megépítsék aztán nevetve hagyják lerohadni őket. Van lövegalkatrész cserével az L44 ágyúhoz is upgrade, tudja vele a dm 63-at és a dm 11-et is. A lengyel leók is tudni fogják. Ezen lehet költséget fogni, ezért hagynám és nem l55a1-et rakatnék rájuk. Itt a környezetünkben ugyanolyan potens és félelmetes lenne.
És tudod, hogy mennyi lenne ez a pakk??? Te tudsz arról, hogy a csíleiek megrendeltek bármifajta upgrade-et? Mert én csak olyat találtam, hogy "majd", meg "lehet". Szerinted miért húzzák 2014-16-óta?
Te meg még melléírsz egy komplett lövegcserét.
Jah. A lengyel Leok upgrade darabára is 5M-ba fog belekarcolni. Csakhogy nekik megvannak már a tankok. És bár az övékben is vannak állapot problémák, de legalább folyamatos használati állapotban vannak. A spanyolok meg romok.
Ja a KMW meg minek support-álná az A5-ös szintet, ha nem lesz senkinek. A németeknek, dánoknak, lengyeleknek összesen volt vagy 4-500 darab. Csakhát ugye a dán-német gépek A7V-k lesznek 2 éven belül, a lengyelek meg a Rheinmetallal dolgoznak tovább, saját platformon.
Ha már mindenáron kókányolni kellene, akkor csak annak van értelme, hogy a legutolsó upgrade csomagot vegye meg a világhülyéje (már aki megveszi a spanyol gépeket), amiből többszáz készült. A RM revol. csomagja ilyen (a lengyel is arra épül) meg a KMW A7V-je. És slussz. Csakhogy ezek ára különben sem kevés, plusz még nincs hozzá jó állapotban lévő alapod.
Csak úgy példálózás szinten, ha a szlovákok vennék meg, vagy a romulánok, akkor máris aggasztana az a közepes nyomású 105-ös fegyver egy ilyen kis csicska gépen téged is. Főleg ha sokat vennének meg. Csak mert olcsó.
Rohadtul nem aggasztana! Meg egyik sem olyan hülye, hogy megvegye. Minden vágyuk az, hogy további 40 éves - ráadásul náluk rendszeridegen - technikával kelljen bajlódni? Hát szerintem nagyon el vagy tévedve.
Ha senki nem vette meg a Leo1-eseket, akkor miért venné meg bárki is az AMX-eket.
Kanada most döntött a legpotensebb Leo1 C-k feldarabolása mellett. Azért mer' occsó valami azért még nem biztos, hogy kapkodnak utána.
Ha el is tudják adni valakinek a franciák ezeket a gépeket, azok is max. a 3. világ országai lesznek. Oda még most is OP - legalább is, addig az 1-2 évig, amíg működőképes állapotban tudják tartani.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
És tudod, hogy mennyi lenne ez a pakk??? Te tudsz arról, hogy a csíleiek megrendeltek bármifajta upgrade-et? Mert én csak olyat találtam, hogy "majd", meg "lehet". Szerinted miért húzzák 2014-16-óta?
Te meg még melléírsz egy komplett lövegcserét.
/QUOTE]

Azt nem olvasni, hogy megrendeltek bármit. Én annyit mondtam, hogy maga a kmw ezt dobta fel. Nem ugyanaz a kettő. Mivel a gyártó dobta fel, esélyesen a supportra is képes. Mivel szednek ki az a6-ból alkatrészeket és a7 lesz belőlük, a használható darabokkal nem lenne szerintem olyan rohadt húzós az az ár.

Komplett lövegcserét te vezettél fel l55-re, mert miért ne azt? Én csak alkatrészekről beszéltem, amikkel az l44 képessé tehető az új lőszerekre.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 363
46 165
113
Hja a csílei upgrade-ról egy szösszenet.
Ki is emelném:
Offering an improved Leopard 2A5 (mounting the FLW-200 remote weapon station and a battlefield management system) seems to be a obvious offer to Chile, if the Chilean Army demands an upgrade of the tanks to the Leopard 2A5 level. However the Leopard 2A5 upgrade is a deep modernization, which requires cutting and welding of the original turret and hull structures. This makes the upgrade rather cumbersome and probably also expensive.
Komplett lövegcserét te vezettél fel l55-re, mert miért ne azt? Én csak alkatrészekről beszéltem, amikkel az l44 képessé tehető az új lőszerekre.
A L55A1 pontosan azért kell, hogy tudja a nagynyomású lőszert tüzelni. L44-ből nincs olyan, ami tudna olyat. Nem tudsz belőle "OLYAT" csinálni!
Én nem azt mondtam, hogy "Miért ne azt". Pont azért kellene bele a nagynyomású ágyú, hogy azonos lőszerrel menjen, mint a leendő A7+-aink.
Az a gond, hogy te így csinálsz:
tenor.gif

A Fórum nagy része úgy csinál, mint a középső ember. És van pár olyan, hülye, mint én meg egy páran, aki időnként meg próbál Jeff Danielst/Dumber-t játszani.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Hja a csílei upgrade-ról egy szösszenet.
Ki is emelném:


A L55A1 pontosan azért kell, hogy tudja a nagynyomású lőszert tüzelni. L44-ből nincs olyan, ami tudna olyat. Nem tudsz belőle "OLYAT" csinálni!
Én nem azt mondtam, hogy "Miért ne azt". Pont azért kellene bele a nagynyomású ágyú, hogy azonos lőszerrel menjen, mint a leendő A7+-aink.
Az a gond, hogy te így csinálsz:
tenor.gif

A Fórum nagy része úgy csinál, mint a középső ember. És van pár olyan, hülye, mint én meg egy páran, aki időnként meg próbál Jeff Danielst/Dumber-t játszani.

The fire control unit software will be adapted for new types of ammunition, which Rheinmetall has also developed and manufactured for the Leopard, while the sensor suite will be expanded to include a latest-generation thermal imaging device. Furthermore, the main gun, equipped with an L44 barrel from Rheinmetall (including, among other things, the barrel recoil system, breech and muzzle brake) will be modified to fire two new ammunition types, the DM11 HE (a time-delay shaped charge round) and the DM63 KE (a sabot round with temperature-independent powder).
https://www.pressebox.com/pressrele...order-worth-of-about-220-million/boxid/781524
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 363
46 165
113
The fire control unit software will be adapted for new types of ammunition, which Rheinmetall has also developed and manufactured for the Leopard, while the sensor suite will be expanded to include a latest-generation thermal imaging device. Furthermore, the main gun, equipped with an L44 barrel from Rheinmetall (including, among other things, the barrel recoil system, breech and muzzle brake) will be modified to fire two new ammunition types, the DM11 HE (a time-delay shaped charge round) and the DM63 KE (a sabot round with temperature-independent powder).
https://www.pressebox.com/pressrele...order-worth-of-about-220-million/boxid/781524
És ennek mi értelme van???
Tulajdonképpen mi is az ami megmarad a rendszerben? A csőhossz? És tudod miért? Mert a lengyeleknek arra van licence-ük gyártani. Nekünk ilyenünk van???
Erre mondják mifelénk, hogy "Nem sz@rtunk a kútba, csak mellé. Aztán meg belelökdöstük"
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
És ennek mi értelme van???
Tulajdonképpen mi is az ami megmarad a rendszerben? A csőhossz? És tudod miért? Mert a lengyeleknek arra van licence-ük gyártani. Nekünk ilyenünk van???
Erre mondják mifelénk, hogy "Nem sz@rtunk a kútba, csak mellé. Aztán meg belelökdöstük"

Költségcsökkentés? Löveg árán? Mi a picsa értelme lenne más?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 363
46 165
113
Költségcsökkentés? Löveg árán? Mi a picsa értelme lenne más?
Nem érted meg, hogy nekünk nincs lövegcsőgyártásunk? Tehát nekünk a felújítás kapcsán maradna az L/44-es cső, de mögötte mindent ki kellene cserélni. De segítek az eredeti L/44-es csövet nem az emelt nyomásra tervezték. Azaz ha a felújításkor meg is tudod menteni az eredeti csövet, attól még a rövid úton cserélned kell. És ha továbbra is L/44-re kell cserélni, akkor azt gyakrabban.
Nekünk egyáltalán nincs értelme L/44-es csövön hagyni - már ha lennénk olyan hülyék, hogy megvegyük a spanyol tankokat. De az L/44 és az L/55 A1 között nem csak nyomástűrés a különbség, hanem az is, hogy a hosszabb csőnek nagyobb lesz a torkolati energiája, és nem csak a nagyobb nyomású töltettől.
Tehát minimális olcsósításért legalább szarabb löveg lesz. Nyilván ez cél is a jelenlegi vezetésnél, amikor menet közben módosítottak a sima L55-ről L55A1re. o_O
Bár ez részemről csak spekuláció (nem ismerem az alkatrészek árait), de szerintem magán a csövön minimálisat spórolnál.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 206
67 078
113
Nem érted meg, hogy nekünk nincs lövegcsőgyártásunk? Tehát nekünk a felújítás kapcsán maradna az L/44-es cső, de mögötte mindent ki kellene cserélni. De segítek az eredeti L/44-es csövet nem az emelt nyomásra tervezték. Azaz ha a felújításkor meg is tudod menteni az eredeti csövet, attól még a rövid úton cserélned kell. És ha továbbra is L/44-re kell cserélni, akkor azt gyakrabban.
Nekünk egyáltalán nincs értelme L/44-es csövön hagyni - már ha lennénk olyan hülyék, hogy megvegyük a spanyol tankokat. De az L/44 és az L/55 A1 között nem csak nyomástűrés a különbség, hanem az is, hogy a hosszabb csőnek nagyobb lesz a torkolati energiája, és nem csak a nagyobb nyomású töltettől.
Tehát minimális olcsósításért legalább szarabb löveg lesz. Nyilván ez cél is a jelenlegi vezetésnél, amikor menet közben módosítottak a sima L55-ről L55A1re. o_O
Bár ez részemről csak spekuláció (nem ismerem az alkatrészek árait), de szerintem magán a csövön minimálisat spórolnál.

Lehetséges, hogy minimálisat, nem tudom én sem mennyibe kerül, de sanszos, hogy a legújabb azért jóval drágább. A lőszerek logisztikai kérdésére viszont így is megfelel. Attól még, hogy gyengébb lenne mint egy l55, vagy l55a1 még bármi ellen elég lenne itt. Tőlem, ha annyira kis eltérés lenne árban, mehetne bele a hosszabb bármelyik ágyú. Ugyanígy az a6-ok kiszedett alkatrészeivel lehetne zsonglőrködni a többi területen is. Lehet a sok kis eltérés a végére tisztes összeg megspórolását jelentene. Meg egy használható hk zászlóaljat.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 363
46 165
113
Meg egy használható hk zászlóaljat.
Tehát elmondom neked még egyszer.
Ha a Honvédség vezetése úgy gondolja, hogy szüksége lesz még egy harckocsi zászlóaljra, és ahhoz rendelkezésre fog állni a kiképzett személyzet, valamint "etetni" is fogjuk tudni őket, akkor szépen elmegyünk a KMW-hez és széles mosollyal megrendeljük tőlük a már megrendelt A7+ járművekkel tökéletesen egyező konfigurációt.
Nem 40 éves szarokkal fogunk seftelni, meg horror áron "bűvészkedni".
Először én is azt gondoltam, hogy majd a mostani A4-eseket majd kiegészítjük, vagy upgradeljük, mert még PESCO program is volt erre. Aztán szépen elfogytak mindenkinél az A4-esek. Vagy akinek van még az letárolja jelen állapotban. Attól, hogy esetleg lesz rá PESCO program, az csak a csomag fejlesztésében segít. Magában a kivitelezésben nem. Azaz egy már meglévő csomag integrációjának árában lesz az is.
Mivel nincs olcsó megoldás (mondjuk 1M az alap harckocsi, meg 2-3-4M az upgrade), így az marad, hogy bele kell nyúlni a farzsebbe.
És nem kell itt AMX-ekkel, meg T-72-es felújításokkal okoskodni. Egyszerűen sehol nincsenek ár/érték arányban az újhoz képest.
Nem azt mondom, hogy ne lenne használati értékük, de piaci már semmi. A mi T-72-eseink állapota alapján meg a használati értékük is konvergál a 0-hoz.
Mert azt a lóvét, amit belelocsolnál egy T-72-es felújításába, fejlesztésébe, azt inkább NLOS rakétákba, meg tüzérségbe lehet forgatni. És ha már ezek is ki lettek stafirungolva, akkor vissza lehet térni a csöves AT megoldásokra. De ez majd csak olyan '26-'27 környékén lesz aktuális. Jó esetben, addigra a T-72-eseink szépen lefestve valamelyik afrikai ország depojában fognak csücsülni, súlyos milliókért.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 042
113
CS/VP3 MRAPs for Nigeria. All 50 ordered units will be completed and handed over soon.

50544361368_930ec3c85e_o.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 024
26 558
113
Szigorúan saját vélemény, de önálló harckocsi zászlóalj egymagába nem sokat ér, így vagy úgy, de fel fogod szabdalni, és besorolni a gépesített gyalogság mellé (hogy IFV vagy APC az más kérdés), mert kell a harckocsik mellé a gyalogság, ha úgy hozza a helyzet. Akkor meg már jobban jársz, ha eleve vegyes zászlóaljakat hozol létre, amelyek egy kézben rendelkeznek a szükséges harceszközökkel.
Igen, de aztán kell majd a hkzlj is erőkoncentrációnak, szóval a helyes válasz hkzlj és támogató hkszd a glzlj-ben!

Dandár = 1xhkzlj +3xhkszd a glzljben, azaz: 44+30 hk!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány