KC-390 / C-390 Millenium (Embraer, Brazília)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
Hátmég ha átppofoznánk a 319eket cargóajtós,palettás székezésüekre.2-3óra alatt átraknák a székes palettákat a MEDEVAC palettákra,a szükséges mértékben.Akár az egész gép terjedelmére is,ha kell.Napersze a vezetékezést is ehez elő kéne késziteni
Sajnos cargoajtóra, MEDEVAC modulra és modern rámpás airlifterre nincs szükség a Vidi meccsein...! :(
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and migfun

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 248
71 917
113
Boeing And Embraer Expand KC-390 Sales Talks

“Right now, there are five that we’re talking to—pretty solid countries,” said Mark Bellew. (director of sales and marketing for International Government Services at Boeing Global Services)

The five countries extend beyond Embraer’s original teaming agreements with the governments of Argentina, Chile, Colombia, Czech Republic and Portugal.

“We have a couple of new ones that have come here and asked us questions lately as well,” Bellew said.


Mivel az IDEX 2019 kiállításon mondta, így valószínűleg a kis arab államok lehetnek ott a környéken.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
https://airportal.hu/jovahagytak-a-boeing-megallapodast-az-embraer-reszvenyesei/

"Az Embraer részvényesei jóváhagyták azt a megállapodást, hogy az Embraer közösen fejlessze és értékesítse a KC-390 típusjelzésű közepes méretű, többcélú szállítógépet.
Erre egy külön vegyesvállalatot hoznak létre, amelynek 51%-át a brazilok, 49%-át az amerikaiak birtokolják."

A sikeres értékesítéshez olcsóbban kéne adni, mert Herky áron nehéz lesz üzletet kötni...! :(
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 248
71 917
113
https://airportal.hu/jovahagytak-a-boeing-megallapodast-az-embraer-reszvenyesei/

"Az Embraer részvényesei jóváhagyták azt a megállapodást, hogy az Embraer közösen fejlessze és értékesítse a KC-390 típusjelzésű közepes méretű, többcélú szállítógépet.
Erre egy külön vegyesvállalatot hoznak létre, amelynek 51%-át a brazilok, 49%-át az amerikaiak birtokolják."

A sikeres értékesítéshez olcsóbban kéne adni, mert Herky áron nehéz lesz üzletet kötni...! :(

Na akkor ez most egy kicsit Trumpnak is jó és örül, ha ilyet vesz a Honvédség vagy neki az erre szánt összes pénz kell (C-130)?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Segíts nekünk pls. és rakd be azt a részt amiben ezt írja...


Az első linken lévő cikkben van egy kép egy Defence News-cikk alatti kommentekről, ott írta.

Capture.png



Ez az az cikk:
https://www.defensenews.com/air/2017/12/08/hungarian-military-to-purchase-transport-aircraft-helos/
 
  • Tetszik
Reactions: arcas
K

kamm

Guest
2017 decembere óta azért rengeteg víz lefolyt a dunán

Az hagyjan, de egy szoval nem allitja, hogy Magyarorszag ezt fog venni. :D

Az "it's clear" az a valasztasra vonatkozik - ie 'choice is clear' az angol expression - es ugye mint brazil vedelmi szemely mi mast mondana, mint a sajat termekuket?

Mar regen olvastam ezeket (a magyar cikk is egyeves spekulacio, raadasul a mar akkor feleves semmi alapjan :D) - sejtettem, hogy arnyekra repul itt mindenki, aki valamifele KC-390-es 'belsos infot" sejtet...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
2017 decembere óta azért rengeteg víz lefolyt a dunán


Hát ez igaz. De valószínűleg a Leo 2, Bren, stb. beszerzéseket sem a bejelentés előtt két héttel döntötték el. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy biztosan KC-390-eseket veszünk. De eléggé esélyesnek tartom, már csak azért is, mert itt a fórumon is azt valószínűsítette olyan ember, aki közel van a "tűzhöz".

Az hagyjan, de egy szoval nem allitja, hogy Magyarorszag ezt fog venni. :D

Az "it's clear" az a valasztasra vonatkozik - ie 'choice is clear' az angol expression - es ugye mint brazil vedelmi szemely mi mast mondana, mint a sajat termekuket?

Mar regen olvastam ezeket (a magyar cikk is egyeves spekulacio, raadasul a mar akkor feleves semmi alapjan :D) - sejtettem, hogy arnyekra repul itt mindenki, aki valamifele KC-390-es 'belsos infot" sejtet...


Meglátjuk. :D
Én nem fogok a kardomba dőlni, vagy akármilyen hisztit levágni itt, elhordva minden szarnak az adott típust, stb. akkor, ha nem a KC-390-es lesz, attól függetlenül, hogy annak örülnék a legjobban. De az A400M-nek is örülni fogok, ha azt veszünk, meg a C-130J-nek is, ha azt (bár ez utóbbinak a legkevésbé). Mert bármelyik is lesz a három típus közül, azzal a jelenleg éppen alig vegetáló szállítógép-képességünk hatalmas ugrást tesz, mind minőségben, mind mennyiségben.
Mint ahogy a helibeszerzésnél a H225M-nek is örültem, annak ellenére, hogy nekem személy szerint a Merlin volt a favoritom ebben a kategóriában.
 
K

kamm

Guest
Hát ez igaz. De valószínűleg a Leo 2, Bren, stb. beszerzéseket sem a bejelentés előtt két héttel döntötték el. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy biztosan KC-390-eseket veszünk. De eléggé esélyesnek tartom, már csak azért is, mert itt a fórumon is azt valószínűsítette olyan ember, aki közel van a "tűzhöz".

Meglátjuk. :D
Én nem fogok a kardomba dőlni, vagy akármilyen hisztit levágni itt, elhordva minden szarnak az adott típust, stb. akkor, ha nem a KC-390-es lesz, attól függetlenül, hogy annak örülnék a legjobban. De az A400M-nek is örülni fogok, ha azt veszünk, meg a C-130J-nek is, ha azt (bár ez utóbbinak a legkevésbé). Mert bármelyik is lesz a három típus közül, azzal a jelenleg éppen alig vegetáló szállítógép-képességünk hatalmas ugrást tesz, mind minőségben, mind mennyiségben.
Mint ahogy a helibeszerzésnél a H225M-nek is örültem, annak ellenére, hogy nekem személy szerint a Merlin volt a favoritom ebben a kategóriában.

Felreertes ne essek, szerintem a KC-390 egy nagyon dogos kis szallitogep, kifejezetten tetszik nekem, nemcsak papiron, de meg kinezetre is jobb, mint a C-130J, de ezek mind harmadlagos dolgok az uzemeltetesi remalom es amellett, hogy komplett lutri lenne. :)
Szerintem amugy a H225M sokkal jobb valasztas volt, mint mondjuk tularazott es kifutoban levo Blackhawkokat venni, messze jobb, mint a sokkal macerasabb NH90, mas opcio meg nemigen volt.