1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

EMBRAER KC-390

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 17..

1. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Tetszik, azt gondoltam nagyobbnak fog tűnni a hajtómű a géphez viszonyítva.

2. nyugger

nyugger Well-Known Member

Csak szerintem néz ki úgy, mint egy összenyomott Il-76?

3. HindTheBest

HindTheBest Member

Jah ott állna kihasználatlanul kecsón....

4. HindTheBest

HindTheBest Member

Tekintve hogy a Boeing is érdekelt a típussal kapcsolatban a Jane's is lehozta, hogy az USA is lehet rendel a típusból, nem beszélve a britekről. Nagy piaci űrt tölthet be a típus tekintve a C-130-sok öregedő flottáját... Hogy csak a nyugati viszonyokra célozzak...

5. sondor961

sondor961 New Member

Számomra kérdés, hogy mire lehet használni. Stratégiai gépnek kicsi, taktikai gépként viszont a "porszívózás" jelentheti a problémát - mondjuk kiépítetlen reptereken....
    Piaci űr meg nincs, mert ott a C-130J Super Hercules, mely kiválóan alkalmas taktikai feladatokra. Így azután az USA rendelést sem tartom valószínűnek, különösen költségvetési megszorítások idején!

6. HindTheBest

HindTheBest Member

Mivel nem csupán egyszerű teherszállítóról beszélünk így nem ilyen egyszerű a helyzet...A KC-390 gyakorlatilag mindenben felülmúlja, egy tanker-szállító esetében nem elhanyagolható a hatótáv, terhelhetőség sebesség hármas, nem beszélve hogy a nagyobb végsebessége miatt ebből könnyebb tankolni a pilótáknak mint egy hercules mögött cammogva...Szerintem...Super hercules pedig persze konkurens, de hosszabb távon időt állóbb az Embraer gépe.Nem beszélve hogy a J-s variáns is csak egy opció a régebbi herki-változatok mellett. A KC-390 rakodótere is nagyobb, ezáltal jobban ki lehet használni...
    A porszívózás jelensége pedig ma már szerintem csak igen egyedi esetekben fontos, ma már nem számottevő....Erre nem építenek beszerzést...
    Arra a gépre ami képes 3 HUMWEE-t, vagy egy LAV-25-öst, esetleg 2 szakasznyi desszantost elvinni annak igen is jelentős harcértéket lehet tulajdonítani, ha használhatom-e ezt a szót...
    Néztem árban egy kategória a kettő...egyenlőre....Szegényebb országokban a fenntartás miatt nagyobb esélye lehet a Super Herculesnek, de pl az USA-ra visszatérve a sebességből adódóan is lehet keresni valója.

7. Hornet102

Hornet102 New Member

Most, hogy lábakon áll első ránézésre, úgy néz ki mint egy felhizlalt áthajtóművezett C-295-ös... Minden esetre nekem tetszik. jól néz ki. Ami jól néz ki az biztos, hogy jól is repül!

8. weasel007

9. Hornet102

Hornet102 New Member

Elsőre jól néz ki, olyan mint egy C-295 felhizlalva és áthajtóművezve. A japán C2 is hasonlít. Hamar elkészült, ez manapság ritkának számít....

10. weasel007

Módosított, 2.0-ás képösszeállítás (1 kép kicserélve, 1 képhiba megszüntetve, 2 elválasztóvonal eltüntetve).

11. borisz

borisz Well-Known Member

...és akkor kezdődhet a "vegyünk belőle 4-et..." kezdetű eposz. :D

12. weasel007

Annyi pont elég is lenne :)

13. krova

krova Active Member

az biztos hogy sok repülőgép gyártó-fejlesztő állam példát vehetne róluk.

14. alfa74

alfa74 Active Member

Már elhangzott!
    Inkább be kellett volna szállni a fejlesztésbe pénzel és/vagy esetleg szakértelemmel.

15. akagi

akagi Well-Known Member

Urak!
    Miért van Cseh zászló felfestve a gép oldalára?

16. alfa74

alfa74 Active Member

Mert részt vesznek a fejlesztésében és 2 db- ra szándéknyilatkozatot írtak alá.

17. akagi

akagi Well-Known Member

Köszönöm a felvilágosítást!

18. alfa74

alfa74 Active Member

http://iho.hu/hir/repul-a-brazil-hercules-utod-150205

19. boki

boki Well-Known Member

Április 28-án felszállt a 2. prototípus.

20. weasel007

Ezen oldal megosztása