1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

EMBRAER KC-390

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 17..

1. Schurrer

Schurrer Well-Known Member

Szerintem az valóban lehetséges, hogy Bolsonaro budapesti látogatásán jelentik be az egész bizniszt, logikus lenne.

SilvioD likes this.
  2. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

A körülmények fontosak, a háttérzaj miatt napközben gyakorlatilag kizárt hogy halljuk a 10 km magasan repülő gépet. Éjszaka csendben eddig két gépet hallottam, az egyik a China Arlines gépe ami 12 km magasan ment és rendesen lehetett hallani a szobában (igaz halkan, mint amikor halkan zúg a hűtő), a másik egy C-103-as volt amire először azt hittem, hogy valami kis légcsavaros gép az éjszakai repülést gyakorolja 1000 méteren, ehhez képest 7500-on volt. De volt szerencsém látni Airbus neo-t felszálni, na kérem annak semmi hangja a felszállásnál sem, csak annyi mint más gépnél a leszállásnak.
    De nekem napközben semmi, max a Griffek :)

3. nyugger

nyugger Well-Known Member

Általában Veszprémben (igaz a nullpontos gyakorlások mellett fel se tűnnek) de néha Pesten is hallom az Antonovokat mikor Újpest irányában/attól északabbra repülnek :D

rappali_ likes this.
  4. formosa1

formosa1 Active Member

Remélem nem. - Már épp elég baromságot vettek katonai szállítógépnek "álcázva", lásd A319, Falcon... :(

5. borisz

borisz Well-Known Member

A Marines mindent IS akar. Kb. egyszerre akarnak rivalizálni az összes többi haderőnemmel.

6. fedett_mókus

fedett_mókus Well-Known Member

én inkább úgy mondanám hogy mióta is megy a töketlenkedés , mert már akkor leakarták váltani az ancsákat amikor még jóval több repült szegénykékből ...

borisz likes this.
  7. wolfram

wolfram Well-Known Member

Még alá is becsülted. A prospektus szerint 200 millió üzemóra felett jár a V2500-as.

newsroom.pw.utc.com/download/ce_v2500_pCard.pdf

A Boxer alaptömege kereken 25 tonna, de szerintem ebben nincs benne az IFV-változatok tornyának tömege. Szóval az APC-változatot el tudja vinni (az esetleges pótpáncél nélkül), az biztos. Az IFV-változatokat valószínűleg már csak úgy, ha leszerelik előtte a tornyot.

A szereléséről, vagy hogy a rivális CFM56-oshoz képest mennyire nehéz szétkapni, sajna nem sokat tudok.
    Viszont érdekességképpen, a KC-390 V2500-asai már "SelectOne" verziójúak lesznek, tehát az "eredeti" V2500 A1 és A5-höz képest belül jelentősen korszerűsített megoldásokat kapnak.
    http://i-a-e.com/productsv2500.html

Hát ja, a kommunikáció nagyon béna volt és ez vissza is ütött rájuk. És ezt csakis maguknak köszönhetik.
    De, igaz, már az A319-esek érkezése után pár hónappal, a megfelelő helyen végre tisztázták, hogy kik és mikre használhatják ezeket a gépeket.

https://honvedelem.hu/cikk/111737_bovult_a_magyar_honvedseg_repulogepflottaja

"Az újonnan érkezett repülőgép esetében a felhasználás tekintetében semmi változás nem lesz az eddigiekhez képest: a gép fő feladata minden esetben a Magyar Honvédség alaprendeltetéséből adódó katonai szakmai és a jogszabályokban előírt feladatok ellátása (például nemzetközi missziós feladatok, speciális erők célba juttatása, katonadiplomáciai és protokollfeladatok), valamint a NATO által elvárt képességek és küldetések teljesítése. A jogszabályoknak megfelelően, amint az elmúlt évtizedekben mindenkor, úgy most is jogosult e gépek igénybevételére a kormány és a Köztársasági Elnöki Hivatal, hiszen a védett személyek légi szállítása – az európai gyakorlatnak megfelelően – Magyarországon is beletartozik a honvédség feladatkörébe."

fishbed, tindalos, rudi and 2 others like this.
  8. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

/OFF: topic takarítva, épkézláb off-topik kommentek átpattintva az A319 topicba.

fip7, borisz, Pocok75 and 2 others like this.
  9. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

Katonai beszerzés esetén egy tárgyalás hivatalos bejelentése, jó esetben már a főbb keretfeltételekről történő megegyezés után kerül sor. Tehát jó 10-20 nem hivatalos megbeszélés is megelőzi. Főleg, ha úgy mint mi, csomagban, gazdasági, politikai ellentételezésekkel együtt tárgyalnak.
    Persze ha nem nyílt kozbeszerzésről van szó, amit komolyabb cuccok esetén általában csak amatőrök intéznek így.

10. SilvioD

11. Terminator

Terminator Well-Known Member

Igen, ez igy van. De 2-3 evvel ezelott Bolsonaro meg sehol sem volt es Braziliaban is mas szelek fujtak... politikailag, gazdasagilag akkor nem tunt logikus dontesnek. Bar allitolag a Honvedseg azota ezt a tipust akarja, miota bejelentettek hogy kifejlesztik, de ebbol is latszik hogy mindig a politikusok dontik el hogy mikor, kitol es mit vesznek.

12. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Azért meg lennék lepve egy ellentételezés esetén. Magyarországnak masszív külkereskedelmi többlete van Braziliával szemben. (legalábbis a brazil sajtó szerint ez a helyzet.)

13. formosa1

formosa1 Active Member

A KC-390 fejlesztése 10 éve kezdődött, amikor Bolsonaro még nem sok vizet zavart...!

14. SilvioD

Vmi kommunikációs csont lesz.

15. SilvioD

Sztem nekünk Bolserano nem fontos, max. csak a repülővásárláshoz jön jól egy személyes kapcsolat. A meglátogatása ezen felül csak trolkkodás volt.

Egyébként mindig a politikusok döntenek, mert náluk a kassza kulcsa és a felelősség. A katonák szakmai ajánlásokat tesznek. A jó politikus ezekből választ.

16. arcas

arcas Well-Known Member

Én is, mivel hivatalosan az ellentételezés uniós elvet sértene. Ezt hivatott helyettesiteni pl. egy államközi szerződés és akkor pikk-pakk minden rendben van.
    Szerintem se, Bolserano-nak fontos, hogy prezentálhassa magát és egy sikeres üzlettel Braziliát és a gépet.
    Ha jól emlékszem hét darab volt most gyártósoron, szeptemberben kapja meg az elsőt a Brazil légierő...már nem emlékszem a Portugál üzlet hogyan volt ütemezve, de lehet azért kalkulálgatni.

17. formosa1

formosa1 Active Member

Aki 1 kipróbálatlan típust ajánlott, azt én rossz fegyverrel küldeném csatába. Akár túléli, akár nem, többet nem fog ilyet ajánlani...!!!

18. formosa1

formosa1 Active Member

2023-ban kapják az elsőt, majd évente 1-et 2027-ig...!

arcas likes this.
  19. wolfram

wolfram Well-Known Member

20. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Ezt nevezem lapidáris stílusnak, büszke vagyok rád :)

Ezen oldal megosztása