1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

EMBRAER KC-390

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 17..

1. formosa1

formosa1 Active Member

2. arcas

arcas Well-Known Member

Portugál nyelvezetű fórumokat olvasgatva/fordítgatva látszik, hogy Brazíliában sokan ellene vannak ennek a házasságnak. A legtöbben úgy vélik, hogy gyakorkatilag ingyen adták el a Boeing-nak a sokéves munka gyümölcsét.
    Mint mindig, itt is cégóriások és politikai erők nemzetközi harcát láthatjuk, hiszen a KC-nak minden esélye megvan, hogy US színekben is és a nemzetközi porondon is szép karriert fusson be.
    Kíváncsian várom mit kezdenek az "üzletemberek" ezzel a "termékkel"... összeházasodva a Boeingel, vagy anélkül.

Loken, zeal and ghostface like this.
  3. rudi

rudi Well-Known Member

A mondat első felével egyet lehet érteni, a màsodik felében viszont egyáltalàn nem vagyok ennyire biztos.
    Az Embraer katonai vonalon nemzetközi szinten legfeljebb iskola és AEW&C gépekkel volt jelen.
    Az Ebraernek közel sincs akkora lobbi ereje mint az Airbusnak vagy a Lockheed Martinnak és Brazilia sem tudja úgy tolni a céget mint ahogy arra az USA vagy az EU képes.
    Én egyáltalán nem fogadnék nagy összegekben arra hogy egyszer csak meglódulnak a KC-390 megrendelések.
    Az Embraernek nagyon nagyon kell a Boeing ahhoz hogy halvány esélye legyen komolyab db számot eladni a gepből

4. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Így is már több mint 30 db el van adva :)

Loken likes this.
  5. arcas

arcas Well-Known Member

Igen, ez pontosan válasz erre szerintem:
    Ezzel mind egyetértek.
    Az viszont, hogy az Embraer-nek katonai szállítók területén nincs múltja, az nem jelenti azt, hogy nen lesz sikeres. Ebben viszont én fogadni mernék...
    Ha összeállnak a Boeingel gyakorlatilag garantált a siker. (persze szerintem)
    Meglátjuk.

rudi likes this.
  6. rudi

rudi Well-Known Member

Mind fejlesztő orszàg.

formosa1 likes this.
  7. emel

emel Well-Known Member

Mind ipari-szériagyártási, mind gazdaságossági szempontból ez nagyon kevés, szerintem a nagyjából megfelelő eladott gép 100-150, a sikeres a 200 fölötti darabszám lenne minimum.

formosa1 likes this.
  8. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Nem dícséretnek írtam :)

9. formosa1

formosa1 Active Member

Meglátjuk, de ahhoz, hogy sikeres legyen, 1 jó gép kell. Ám még nem tudjuk, hogy milyen, így a majdani megrendelők is kivárnak...
    Tehát még semmi sem garantált, de 2-3 év múlva kiderül...

10. blogen

blogen Well-Known Member

Az Embraer a Herculesek leváltására hajt, ez a házasság fő érve.

fip7 and Celebra like this.
  11. arcas

arcas Well-Known Member

Igen, nagyon valószinű, hogy ezt célozták meg.
    Pontosan.

12. formosa1

formosa1 Active Member

Az Embraernek. A Boeing viszont regionaljetet akar az Airbus-Bombardier üzlet után. - A KC-390 csak hab a tortán, mellyel borsot törhet a hazai rivális, az LM orra alá is... :)

Celebra likes this.
  13. Terminator

Terminator Well-Known Member

14. rudi

rudi Well-Known Member

Terminator, emel, Gaudi and 2 others like this.
  15. arcas

arcas Well-Known Member

No comment :rolleyes:

16. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Falcon hívójellel jól fognak mutatni. ;-)

fip7, alfa74, nyugger and 7 others like this.
  17. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

18. BiancoGasto

BiancoGasto Well-Known Member

Szerintem az eredeti jobb volt. Ez olyan kajli hatású.

19. arcas

arcas Well-Known Member

Ez csak erre vonatkozik:
    "...the KC-390 has now been re-badged as the C-390 Millennium for customers that don't require the aircraft's tanking capability..."

Terminator and BiancoGasto like this.
  20. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ezen oldal megosztása