1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

EMBRAER KC-390

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 17..

1. arcas

arcas Well-Known Member

nyugger and fedett_mókus like this.
  2. Wilson

Wilson Well-Known Member

Nem kell publikálnod elég ha elküldöd nekünk privátba mi pedig stikába jól megadjusztáljuk azokat a képeket:):)

Gaudi and SilvioD like this.
  3. arcas

arcas Well-Known Member

Ááá...nem, megígértem.... aztán meg jönne értem is a szürke Suzuki :D Ááá nem...

borisz likes this.
  4. Wilson

Wilson Well-Known Member

Vagy a TEK:)mondjuk ha a vadiúj janicsárral mennének érted akkor legalább kívül belul jól szanaszét fotózhatnád nekünk:):)szerintem ez egy kihagyhatatlan lehetőség:):):):)

arcas and SilvioD like this.
  5. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

A Francia színterv tökéletes lenne nekünk.
    Pici titkot elárulok bár akinek van egy kis logikája rájött már.
    Szentkirályszabadján logisztikai bázis épül ahol a honvédség összes gépét szervizelik és alkatrészbázist hoznak létre, na szóval olyan repülőnk lesz ami nagyobb részegységeket is tud szállítani pl Németország v Törökország felé és oda olyan gép kell ami nagyobb teherbirású és könnyen le és fel tud szállni arra a kis repülő térre..

6. tindalos

tindalos Well-Known Member

Ott szervizelik? Igazán? Mesélj még! :D

Pocok75 likes this.
  7. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Olvass utána te kötekedő majom..

8. tindalos

tindalos Well-Known Member

Na te se fogsz itt túl sok időt eltölteni öcskös...

Pocok75 likes this.
  9. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Már akkor itt voltam 2008 apontos dátum amikor neked még interneted sem volt..

10. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

SilvioD likes this.
  11. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

12. KoviUbi

Ez tiszta sor, de akkor a HM azt is hozzátette volna, hogy ott lesz a szerviz is.Egyelőre csak raktárról, logisztikai központról, kiképzésről van szó, bár ezen a cikken kívül nagyon nem is találni más infót az egészről.
    Szerintem amúgy is hülyeség lenne bármilyen repülőgépszervizt egy másik reptéren megoldani, miközben a légierő Kecskeméten meg Szolnokon van.Valószínűleg az A319 és az An-26-utód is Kecskeméten marad, előbbit amúgy is Ferihegyre hordják.Az se praktikus, de mondjuk végeredményben az egy civil repülőgép műszaki szempontból, így még meg is érthető, hogy nincs külön szerviz Kecskeméten.
    Nem tűnik logikusnak, hogy a gépek Kecskeméten vannak, de szerelni Szentkirályszabadjára hordják őket.

De persze ha igazad van én hajlandó vagyok elfogadni azt is.Ki tudja, hogy mit tudsz amit én nem.Csak olyan furán jönne ki az egész.

tindalos likes this.
  13. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Pontosítok
    A szárazföldi járműveket fogják ott javítani a gépek alatt ezt értettem
    A repülőket tuti nem se a heliket.

14. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Ha meg jön a rámpásgép annak Taszáron lenne a legjobb helye mivel a logisztikai raktárbázis ott van tőle 5kmre.

15. KoviUbi

Ja, így már világos. ;)

16. Shadow

Shadow Well-Known Member

https://vehir.hu/cikk/53155-a-honvedelem-egyik-legfontosabb-kozpontja-epul-meg-veszprem-mellett

Itt a végén ír valami ilyet:
    Az épület összesen 23 ezer raklap, 18 ezer tonna hadfelszerelési anyag tárolását teszi lehető, a kapukra felszerelt rádiófrekvenciás rendszerrel pedig a lehető legmagasabb színvonalon és a legbiztonságosabban tudják majd nyomon követni az anyagok mozgatását, emellett a gyorsabb és hatékonyabb ellátás érdekében gépjárműjavító-és karbantartó, lakatos műhelyeket és üzemanyag töltőállomást is kialakítanak. A tervek szerint a csarnokban több mint 100 fős állomány fog majd végezni feladatait.

Valami karbantartás lesz de hogy mi azt nemtudon

alfa74, svajcibeka, megazez and 3 others like this.
  17. Terminator

Terminator Well-Known Member

18. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Member

Én tudom de nem mondhatom meg

19. kamm

kamm Well-Known Member

Egyetertek, így valóban logikus, hogy olyanok jönnek, amivel a leendő Lynx/Puma ill kebabos kocsikhoz tudnak mindent hozni-vhozn, akar járműveket is (pancel nélkül.)

Ha szerelőbazis nem lenne, akkor is a logisztikai bazis mar megkivanja a legi szállítást.

20. kamm

kamm Well-Known Member

Ez ugye 2019 vegi cikk, itt Benkot idezi::

"Utóbbi keretében számos új eszközzel gazdagodott és gazdagszik jelen pillanatban is a Magyar Honvédség: új helikoptereket, harckocsikat, páncéltörő eszközöket, szállító repülőgépeket, egyéni katonai felszerelést szereztek be, a következő ütemben pedig a légvédelmi rakéta rendszerekre, lokátorokra helyezik a hangsúlyt."

Mult időben.

Ezen oldal megosztása