1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

EMBRAER KC-390

Diskurzus a(z) 'Szállító- és légi utántöltő repülőgépek' témában - Phoenix által indítva @ 2013. március 17..

1. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

A319re gondolt.

pöcshuszár likes this.
  2. kamm

kamm Well-Known Member

Gondolom, a torok kebabos kocsik (Jelcin meg NMS), meg Lynx...?

SilvioD likes this.
  3. kamm

kamm Well-Known Member

Lehet. :D

4. Ocses

Ocses Well-Known Member

Köszi. :D:D:D

5. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Ha jól értem, akkor tulajdonképpen ez a telephely egy klasszikus amerikai military depot lesz, mivel nem csak raktározás, de karbantartás is történik majd itt.
    Érdekes, hogy emelett döntöttek, mert Kalocsa is eléggé adta volna magát. Védelem szempontjából mondjuk a szentkirályszabadjai talán tényleg okosabb megoldás, különösen hogy a légvédelem központja Veszprémben van.

alfa74 likes this.
  6. arcas

arcas Well-Known Member

Lehet csak nekem fóbiám, de komolyabb hadianyagot, lőszert én csak mélyen föld alatt tárolnék, nem könnyűszerkezetes csarnokokban...

Irsai Olivér, Blitz97 and Terminator like this.
  7. AGRESSOR88

AGRESSOR88 Active Member

A központja ott van de attól az még nem védi meg esetleges támadástól
    Nem ez miatt került ide bár védetebb hely mint Kalocsa..

8. SilvioD

Hanem miért?

9. Wilson

Wilson Well-Known Member

Igen valószínűleg a 319 beszélt,de a fiúkról simán eltudom képzelni,hogy már jó ideje aláírták a szerződést a rámpás szállítógépekről,csak elfelejtették közölni a magyar közvéleménnyel:):):)Ugyanúgy ahogy a kebabos kocsiknál:)

10. megazez

megazez Well-Known Member

Ha ez komoly logisztikai bázis lesz akkor a reptér kifutóját legalább olyan hosszúra kellene faragni mint a kecskeméti, sőt ha már betonoznak megcsinálnám 3km hosszúra és akkor boldog boldogtalan tudná használni.
    A cikk amúgy már több mint fél éves, azóta haladtak valamit? Azt írja 2021 második felében kulcsrakész átadás, ami ugyan még 1,5 év.

11. migfun

migfun Well-Known Member

Lehet, de akkor KC lesz, az Airbusról nem tudom elképzelni, hogy 0 infó jöjjön ki egy eladásról, esetleg "meg nem nevezett partner" leírással. Bár a braziloknak is kellene a sikeres eladás reklámja... ;)

12. megazez

megazez Well-Known Member

Ha tényleg hadianyag és javító lerakat lesz akkor Kalocsa rohadt messze van hazán legnagyobb lőterétől, így tulajdonképpen szomszédban van az ellátás azoknak akik lemennek a 0 pontra.
    Titokban én még bízok abban is, hogy a hajmáskéri kastély újra tüzérek kezébe kerül.

vilmoci likes this.
  13. SilvioD

José Luiz Machado e Costa augusztus 14-én, szerdán mondta ezt a brazil parlament külügyi bizottságában két helyi újság beszámolója szerint, amikor arról döntött a testület, hogy ő lesz a Magyarországra akkreditált új nagykövet.

A diplomata a két ország kapcsolatáról beszélt, elmondása szerint miután Orbán Viktor miniszterelnök Jair Bolsonaro elnök beiktatására a dél-amerikai országba látogatott, az új brazil államfő konkrét utasításokat adott a minisztériumoknak a diplomáciai, gazdasági, technológiai és tudományos kapcsolatok szorosabbra fűzésére.

Beszédében kitért arra, hogy a dél-amerikai országnak jelenleg nem kifejezetten aktív a Magyarországgal való kereskedelme, ezért ezen szeretnének mihamarabb változtatni.

Például egyszeri, de annál nagyobb volumenű üzlettel, Embraer KC-390-es, két sugárhajtóművel szerelt, multifunkciós szállító- és légi utántöltő gépek eladásával Magyarország számára
    – erről Costa szerint már előrehaladott tárgyalások folynak.

migfun, AGRESSOR88, alfa74 and 6 others like this.
  14. Wilson

Wilson Well-Known Member

"Tüzérek kezébe"Azok tutira szétlövik:):):)

15. pöcshuszár

Erről írtam a másik topicban! ;)

16. tindalos

tindalos Well-Known Member

Ööö...hát ilyen kb minden bázison van...

17. tindalos

tindalos Well-Known Member

Ja gondolom én aki belülről látja a rendszert...

Megsúgom ha hirtelen eltűnnének a bázisokról a gk karbantartó üzemek Mo-n gyorsan leállna az egész honvédség működése. Minden megállna, ami repül,ami gurul,minden!
    (Most tuti valaki féléért valami,ja és a btr-t nemtom honnan vetted...o_O )

anonim999, krisss, vilmoci and 5 others like this.
  18. kamm

kamm Well-Known Member

Nem is errol volt szo, megint elkepzelt ellenseggel vitazol. Nem a hetkoznapi karbantartasrol van szo.
    En arra kaptam fel a fejem, hogy ha tenyleg nagyobb felujitasi munkakra - pl motorfelujitasok stb - is kesz muhelyeket tartanak fenn minden bazison, az szerintem penzpazarlas hosszu tavon, egy ilyen kicsi teruletu orszagban. Meg akkor is, ha ertem, hogy folyamatosan hekkelni kell a mukodokepes jarmuveket a mar nem mukodokepesek kannibalizalasaval.

pöcshuszár likes this.
  19. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ja, mert egy fogkefe jeladóját nem lehet átragasztani egy repülőgép hajtóműre.

20. pöcshuszár

A félreértés köztetek ott van - szerintem -, hogy én azt írtam, hogy ez egy Army Depot jellegű valami lehet, amikor elkészül.
    /Abból kiindulva, hogy minthogyha valaki azt mondta volna, hogy a török cuccok is itt fognak karbantartódni. /
    @kamm kint él, és ott az Army Depot az ezt jelenti:

Ilyen helyeken komplett újjáépítenek harckocsikat, miegymást. Meg mellesleg logisztikai központok is.
    Nálunk meg inkább garázsokat jelent, ahol alap karbantartásokat megcsinálnak, de - ahogy @krisss elmondta - pl. a Rábákat már a Rába saját szervizébe viszik javíttatni.

kamm, fedett_mókus and AGRESSOR88 like this.

Ezen oldal megosztása