1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

EMBT (European Main Battle Tank)

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Masztiff által indítva @ 2018. augusztus 13..

1. kamm

kamm Well-Known Member

mindenen kívül likes this.
  2. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

Megy a verseny a két európai konzorcium között. Ez egy Challenger harckocsi, az EMBT a másik csapat terméke lesz, vagy lenne a KNDS (NEXTER és KMW), mely inkább az új francia 140 mm-es ágyúval szerelhető, ha beválik és lesz rá szándék és pénz. Az EMBT egy kísérleti tank, a németeket a francia automata töltő érdekli, ha a 140-eshez is meg tudják építeni, akkor érdemes lehet egy új, kétszemélyes vagy távirányított tornyot tervezni. Utóbbi esetben már a Leopard 2 test sem lesz megfelelő, azt is át kell tervezni. És a 70 tonnás korlát (MLC 70) továbbra is nagyon szigorú követelmény.....

3. dudi

dudi Well-Known Member

Nem lesz abban a toronyban egy darab ember sem.
    Ha igen akkor 70 tonnából nem jön ki elégséges páncélzat.

blogen likes this.
  4. mindenen kívül

mindenen kívül Well-Known Member

A KMW szakemberei korábban azt mondták, hogy be lehet építeni a 130 mm-es löveget a toronyba. Később már azt, hogy nem tudják. Mostanában inkább már nem lehet szerintük az új gyártású Leopard 2 toronyba sem. Ez nekünk rossz hír.
    Viszont a véleményük sokkal inkább a KMW- RM kapcsolat alakulása befolyásolja, mint a torony vagy a löveg jellemzői, ugyanis az RM a Revolution (RM által felújított, felpáncélozott 2A4) harckocsi koncepciót a 130 mm-es löveggel reklámozza. Mondjuk lőni még nem láttam, de szerintem más sem biztos (a Leopard 2 toronnyal).

rudi likes this.
  5. blogen

blogen Well-Known Member

Automata töltővel a XXI. században emberes torony full értelmetlen.

dudi likes this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Azt találtam,hogy ez nem egy új torony,hanem a Challanger 2 tornya a felismerhetetlenségig felpáncélozva.Ez meg is adja a magyarázatot arra,hogy miért van a parancsnok optikája előtt az irányzó optikája.Azért mert ott ül előtte.Viszont ha ez igaz akkor jó lenne valami ábra vagy kép a töltőkezelő helyéről ahol most minden emberi számítás szerint lőszernek kell lennie(azt eléggé valószínűtlennek tartom,hogy meghagyták a töltőkezelőt a töltőgép mellé).

fip7, fishbed, arbalest and 1 other person like this.
  7. blogen

blogen Well-Known Member

Ez szerintem nem prototípus, hanem gyári barkács & szemfényvesztés a 130-as löveg bemutatására és ha bírja a kókány, akkor a tesztelésére is. Német kókány, miért ne bírná! Mint a Leoclerc volt.

8. zsolti

zsolti Well-Known Member

Na akkor ami nagy nevű és német nyelvterület az csak jó lehet sztereotípiákról gyorsan ismét egy sztori: Idegen honban, egy világhírű nagy nevű cégnél tanulmány úton valahol a Lajtán túl láttam pár éve olyat, hogy a mérnök soron is mikor vittek minket a VIP kantin felé ebédelni az amúgy nagyon kedves vendéglátóink, üvegfalú irodában tűrte be az imaszőnyeget a random muzulmán mérnök, aki jól láthatóan nem Jürgen volt, hanem inkább Juszuf. Pöttyet megütköztünk rajta, de sebaj. A bemutatón az új gépük az első lerohadt, a második a funkciói felét tudta bemutatni, míg a harmadik már 100%-os volt, egy gyári flikk flakkban tolatás közben lerongyolt a gyári tesztelő ember egy teherautót. Ezt így fél óra alatt. Nem akartuk elhinni, a végén úgy röhögtünk mikor kibeszéltük, hogy bizony ezek sem jobbak SEMMIVEL sem mint mi, hogy azt betűkkel leírni nem lehet...

Nehogy eltévedjetek, a mai állapotok nagyon nem egyeznek meg azzal ami volt mondjuk '88-ban az NSZK!

Szittya, Hegylakó, Nemerson and 2 others like this.
  9. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Gondolom ennek véletlenül sem ahhoz lehet köze, hogy a KMW összemorcizott az RM-el és összebútorozott a Nexterrel....

10. speziale

speziale Well-Known Member

a RH preziben látható tank az "MBT technologietrager"

https://below-the-turret-ring.blogspot.com/2015/08/rheinmetall-mbt-technologietrager.html

egyébként a slide bal oldalán feltüntetett fejlesztések nagy része benne van a legújabb Leo2A7V/+ -ban...mik is ezek:

- távirányított fegyvertorony: FLW200
    - új löveg: L55a1
    - fejlesztett elektronika
    - az ADS-nél meg az RM gondolom a sajátjára gondolt, de a VJTF-be kerülő német tankok most rövid távon a Trophy-t kapják

11. rudi

rudi Well-Known Member

E szerint a Cseh cikk szerint -ha jól értem a Google fordítót - a lőszer tároló a torony bal oldalán va és 15 db 130 mm-es lőszer fér el benne.
    Ez magyarázhatja hogy miért van a parancdnoki figyelő műszer és az irányzó műszer is a torony jobb oldalán.

12. Negan

Negan Well-Known Member

A fene tudja.Akkor minek van a bal oldalon is periszkóp?
    De ahogy hosszabban nézegetem a képeket,Dudinak van igaza.Ez egy agyon módositott Challenger torony.Még messze van ez a véglegestöl

Ezen oldal megosztása