EMBT (European Main Battle Tank) / MGCS (Main Ground Combat System)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 008
113
molnibalage

A T-90 is a fejleszthetőségének a végére ért. Akárcsak a Leopárd 2 vagy a Leclerc.
Most ezt egy "csalással" átvariálnák. Egy nagyobb teherbírású alvázra ráraktak egy kisebb méretű és súlyú tornyot. (EMBT)
Ez így tényleg szuper, csak éppen nem oldja meg az alapvető problémát, ami az, hogy mind a három tank konstrukciósan elavult. Az EMBT öszvér tank is.
Az oroszoknak van megoldása erre a T-14 személyében. A francia-német duónak meg majd lesz.

Értem én az EMBT mögött rejlő koncepciót, de azt is látom, hogy nem megoldás. Ráadásul drága is lehet, ugyanis se a leo se a leclerc nem volt olcsó jármű.
A T-90MS nagy előnye, hogy legalább olcsó. Akár 3 db T-90MS-t is vehetsz 1 db Leopárd 2A7 árából. És ez nagyon nagy előny szerintem. Ettől függetlenül koncepcionálisan a T-14-hez képest minden mai tank elavultnak tekinthető. (Szerintem)

A T-90 nem feltétlenért a fejleszthetősége csúcsára.Tűzerőben nyilván igen,ez nem kérdés viszont védettségben nem hisz alapból számoltak rátét páncélzattal míg a Leopárdnál vagy az Abramsnál nem.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Roviden: attol meg, hogy naponta 100-szor leirod, hogy nincs ra keret, attol meg van. Nem fogom sem a tradingeconomics-t, sem a ksh-t sem megint belinkelni, mert ha eldontotted, hogy penz kerdesben meg veletlenul sem a kozgazdasagtannak, az adatokank hiszel, akkor ugyis olyan mindegy... de szeritem te ataludtad az utobbi 8 evet...
Sajnos nem,de már 20 éve rájöttem,hogy Nagy Testvérednek szavát akkor lehet elhinni,amikor dakota ló legel a sirján.Sepjének meg még akkor sem-csendben hozzáteszem,a másik oldal sem jobb
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 347
54 945
113
dudi

De maximum annyit tudnak rajta fejleszteni, hogy cserélgetik a rátét páncélokat. Súlyban ők sem tudnak már feljebb lépni, mobilitásban szintén nincs már hova. (ésszerűen nézve)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A T-90 nem feltétlenért a fejleszthetősége csúcsára.Tűzerőben nyilván igen,ez nem kérdés viszont védettségben nem hisz alapból számoltak rátét páncélzattal míg a Leopárdnál vagy az Abramsnál nem.
Ő,a 2A80akárhányas löveggel nem terveznek valami ujjabb változatot?
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Sajnos nem,de már 20 éve rájöttem,hogy Nagy Testvérednek szavát akkor lehet elhinni,amikor dakota ló legel a sirján.Sepjének meg még akkor sem-csendben hozzáteszem,a másik oldal sem jobb
Miota hivjak a kozgazdasagtant nagy tesvernek? Nem ertem... vagy a trandingeconomics.com -ra gondolsz? Az egy New York-i ceg...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
dudi

De maximum annyit tudnak rajta fejleszteni, hogy cserélgetik a rátét páncélokat. Súlyban ők sem tudnak már feljebb lépni, mobilitásban szintén nincs már hova. (ésszerűen nézve)
T72 modernizált motorja van benne.T72 izrael(ha jol emlékszem) akárhányadik modernizált változatába 1200le-s amerkai motort,és többféle javitott erőátvitelt is ajállanak.Van benne fejlesztési potenciál,csak az orosz ipar van vele gondban
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 206
33 617
113
T72 modernizált motorja van benne.T72 izrael(ha jol emlékszem) akárhányadik modernizált változatába 1200le-s amerkai motort,és többféle javitott erőátvitelt is ajállanak.Van benne fejlesztési potenciál,csak az orosz ipar van vele gondban
Ezt nem ertem hogy lenne az izraelieknek t90 ese plane olyan amit modernizalnanak?

Egyebkent most gyartottak mimd 11xx le motorral keszulnek es a regebbieket is felhuzzak ms/am re. 2a82 is benne van a csomagba azthiszem. Par hete rakta be valaki a hirt. /egesz nap ment is a kommenteles a temaba/
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ezt nem ertem hogy lenne az izraelieknek t90 ese plane olyan amit modernizalnanak?

Egyebkent most gyartottak mimd 11xx le motorral keszulnek es a regebbieket is felhuzzak ms/am re. 2a82 is benne van a csomagba azthiszem. Par hete rakta be valaki a hirt. /egesz nap ment is a kommenteles a temaba/
T90 motorja a T72 modernizált változata.Vagyis ha a zsidók a T72be tudtak 10+ éve 1200le motort beletenni,akkor lehetne a T90 erőnlétét is javitani-nyugati technológiával.Egyébbként ez szerintem a komplet járgányra igaz.2a82 löveg teljesitményjavulásárol van már valami értékelhető infó.Szerintem nekünk a T72modernizáció a legjárhatóbb ut.
Nem mindig vagyok netközelben,sőt,többnyire nem vagyok
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 206
33 617
113
T90 motorja a T72 modernizált változata.Vagyis ha a zsidók a T72be tudtak 10+ éve 1200le motort beletenni,akkor lehetne a T90 erőnlétét is javitani-nyugati technológiával.Egyébbként ez szerintem a komplet járgányra igaz.2a82 löveg teljesitményjavulásárol van már valami értékelhető infó.Szerintem nekünk a T72modernizáció a legjárhatóbb ut.
Nem mindig vagyok netközelben,sőt,többnyire nem vagyok
Az oroszok is beleraktak a 72b3 ba 11xx le motort.kozel 10 eve mar.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 206
33 617
113
2a82m teljesitmemyjavulasarol.. Szerintem van nallam jartasabb a temaba. De ranezesre a 2a46m hez kepest szemmel lathato hogy erosebb. Mar csak a loszer hajitotoltete miatt is.
2a46m eleg sovanyka a 2a82m hez kepest. /zar kivetelnel szophat is az iranyzo./
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 347
54 945
113
Celebra

Az orosz motor 1130 LE úgy, hogy nincs túlhúzva. És van kézi és automata váltós is. (Utóbbit nem tudom rendelte-e valaki, de a gyár honlapján rendelhető opció volt)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Látom abban mindenki egyetért hogy nem maga a EMBT kontsrukcióval lesz a gond. Hanem a leendő várható árával. Árat viszont több féle képen lehet csökkenteni. Támogatással,db számmal,gyártástechnológiával stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff
M

molnibalage

Guest
molnibalage

A T-90 is a fejleszthetőségének a végére ért. Akárcsak a Leopárd 2 vagy a Leclerc.
Most ezt egy "csalással" átvariálnák. Egy nagyobb teherbírású alvázra ráraktak egy kisebb méretű és súlyú tornyot. (EMBT)
Ez így tényleg szuper, csak éppen nem oldja meg az alapvető problémát, ami az, hogy mind a három tank konstrukciósan elavult.
Öööö, elavult? Mi ellen nézve...?

Az oroszoknak van megoldása erre a T-14 személyében.
Mire? A T-14 másfajta koncepció. Senki nem mondta, hogy jobb. Adat meg nincs hozzá...

Ettől függetlenül koncepcionálisan a T-14-hez képest minden mai tank elavultnak tekinthető. (Szerintem)
Szerintem meg ez nem jelenthető ki. Majd, ha látott komoly harcot a T-14 és kiderül mit tud, akkor majd térjünk vissza erre...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
2a82m teljesitmemyjavulasarol.. Szerintem van nallam jartasabb a temaba. De ranezesre a 2a46m hez kepest szemmel lathato hogy erosebb. Mar csak a loszer hajitotoltete miatt is.
2a46m eleg sovanyka a 2a82m hez kepest. /zar kivetelnel szophat is az iranyzo./
Ha összemérhető a német L55ös löveg teljesitményével,akkor középtávon elegendő.Hosszútávon meg szerintem a hk-k elégé bajban vannak.Elértek egy olyan tömeget,ami már további növekedése veszélyezteti a hasznélhatóságot.Technológiai áttörés nélkül megrekedhet a fejlődés
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Öööö, elavult? Mi ellen nézve...?


Mire? A T-14 másfajta koncepció. Senki nem mondta, hogy jobb. Adat meg nincs hozzá...


Szerintem meg ez nem jelenthető ki. Majd, ha látott komoly harcot a T-14 és kiderül mit tud, akkor majd térjünk vissza erre...
Hát én erösdve pesszimista vagyok a személyzet nélküli torony koncepciójával szemben.Szerintem az M60A2 sorsára fog jutni
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 346
77 008
113
dudi

De maximum annyit tudnak rajta fejleszteni, hogy cserélgetik a rátét páncélokat. Súlyban ők sem tudnak már feljebb lépni, mobilitásban szintén nincs már hova. (ésszerűen nézve)

De nem is kell mert ők úgy tervezték a harckocsi tömegét,hogy van rajta + páncél és ők folyamatosan cserélik ezt a +páncélt így a tömegnövekedés egyegy új verzióval nem sok csak ha nagyobb felületet borítanak be.Ellenben nyugaton nem számoltak külső páncélzattal így minden négyzetcenti + tömeget jelent.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 206
33 617
113
Ha összemérhető a német L55ös löveg teljesitményével,akkor középtávon elegendő.Hosszútávon meg szerintem a hk-k elégé bajban vannak.Elértek egy olyan tömeget,ami már további növekedése veszélyezteti a hasznélhatóságot.Technológiai áttörés nélkül megrekedhet a fejlődés
Ha belegondolsz folyamatosan ez van. Mimdig van egy szimt ami fogjuk ra ki van maxolva majd jom egy technikai ugras es kezdodik elorrol a lepcsozes./ en uj tipusu hajitotoltetek megjeleneset varom. Kissebb helyigennyel nagyobb toltenyuri nyomas... Keramiak elterjedeset a granatokba esetleg kozel100% ba elego huvely.

A technologiai ugrasra az oroszoknak ott a t14. Hogy mennyire lessz sikeressikeres/hatekony . majd kiderul. Europa az embt vel most tolja ki a generaciovaltast. /esszerintem ebbol szeretnek finanszirozni a fejlesztesek koltsegeinek egy reszetreszet./
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ha belegondolsz folyamatosan ez van. Mimdig van egy szimt ami fogjuk ra ki van maxolva majd jom egy technikai ugras es kezdodik elorrol a lepcsozes./ en uj tipusu hajitotoltetek megjeleneset varom. Kissebb helyigennyel nagyobb toltenyuri nyomas... Keramiak elterjedeset a granatokba esetleg kozel100% ba elego huvely.

A technologiai ugrasra az oroszoknak ott a t14. Hogy mennyire lessz sikeressikeres/hatekony . majd kiderul. Europa az embt vel most tolja ki a generaciovaltast. /esszerintem ebbol szeretnek finanszirozni a fejlesztesek koltsegeinek egy reszetreszet./
Igaz.és meglehet.Csak szerintem a 140/152milis lvegű hk-k félelmetessek és hatalmassak lesznek számukra ideális körülmények kzött-csak egyre kevessebb lesz az ideális körülmény.
A penetrátor hossza a szűk keresztmetszet nem a löveg.
Töltőrendszeren nem változtattak a lveggel eggyüt?Hogy elférjen a fosszabb lvedék