Erőviszony az USA és Oroszország hadseregei között (szövetségeseik nélkül)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Japán nem jó példa.Egyrészt egy ideig megszállás alatt éltek(bár mondjuk ma is vannak ott amerikaiak) és igen komoly mennyiségű pénzt/tőkét kapott Japán a háború után.Jórészt pont az USA-tól, amelyik mögött meg ott a hadsereg.Nem a semmiből kezdtek el fejlődni két atombomba után.
A japán gazdaságnak nem feltétlenül kell erős hadsereget felállítania ameddig ott van az USA hadserege.

USA-Oroszország mérkőzésnél meg valószínűleg előkerülne az atom.Nincs miről beszélni ebben a viszonylatban, mert kényesen ügyelnek arra, hogy közvetlenül soha ne háborúzzanak csak szövetségeseiken keresztül(lásd:Szíria).

Ennek a vitának több értelme lenne úgy, hogy az USA-csatlós Szaúd-Arábia nyerne vagy az orosz-kínai-csatlós Irán.Na, annak már lenne értelme.De egy amerikai-orosz háborúnak semmi, mert esély nincs ilyenre hagyományos eszközökkel.
Az Iran Szaúd-Arábia harc szunnita - síita vallásháború lenne. A szunnita világ pedig sokkal nagyobb. Még ha a másik oldalon ott is van az orosz támogatás.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az Iran Szaúd-Arábia harc szunnita - síita vallásháború lenne. A szunnita világ pedig sokkal nagyobb. Még ha a másik oldalon ott is van az orosz támogatás.

Azaz, az USA legyőzi Oroszországot - mondtam én, hogy erre megy ki a játék a részedről, hogy ezt bizonygasd.
Mellesleg nem az van a topik címében, hogy "szövetségeseik nélkül"?
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Azaz, az USA legyőzi Oroszországot - mondtam én, hogy erre megy ki a játék a részedről, hogy ezt bizonygasd.
Mellesleg nem az van a topik címében, hogy "szövetségeseik nélkül"?
MIÉRT mindig azzal foglalkozol, hogy ÉN mit gondolok? Nem a téma lenne fontosabb? Érvelj öcsém, ne velem foglalkozz. Nem vagy te homoszexuális? Vagy igen? :)
 

DEFCON1

New Member
2018. október 6.
11
6
3
Az Iran Szaúd-Arábia harc szunnita - síita vallásháború lenne. A szunnita világ pedig sokkal nagyobb. Még ha a másik oldalon ott is van az orosz támogatás.
Mondjuk az kérdés, hogy melyik támogató nagyhatalom lenne hajlandó nagyobb erőket bevetni szövetségeséért!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
MIÉRT mindig azzal foglalkozol, hogy ÉN mit gondolok? Nem a téma lenne fontosabb? Érvelj öcsém, ne velem foglalkozz. Nem vagy te homoszexuális? Vagy igen? :)

Aha, most jön a személyeskedés. A téma eldönthetetlen, mert legfeljebb akkor derülne ki a valós erőviszony, ha kitörne kettejük között a háború. Ráadásul, a kitétel, hogy "szövetségeseik nélkül" már eleve értelmetlenné teszi a vitát. Így ez az egész topik pusztán farokméregetésről szól, ami értelmetlen és tisztán provokáció.
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Na pont te beszélsz, amikor új tagként keresztbe-lájkolátok egymást Jericho-val, aki szintén új tag. Nem is gyanús. Párban jártok?
Te vagy itt a megfigyelő ember, aki lesi a többi tagot? Miért nem vitázol, érvelsz, és a felvetett dolgokkal foglalkozol kisöreg?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Te vagy itt a megfigyelő ember, aki lesi a többi tagot? Miért nem vitázol, érvelsz, és a felvetett dolgokkal foglalkozol kisöreg?

Nem lesek senkit, csak csípte a szemem az az átlátszó módszer, ahogy megjelentek ti ketten új tagként, egyikőtök létrehoz egy olyan nevű topikot, amelyen garantáltan összeveszik egymással a fél fórum, majd ebbe az új topikba írogattok ketten, és keresztbe lájkoljátok egymást, bármit is mond a másik.
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Aha, most jön a személyeskedés. A téma eldönthetetlen, mert legfeljebb akkor derülne ki a valós erőviszony, ha kitörne kettejük között a háború. Ráadásul, a kitétel, hogy "szövetségeseik nélkül" már eleve értelmetlenné teszi a vitát. Így ez az egész topik pusztán farokméregetésről szól, ami értelmetlen és tisztán provokáció.
Amúgy van egy egyszerű megoldás: ha idegesít ez a topic, vagy farokméregetésnek tartod, akkor maradj távol tőle és meg is oldódik a problémád! Enyi! Vagy csak kötekedni akartál? Ja, értem.
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Nem lesek senkit, csak csípte a szemem az az átlátszó módszer, ahogy megjelentek ti ketten új tagként, egyikőtök létrehoz egy olyan nevű topikot, amelyen garantáltan összeveszik egymással a fél fórum, majd ebbe az új topikba írogattok ketten, és keresztbe lájkoljátok egymást, bármit is mond a másik.
Mi tehetek én arról, ki lájkol?????? Már ez is probléma? Lehet itt egyáltalán bármit csinálni?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Amúgy van egy egyszerű megoldás: ha idegesít ez a topic, vagy farokméregetésnek tartod, akkor maradj távol tőle és meg is oldódik a problémád! Enyi! Vagy csak kötekedni akartál? Ja, értem.

Távol is fogok tőle maradni, mert értelmetlen ide írni. Távolról fogom figyelni, ahogy jól összeveszel majd a többi fórumozóval. Én innentől kezdve távol tartom magam a topikodtól, és csak mozizok :)
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Távol is fogok tőle maradni, mert értelmetlen ide írni. Távolról fogom figyelni, ahogy jól összeveszel majd a többi fórumozóval. Én innentől kezdve távol tartom magam a topikodtól, és csak mozizok :)
Te vagy itt az a fazon, aki szét-trollkodja mások topikjait? Leesett végre!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Mi tehetek én arról, ki lájkol?????? Már ez is probléma? Lehet itt egyáltalán bármit csinálni?

Arról nem tehetsz, kivéve, ha Defcon1 is te vagy. Arról viszont tehetsz, hogy te is mindig lájkolod őt. Nem probléma, csak feltűnő, nem önmagában, hanem az új topik AZONNALI indítása miatt.
"Lehet itt egyáltalán bármit csinálni?"
Hogyne, többet nem írok a topikodba.
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Arról nem tehetsz, kivéve, ha Defcon1 is te vagy. Arról viszont tehetsz, hogy te is mindig lájkolod őt. Nem probléma, csak feltűnő, nem önmagában, hanem az új topik AZONNALI indítása miatt.
"Lehet itt egyáltalán bármit csinálni?"
Hogyne, többet nem írok a topikodba.
Úgysem bírod ki. Az olyan fickó, akit a témánál jobban érdekeli a többi tag monitorozása, született kötekedő. Minden fórumon akad ilyen pasas. Itt te vagy az, úgy tűnik!
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 438
10 205
113
Végül is off, de ha azt nézzük hogy ez a sokadik topic a témában szinte mindegy :D majd elvész a süllyesztőben érdeklődés hiányában ha kivitáztátok magatokat.
haubagoi védelmében azért azt megjegyezném hogy az eddig látottak alapján a kötekedés távol áll tőle mint ahogy a rosszindulat is, már párszor hangot adtam neki hogy beszél fűt fát se füle se farka mikor hogy fogalmaztam, de emberek vagyunk nem kell egyetértenünk de a tiszteletet megadja másoknak annak ellenére hogy tudja amit leír arról sokan úgy gondolkoznak mint én.
Amúgy csak azért zavar a topic mert én olyan vagyok aki minél inkább összepakolja a dolgokat egy helyre :D
 
  • Tetszik
Reactions: gioo and tonyo

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 083
10 243
113
Régi igazság, hogy aki nagy vagyont és értéket tart házában, az sokat is költ annak védelmére. Az Egyesült Államok a világ legnagyobb gazdaságát "működteti" és minden eszközzel védi ezt a primátust. Donald Trump javaslatára az amerikai kongresszus 2019 -re 716 milliárd dolláros védelmi büdzsét fogadott el augusztusban. Ennek alig tizede az, amit Putyin tud hadseregére fordítani (évente).

Az USaf, az USairforce, stb, nem az USA gazdaságát védi (nem nagyon van neki) hanem a dollárt.
 

Jericho

Member
2018. október 3.
49
9
8
Végül is off, de ha azt nézzük hogy ez a sokadik topic a témában szinte mindegy :D majd elvész a süllyesztőben érdeklődés hiányában ha kivitáztátok magatokat.
haubagoi védelmében azért azt megjegyezném hogy az eddig látottak alapján a kötekedés távol áll tőle mint ahogy a rosszindulat is, már párszor hangot adtam neki hogy beszél fűt fát se füle se farka mikor hogy fogalmaztam, de emberek vagyunk nem kell egyetértenünk de a tiszteletet megadja másoknak annak ellenére hogy tudja amit leír arról sokan úgy gondolkoznak mint én.
Amúgy csak azért zavar a topic mert én olyan vagyok aki minél inkább összepakolja a dolgokat egy helyre :D
Itt most inkább csak a kötekedést láttuk tőle!
 
Status
Not open for further replies.